Güzelkız.com

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler


En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

Gözenekler, cildin istenilen görüntüye sahip olmasına yardımcı olan noktalardır. Yeterince iyi bakılmadığında ise içleri kirle dolarak cildin nefes almasına engel olmaktadır. Ayrıca genişlemiş ve kirlenmiş gözenekler, dışarıdan bakıldığında lekeli bir cilt görüntüsü oluşturmaktadır. Yeterince temizlenmemiş olan gözenekler, kir nedeniyle akne ve sivilcelerle mücadele etmenize neden olacaktır.

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Nasıl Seçilir?

Cildiniz için gözenek sıkılaştırıcı ürün seçerken dikkat etmeniz gereken kuralları unutmamalısınız. Her şeyden önce tercih edeceğiniz ürünün formunu seçmelisiniz. Krem mi, jel mi, tonik mi yoksa yağ mı kullanmak istersiniz. Bu noktada cildinize hangisinin daha iyi geleceğini düşünmelisiniz. Kimi ciltler kreme daha hızlı dönüt verirken kimileri yağları tercih etmektedir. Kimileri içinse en ideali jellerdir.

Ürünün formunu seçtikten sonra size uygun olan içeriğe yönelmelisiniz. Cildinizde alerjik reaksiyon oluşturmayacak en hızlı etki edecek sıkılaştırıcıyı seçmelisiniz. Ayrıca en iyi gözenek sıkılaştırıcı organik içeriğe sahip olandır. Bu sebeple tercih ettiğiniz ürünlerin organik içerikte hazırlanmış olmasına özen göstermelisiniz.

Garnier Saf ve Temiz Sıkılaştırıcı Tonik

Garnier, cilt gözeneklerinde ciddi değişikliklere yardımcı olan saf ve sıkılaştırıcı, kaliteli bir ürüne sahiptir. Hem temizleyici ürün formuna hem de sıkılaştırıcı içeriğine sahip olan tonik, kısa süre içerisinde etki etme avantajına sahiptir. Kremsi bir yapıya sahip olsa da jel olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.

Garnier sıkılaştırıcı jel aynı zamanda fiyat açısından da piyasadaki diğer ürünlerden daha uygun fiyattadır. Bu nedenle uygun fiyata cildinizi tazeleyebilmeniz mümkündür.

La Roche Posay

Kozmetik dünyasının en kaliteli kozmetik firmaları arasında yer alan La Roche, cilt sıkılaştırması için özel pek çok ürün çıkarmaktadır. Tercihinize bağlı olarak dilerseniz  tonik dilerseniz krem veyahut jel seçiminde bulunabilirsiniz. Cilt gözeneklerinde hızla küçülme sağlayan Posay serisinin ise kullanıcıların hemen hepsini memnun ettiği bilinmektedir. Her ne kadar fiyat bakımından pek çok kozmetik ürüne nazaran daha pahalı olsa da hızlı etki için tercih edilebilir bir üründür.

Cilt yapınıza bağlı olarak sıkılaştırıcı etki sunan Posay, yağlı ve akneli ciltler için ayrı bir etkiye, karma ciltler için ayrı etkiye sahiptir. Özel formüllü bu ürün, cildinizdeki sorunları gidermeye de yardımcı olacaktır.

 

Loreal Pure Zone

Loreal Pure Zone, cilt sıkılaştırıcı etkiye sahip özel bir formüldür. Cildinizde meydana gelebilecek sıkıntılar için hem tedavi edici hem de sıkılaştırıcı etkiyi bir arada bulabilmeniz mümkündür. Loreal’in sıkılaştırıcı losyonunu cildinizi test ettirdikten sonra kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Yanlış tercih ettiğiniz sıkılaştırıcılar, cildinizde akne artışına neden olabilir. Bu sebeple cilt yapınıza uygun alışveriş yapmanız gerekmektedir.

Loreal Pure Zone ürününün yanlış ciltlerde kullanımı sonucunda siyah nokta artışı, akne sorunu doğurduğu bilinmektedir. Bu nedenle önce cildinizin hangi yapıda olduğunu öğrenmeli daha sonra sıkılaştırıcı tercihinde bulunmalısınız.

Sinoz Mavi Anemon Çiçeği

Cilt için uygun sıkılaştırıcı ararken aynı zamanda çok yönlü etki edecek ürünleri tercih etmelisiniz. Hem ışıltı verecek hem pürüzsüz kılacak hem de sıkılaşmasına yardımcı olacak bir ürün isterseniz Sinoz’u tercih edebilirsiniz. Sinoz tarafından çıkarılan mavi anemon çiçeği, cildin canlılığını korumasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında taze bir cilt için gözenekleri de küçültmektedir.

Yaşla orantılı olarak artış gösteren gözenek genişlemeleri, mavi anemonla daha sıkı bir hal alabilir. Düzenli kullanımda, kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir.

Estee Lauder Sıkılaştırıcı Serum

Estee Lauder, kozmetik dünyasının dev isimlerinden biridir. Aranılan her ürünün bulunabileceği bir içeriğe sahiptir. Sizin aradığınız cilt sıkılaştırıcı bir ürün ise Estee Lauder’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem jel hem tonik hem de krem alternatifleri bir arada verilmektedir.

Markanın çıkarmış olduğu onlarca sıkılaştırıcı ürün ve set arasından özellikle serumu tercih etmelisiniz. Sıkılaştırıcı serum, her gözeneye tek tek yerleşerek cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Her türlü cilt yapısına uygun olan bu bir ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etkisi en geç 1 hafta içerisinde kendini gösterecek, bitkisel içeriği ile cildinizde köklü değişim yaratacaktır.

Bioder Sıkılaştırıcı Solüsyon

Cilt sıkılaştırıcı, etkisini hızlı hissettiren ve bitkisel içeriğe sahip bir ürün istiyorsanız Bioder’e göz gezdirebilirsiniz. Uzun yıllardır bitkisel içerikli cilt bakım ürünleri hazırlayan marka, cildinize iyi gelecek gözenek küçültücüye sahip olabilir. Bioder sıkılaştırıcı solüsyon, cilt gözeneklerini küçülterek hem temizleyici hem de gerginleştirici etkiye sahiptir.

Ciltte herhangi bir yağlanmaya, akneye ve siyah noktaya neden olmayan ürün, yenileyici solüsyonlarla beraber kullanıldığında çok daha iyi gelmektedir ve gözeneklerde sıkılaşma gözlenmektedir. Tazeleme etkisi olduğu için kısa süre içerinde ciltte ışıltı ve pürüzsüz etki kendini göstermektedir.

Bioderma Pore Refiner

Cilt bakım ürünleri kullanırken, teninize temas edecek olan ürünün içeriğine dikkat etmelisiniz. İster temizleyici jel isterse sıkılaştırıcı tonik fark etmez. Kullandığınız her ürünü önce incelemeli daha sonra kullanmalısınız. Özellikle gözeneklerinizle ilgili sıkıntınız varsa Bioderme Pore Refiner oldukça iyi gelecektir. Kullanırken içinize sinecek ve cildinize iyi gelecek bir sıkılaştırıcı arıyorsanız Bioderma’nın bu ürününe göz gezdirebilirsiniz.

Hem yenileyen hem de dengeleyen bir yapıya sahip olan Pore Referiner aynı zamanda botoks etkisi yaratmaktadır. Üstelik ciltte meydana gelen gevşemeye de son vermektedir.

Nivea Q10 Plus

Bakım ürünleri milyonlarca kişi tarafından kullanılan Nivea, cilt sıkılaştırması için de tercih edilen markalardan bir tanesidir. İçeriğinde hem bitkisel içerik hem de sakinleştirici etki bulunan Nivea Q10 Plus, pek çok insan tarafından sevilerek tüketilmektedir.

Cilt bakımının en önemli detaylarından biri olan sıkılaştırıcılar hakkında aradığınız pek çok kriter Q10 Plus’ta mevcuttur. Akne sorununun baş göstermemesi, yaşlanma belirtisi oluşmaması için oldukça etkili bir içeriğe sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Kinoa Kullanım Alanları başlıklı makalemizde kino yaşlandırmayı geciktirir, kinoa kullanım alanlar ve kinoa nedir hakkında bilgiler verilmektedir.
En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.