Güzelkız.com

Esmerlere Uygun Makyaj Önerileri Nelerdir?


Esmerlere Uygun Makyaj Önerileri Nelerdir?

Esmerlere yakışan bir makyajın yapılması için öncelikle ten renginden yararlanılmalıdır. Yüz hatlarında belirginleştirme uygulanır. Esmer ten rengine sahip olan kişilere uygun ruj ve göz makyajı tercih edilir. Bu kişilere mercan, vişneçürüğü şeklindeki renkler yakışır. Ruj renginin soluk pembe tercih edilmesi durumunda ten rengi soluk olur ancak canlı renklerin tercih edilmesi durumunda ciltte parlama meydana gelir. Aynı zamanda güzel bir göz makyajı ile de oldukça güzel bir görünüm elde edilmiş olur.

Fondöten Seçimi

Esmer bir ten rengine sahip olan kişilerin kendi ten renklerine uygun fondöten bulmaları biraz zor olabilir. Bu nedenle fondöteni açık renkli tercih edip bronzer ile rengin dengelenme işlemini yaparlar. Esmerlerin tenleri aynı zaman da yağlı bir yapıya sahip olur. Ancak Loreal Paris’in True Match fondöteni oldukça uygun bir üründür. Fondöten sayesinde pürüzsüz ve doğal bir görünüm elde edilmiş olur. Üstelik fondötenin esmerlere uygun renk tonu da bulunur.

Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmer ten rengi bulunan kişilerin dudak kısmında canlı ve aynı zaman da parlak renkleri tercih etmeleri gerekir. Dudakların da tercih edecekleri sıcak renkler hoş bir görüntünün meydana gelmesine yardımcı olur. Özel günler için kırmızı ruj en doğru tercihtir. Aynı zaman da bordo da esmerlerin tercih edebileceği ruj renklerinden birisi olur.

Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Esmer kişiler için göz makyajının iddialı olması gerekir. Göz makyajı sırasında ışıltı verilmelidir. Aynı zaman da göz rengine uygun olacak bir makyaj yapılır. Mavi bir göz rengine sahip olunması durumunda yeşil, mürdüm ve koyu kahverengi tercih edilir. Ancak mavi renk kesinlikle kullanılmamalıdır. Yeşil göz rengine sahip olunması durumunda mor, kırmızı ve amber kahve renkleri seçilir. Yeşil göze sahip olunması durumunda da yeşil renkten kaçınılmalıdır. Kahverengi göz yapısı bulunan kişilerin menekşe, lacivert, şarap ve koyu yeşil renklerini tercih etmeleri daha doğru olur.

Maskara Seçimi

Esmerlerin göz makyajını renkli maskara ile bütünlemek istemesi durumunda tercih edecekleri renk mor olmalıdır. NYX Professional Makeup’ın Worth The Hype’ın ürününün tercih edilmesi durumunda kirpikler daha hacimli, daha uzun ve daha kıvrımlı bir yapıya kavuşur. Özellikle de göz makyajı sırasında altın ve bronz renklerinin seçilmesi durumunda mor maskara çok daha güzel ve hoş bir görünümün elde edilmesine yardımcı olur.

Ten Makyajının Nasıl Olması Gerekir?

Esmer bir ten yapısına sahip olan kişilerin ten makyajları büyük titizlik ister. Çünkü oldukça önemli olan bir konudur. Ten renginin ön plana çıkması ve aydınlık bir görünümün elde edilmesi için doğru ürünlerin ve doğru renklerin tercih edilmesi gerekir. Esmer ten yapısına sahip olan kişilerin gözeneklerini küçük göstermek amacı ile gözenek küçültücü olan bir makyaj bazını kullanmaları gerekir. Bu sayede cilt daha pürüzsüz bir görünüm kazanmış olur. Esmerler ten makyajında bronzer tercih etmelidir. Bu sayede yüz bölgesinin yüksek olan alanlarında aydınlatıcı ürün kullanılarak yüz bölgesinin daha da ortaya çıkarak güzel bir görüntü sağlaması elde edilir.

Kahvenin Cilde Faydaları

Kahvenin cilde olan faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle de kahve cilde en fazla uygulanan uygulamalar arasında yerini alır. Kahve cilde çok uzun yıllardır uygulanır.

Şişkin Görünüm Azalsın

Kahvenin cilde uygulanması durumunda cildin alt kısmında bulunan kan damarlarında şişkinlik şeklindeki sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aynı zaman da gözaltında bulunan şişkinliğin alınmasını sağlayan kafein olur. Kafein aynı zaman da kişinin uyanmasına da yardımcı olan bir durumdur. Kişilerin aşırı tuz ya da baharat tüketmeleri durumunda su deri altında tutulur. Bunun nedeni ise tuz ve baharat tüketimidir. Kahve ise kişiye enerji vermeye yardımcı olur.

Kahve İle Cildi Canlandırın

Kahve hem cildin canlanmasına hem de sizin günü enerjik geçirmenize yardımcı olur. Cilt çok daha renkli ve ışıltılı bir görünüme sahip olur. Kahve tüketilmesi durumunda vücutta dolaşım hızında bir artış meydana gelir. Kahve maskesinin yapılması durumunda ve kahve peeling uygulanması durumunda cildin dolaşım hızında bir artış meydana gelir. Kahvenin peeling şeklinde masaj yapılarak uygulanması durumunda kan akışında bir artma meydana gelir. Aynı zaman da ciltte bulunan hücrelerde beslenmiş olur. Doku kısımlarında bulunan fazla sıvı da bu yöntem ile dışarı atılır. Bu sayede ciltte bir enerji kazanır. Ancak kahve telvesinin direk olarak cilde uygulanması durumunda ters bir etki meydana gelebilir. Bunun nedeni ise telve parçalarının cilde temas etmesi durumunda cildin üst tabakasında bir çizilmeye neden olabilir. Bu nedenle dikkatli davranılması gerekir.

Pürüzsüz Bir Cilt

Kahve telvesi ile elde edilen peeling içerisinde bulunan kafein sayesinde canlılık ve enerji kazanır. Aynı zaman da cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olarak ölü derilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt ölü derilerinden temizlenerek taze bir görünüm kazanır. Uygulama sırasında çok bastırmamak gerekir dairesel hareketler çizerek peeling uygulamasının yerine getirilmesi gerekir. Bu nedenle kahve ile peeling yapılmalıdır. Cilt içerisinde bulundurduğu bütün kirlerden de rahatlıkla temizlenmiş ve arınmış olur. Temizlenmiş olan ciltte yenilenmiş, ışıltı kazanmış ve taze bir görünüme kavuşur.

Doğal Highlight

Kahve çekirdeğinin cilde uygulanması durumunda ciltte aydınlanma meydana gelir. Aynı zaman da ciltte bulunan leke görünümü azalmış olur. Cilt üzerinde bulunan koyu lekelerin ve ciltte meydana gelen renk eşitsizliğiniz ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cilt üzerine uygulanacak olan kahve maskesi sayesinde kan dolaşımında hızlanma meydana gelir. Aynı zaman da cildin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kahve telvesi aynı zaman da cilt tonunda eşitlenmenin sağlanmasına da yardımcı olur. Düzenli bir şekilde kullanılması durumunda çok daha güzel ve sağlıklı bir cildin meydana gelmesine yardımcı olur.

Kanıtlanmayan Faydaları

Kahve yaşlılık karşıtı aynı zamanda da cildin sıkılaşmasına yardımcı olan bir yönünün olduğu söylenir. Aynı zaman da kahve selülit bakımlarında da kullanılan bir yöntemdir. Kahve bir çok konuda oldukça fayda sağlar. Ancak bunlar kanıtlanmış olan faydaları arasında değildir. Cilt bakımı konusunda ise kanıtlanmış olan etkilerinin bulunması ve gözle görülür bir etki yaratması nedeni ile oldukça sevilen ürünler arasında yerini almayı başarmış olan bir üründür.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde düğün makyajı, film makyajı ve fotoğraf makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.Esmerlere Uygun Makyaj Önerileri Nelerdir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.