Güzelkız.com

En İyi Güneş Kremleri 2017


En İyi Güneş Kremleri 2017

Yaz ayları ile beraber güneş ışınlarının etki gücünün artması bazı önlemlerin alınmasına neden olmakta. Eğer kişiler yaşlanmaya karın hem genç hem de olduğundan daha güzel bir görünüm elde etmek istiyorlarsa her mevsim güneş kremlerinin faydalarından yararlanmak durumundadır. Bu yazımızda 4 mevsim boyunca kullanılabilecek En İyi Güneş Kremleri önerilerinde bulunacağız.

En İyi Güneş Kremi 2017

En İyi Güneş Kremi belirlemek oldukça zordur. Her krem kendi içerisinde bir faktör değerine, bir ısı gücüne sahiptir. Kullanım alanlarına göre değişik özelliklere sahip olan kremler, mevsim ve bölgelere göre de değişiklik göstermekte. Birazdan bir güneş kremi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vereceğiz.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı

 

Ülke genelinde birçok insan En İyi Güneş Kremleri dahi olsa kullanımını tam olarak bilmemektedir. Güneş kremleri vücut üzerinde bolca ve yedirilerek sürülmelidir. Ülke olarak kremlerin uzunca gitmesi için az sürülerek uygulandığını söyleyebiliriz. Bu açıdan nasıl kullanılması gerektiğinden kısa da olsa değinmek istedik.

 

Güneş Kremi Spf Nedir/Güneş Kremi Faktörleri

 

En İyi Güneş Kremleri üzerinde yazan SPF değeri her zaman merak edilmiştir. SPF, Güneş Koruma Faktörü olarak da adlandırılmakta olup kremlerin güneşe karşı gösterdiği direnci göstermektedir. SPK faktörü 30 ve 50 olan kremler yaz aylarına uygun olurken 15 faktörlü kremler daha çok kış aylarına uygundur.

Güneş Kremi ile Güneş Losyonu Arasındaki Fark Nedir

 

En İyi Güneş Kremleri dahi olsa Losyonlar ile aradaki fark her zaman merak edilmekte. Losyonlar, kremlere oranla daha yağlı ve yumuşak olmaları nedeni ile kuru yaz mevsimlerinde kullanılmaktadır. Krem kullanımlarını bilinçli kişiler daha çok sonbahar ve kış aylarında kullanmaktadır.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

 

En İyi Güneş Kremi tercihini kişiler kendi ihtiyaçlarına göre belirlemelidir. Piyasalar içerisinde satılan kremlerin büyük bir bölümü güneşe karşı etki sağlarken geleceğe yönelik olarak hiçbir faydası bulunmamaktadır. Öncelikle seçilecek kremin UV ışınlarına karşı etkili olmasına dikkat edilmeli ve faktör değeri bulunan bölgedeki ısıya göre paralel bir şekilde belirlenmelidir.

Kremler, kesinlikle güneşe çıkmadan önce sürülmeli ve bu süre en az 30 dakika önceye göre ayarlanmalıdır. 30 dakikalık bir beklemenin ardından tekrar bir sürüm işlemi ile dışarı çıkmak koruyuculuğu büyük oranda artırmakta. Sadece deniz kenarlarında uygulanan bir işlem olarak görülse de güneş ile temas kurulan her an için krem uygulamasının bütün vücuda yapılması gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz. Yukarı bölümde kısmi olarak kremin vücuda nasıl sürülmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Krem, vücuda bolca ve her yere ulaşacak şekilde uygulanmalıdır. En İyi Güneş Kremi dahi olsa sürüm işleminde bu hassasiyetlere dikkat etmek gerekmektedir.

Tarihi Geçmiş Güneş Kremi Kullanılır Mı?

 

En İyi Güneş Kremi dahi olsa son kullanımı geçmiş hiçbir ürünün kullanılmaması gerektiğini söylemek istiyoruz. Kozmetik ürün olarak adlandırılan güneş kremleri, son kullanım tarihlerinin ardından vücut üzerinde alerjik belirtiler, kızarıklık, şişkinlik gibi belirtiler gösterebilmekte. Bununla beraber uzun süreli kullanımları ileriki dönemlerde kanser oluşuma kadar ilerlemektedir. Hiçbir şekilde tüm kozmetik ürünlerin son tüketim tarihine bakmadan uygulanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç Duyar başlıklı makalemizde Cildin Nem İhtiyacı ve Cilt Nemlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.
En İyi Güneş Kremleri 2017 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.