Güzelkız.com

Evde Kirpik Uzatma Teknikleri


Evde Kirpik Uzatma Teknikleri

Takma kirpikler özel günlerin kurtarıcısıdır. Özellikle düğün, nişan, kına gibi geleneksel evlilik törenlerinde boy gösteren bir tür kahraman vazifesi gören takma kirpikleri takmadan bu tür davetlere bile katılamazdık. Ancak artık takma kirpik takmaya bile gerek duymadan ev ortamında kirpiklerinizin daha yoğun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz. Hem gece hem de gündüz makyajınızda uygulayabileceğiniz kirpik uzatma tavsiyelerimizle daha da güzel görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Birinci Aşama: Kirpikleri Serum ile Buluşturalım

Kirpiklerim serumu da mı olurmuş diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Elbette olur. Kirpik serumları yıllardır makyaj dünyasında kullanılmaktadır. Özellikle profesyonel makyaj modelleri gerçekleştirilirken ilk aşamada kesinlikle kullanılmaktadır. Daha uzun süre kalıcı kirpik makyajı için vazgeçilmez olan kirpik serumları kirpiklerin daha da güçlendirilmesine de katkı sunabilmektedir. Olabildiğince kusursuz kirpik makyajı için tercih edilen bu ürünleri düzenli olarak kullanacak olursanız sadece 30 günde kirpiklerinizin yaklaşık %90 oranında daha yoğun ve kuvvetli olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Kirpik serumlarını temiz kirpiklere uygulamanız gerektiğini hatırlatarak bir sonraki aşamamıza geçiyoruz.

İkinci Aşama: Senin için Doğru Olan Maskarayı Bulmalısın.

Uzun – kıvrımlı bir kirpik istiyorsan kesinlikle maskara kullanman gerektiğini belirtelim. Birçoğumuz herhangi bir maskara olsun bitsin der ve elimize ilk geçen maskarayı uygularız. Ancak bu düşünce tamamen yanlıştır. Kirpik yapına uygun en doğru maskarayı bulmalısın. Evde kirpik uzatma tekniklerini uygularken hayati önem taşımaktadır.

Uyumadan Önce Maskaranı Temizlemeyi Unutma!

Eğer günlük göz makyajınızı her gün uyumadan önce temizlemezseniz maskaranın içerisindeki kimyasallar kirpik yapınıza zarar verir. Özellikle kirpikleri cılızlaştıran, incelten maddeler sizin için çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle her gece uyumadan önce birkaç dakikanı ayırarak kirpikleriniz temizle ve hemen ardından güçlendirici kirpik bakım ürünlerinden birini sür. Bizler bu aşamada Maybelline New York serisinde yer alan Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serum’u tercih ettik. Siz de kendinize en uygun serumlardan biri ile kirpiklerinizin bakımına destek olabilirsiniz.

Üçüncü Aşama: Kirpikleri Kıvıralım

Evde kirpiklerinizi daha uzun ve daha dolgun yapmak istiyorsanız kıvrımlandırma çalışmalarınızı düzenli olarak tekrarlamanız gerekmektedir. Kulaktan dolma bilgilerle kıvrımlandırma işlemlerini yapmaktan vazgeçmeniz gerekmektedir. Özellikle son günlerde duyduğumuz vazelin ile kirpik uzatma gibi söylentileri kulak arkası yapmanızın zamanı geldi. Kirpik uzatma yolları arasında bu tür uygulamalar pek doğru değildir. Kirpik kıvrımlandırma işlemlerinizi maskara uygulamalarından önce yapmanız gerekmektedir. Böylece iki kat daha uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı ürününüzü yaklaşık on saniye boyunca kıvrık tutarak yavaşça çekiniz. Bu işlemi her gün bir defa tekrarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Dördüncü Aşama: Zig-Zag Maskara Hareketlerini Deneyin

Aslında maskaralar aşağıdan yukarıya doğru çekilir ama bu hareketi bir de zig zag çizerek yaparsanız daha fazla kıvrım ve daha uzun kirpiklere hizmet ettirebilirsiniz. Uzun kirpik görünümü için ideal bir hareket olup kirpik yapısına hiçbir zarar vermemektedir.

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

Maskara kullanımı göz makyajı için vazgeçilmez bir parçadır. Ve nedense birçoğumuz bu uygulamayı yanlış yapıyoruz ve bu yanlışlardan vazgeçmiyoruz. Bu nedenle aşağıda yazılanları dikkate almanızı umuyoruz;

  • Maskarayı sürerken yukarı bakmayınız tam tersine aşağı doğru bakınız. Bu şekilde daha etkili bir maskara çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • Maskara uygulamasından sonra kirpik kıvırmak yanlış bir harekettir. Kirpik kıvırıcınızı maskaradan önce temiz kirpiklere yapmalısınız. Maskara sürdükten sonra kıvırıcı kullanırsanız kirpiklerinizin kırılması için uygun zemini hazırlamış olursunuz.
  • Maskara yaparken ikide bir maskarayı maskara tüpüne sokup çıkarmayınız. Bu işlem kirpiklerinize zarar verebilir, tortu bırakabilir ve maskara tüpüne sürekli hava girdiği için maskaranızın ömrünü de azaltmış olursunuz.
  • Göz makyajı yaparken önce maskara uygulanmamalıdır. Sırası ile önce far sonra eyeliner en son maskara çekilmelidir.
  • Maskaranız biterse çöpe atmak zorunda değilsiniz. Maskaranızı iyice bir yıkadıktan sonra kaş tarağı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri, makyaj önerileri ve makyaj örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.Evde Kirpik Uzatma Teknikleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.