Güzelkız.com

Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri İle Daha Yoğun Kirpiklere Kavuşmak


Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri İle Daha Yoğun Kirpiklere Kavuşmak

Günlük yapılan bir makyajda sadece gözleri öne çıkararak dahi hoş bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Göz makyajında ise kirpiklerin önemi büyüktür. Kirpiklere yapılacak olan etkili dokunuşlarla istenen sonuç kolayca elde edilebilir. Seyrek ya da kısa kirpiklere sahipseniz evde uygulayacağınız birkaç yöntemle bu sorunu çözmek mümkün olacaktır. Bu yazımızda bu yöntemler üzerinde durulacaktır.

Doğal Yağlar İle Kirpik Bakımı

Kirpilere yapılacak doğru bir bakım daha hacimli ve uzun kirpiklere giden yoldaki ilk adımdır. Bu bakımı yapabilmek için piyasada bulunan birçok ürünün yanın da çeşitli doğal ürünler de mevcuttur. Hint yağı bunlardan sadece bir tanesidir. Hint yağı ile yapılacak basit bir uygulamayla kirpikler kökten beslenerek zamanla uzayacaktır. Yapmanız gereken ilk şey %100 doğal olduğundan emin olduğunuz bir Hint yağı bulmaktır. Sonrasında kirpik yapınıza uygun bir fırça edinin ve maskara sürer gibi kökten uca doğru sürün. İşlemi makyajdan arındırılmış temiz kirpiklere sürmek gerekir. Bu işlem her gece uygulanabilir. Yaklaşık 4 haftadan sonra gözle görülür bir sonuç elde etmek mümkündür. Hint yağının yanı sıra zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı da aynı kullanım şekliyle kirpiklere uygulanabilir. Bu yağlara eczaneden temin edilebilecek E vitamini de eklenerek etki derecesi artırılabilir.

Kirpiklere Mucizevî Dokunuş: Alovera

Alovera bitkisinin insan cildine sayısız faydası bulunmaktadır. Kirpiklerin bakımında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kirpik için uygun olan doğal yağlar ve E vitamini ile karıştırıldığında harika bir kirpik serumu elde edilmiş olunacaktır. Alovera bitkisinin içerisinde bulunan jel güzelce ayrılır ve bir kapta tercihe göre ek ürünlerle karıştırılır. Temiz bir maskara fırçası ile her tele ulaşacak şekilde dikkatlice sürülür. Her gece düzenli olarak kullanıldığı takdirde 6 hafta içerisinde sonuç alınacaktır.

Vazelin Uygulaması

Vazelinin cildi yenilemek ve dinç göstermek gibi bir özelliğe sahiptir. İçerisinde besleyici ürünler vardır ve piyasadaki birçok kimyasal ürüne rağmen daha doğaldır. Daha çok kuru cildi nemlendirmek amacıyla kullanılsa da bu sefer kirpikleri beslemek amacıyla kullanıldığını da görmekteyiz. Parmak ucu ile bir miktar vazelin alınır ve ince bir tabaka halinde kirpiğe nazikçe sürülür. İşlemin tamamı bu kadardır. Gece yatmadan önce uygulanıp bu şekilde yatılabilir. Bütün bu uygulamalarda olumlu sonuç alabilmek için süreklilik esastır.

Diğer Yöntemler

Vücudumuzun her bir parçasında olduğu gibi kirpik konusunda da iyi beslenmenin önemi tartışılmazdır. Vitamin değeri yüksek besinler tüketmek dolaylı yoldan kirpiklerin uzamasına da etki edecektir. Göz kapağına yapılacak nazik bir masaj kan dolaşımını hızlandırarak kirpik köklerini de uyaracaktır. Bu da zamanla kirpiklerin uzamasına katkı sağlayacaktır. Maskara temizliğine ve seçimine çokça dikkat edilmelidir. Mecbur kalınmadığı sürece kirpikler uzun süre makyajlı kalmamalı ki nefes alabilsin.

 

Yeni Nude Rujları İle Makyaj Yapmak Daha Keyifli

Nude renk tonları, cilt tonu ile uyum sağlayan ve belirsiz gibi duran renk tonlarıdır. Bu nude renk tonları ile üretilmiş olan pek çok makyaj ürünü vardır. Bu makyaj ürünlerinden biriside nude renk rujlar olmaktadır. Rujların sürüldükten sonra gün içerisinde kaliteli duruş vermesi adına kuru selpak ile fazlasını almanız gerekir. Bu işlemden sonra rujunuzun gün içerisinde ilk sürüş anındaki gibi kalıcı olduğunu hemen fark edebilirsiniz. Nude renk tonlarında bir ruju satın alırken mutlaka cilt renginizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun yanı sıra göz renginizin koyu ya da açık olması bu rujların hangi tonunu tercih edeceğinize göre değişir. Bu nedenden dolayı nude tonlarda ruj satın alabilmek için renginizi ezbere bilmeniz gerekir. Daha önce hiç tercih etmediğiniz bir renk ise bu durumda deneyerek satın almanız önerilir.

 

Nars Nude Ruj

Nars markasının mat bitişli olan nude tonlarında birçok ruj modeli vardır. Bu ruj modelleri, birbirinden farklı tonlara sahip olduğundan dolayı ten renginize göre seçimler yapmanız gerekir. Uzun zaman boyunca sürmüş olduğunuz rujun kalıcı olabilmesi için sürmeden önce pudra ile baz yapmanız önerilir. Bu sayede uzun zaman boyunca mat rujlarınızın kalıcı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Cilt rengi beyaz ya da pembe alt tonlu olan kişiler pembe tonlarını içeren nude renklerini tercih edebilirler. Pembe tonlarının yanı sıra şeftali gibi kahverengi ve pembe arası tonlarda sizin renginiz olabilir.

Esmerler İçin Doğru Renk Skalası

Nars velvet likit ruj modellerinde de esmer ve buğday tenli kişiler için seçenekler vardır. Bu seçeneklerden cilt renginize göre tercih edebileceğiniz sıcak kahverengi vardır. Bu sıcak tonlu olan kahve ruj modelini her mevsim kullanabilirsiniz. Mevsim farklı ciddi derecede ayırt edilmediğinden dolayı yaz aylarında ya da sonbahar aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak sıcak kahve tonları, sonbahar aylarına daha çok yakışan ve doğanın renkleri ile uyumlu olan ton olmaktadır. Ve genel olarak sıcak kahverengi herkesin kullanabileceği tonda renktir. Bunun yanı sıra esmer tenlilerde yine sıcak kahverengini kullanabilirler. Açık mürdüm rengi de yine esmer tenlilerde harika duran bir model olmaktadır.

Likit Rujların Efsanesine Tanık Olun

Nars markasının efsane olabilecek ruj koleksiyonundan birisi olmaya aday olan velvet likit rujları, parlak bir yapısı olması ile tercih edilir. Parlak olmasını, en yoğun makyajlarınızda kullanabilirsiniz. Bu ruj modellerinin yapısı yumuşak ve sürüş sonrasında kadifemsi bir izlenim verdiği belirtilmektedir. Sizde bu kaliteli markanın birçok renginin bulunduğu sürüşü kolay ve pratik olan likit rujlarını satın alabilirsiniz. Sürüş esnasında taşırma durumunun en azda olması adına aplikatörü ince yapıda olmaktadır. Akışkan ruj modelleri ile bu mevsime iddialı bir giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj başlıklı makalemizde gençler için göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır ve göz makyajı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri İle Daha Yoğun Kirpiklere Kavuşmak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.