Güzelkız.com

En iyi 30 Gelin Saçı ve Makyaj Modelleri


En iyi 30 Gelin Saçı ve Makyaj Modelleri

Birçok genç kızın hayalini kurduğu ve yıllarca bekledikleri en mutlu ve en güzel günleri olan düğün günlerinde yapacakları saç ve makyaj modelleri yıllardır akıllarda az çok belirlenmektedir. Ancak düğününün yapıldığı senenin trendleri arasında kaybolan birçok gelin adayı, hayalini kurduğu gelin saçından veya makyajından vazgeçerek o yılın en iyi 30 gelin saçı ve makyaj modelleri arasından herhangi birini seçerek modaya ayak uydurmaktadır.

Gelin saçı modelleri

Son yıllarda birçok gelin adayı eski klasik gelin saçı modellerinden ziyade daha modern tercihlerde bulunmaktadır. Bunlar arasında örgülü taçlar ve örgülü dağınık topuzlar ise en üst sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda atkuyruğu gelin saçı da modern gelin saçı modelleri arasında bulunmaktadır. Sadece gelin saçıyla değil aynı zamanda gelin tokalarında da yaptıkları değişiklikler ile bantlı gelin tokası modelleriyle de yine daha modern bir gelin saçı oluşturulmaktadır. Düğünlerde birçok gelin adayının tercihi olan uzun saçlı gelin saçı modelleri de yine topuzlardan ayrılarak daha salaş ve alışılmışın dışında bir gelin saçı tercihi olmaktadır.

Gelin makyaj modelleri

Gelin adaylarının eski abartılı gelinlik tercihlerinin sona ermesiyle ve daha modern ve sade gelinlikler tercih etmeleriyle birlikte makyajlarda da yine modern ve sade makyaj modelleri kullanılmaktadır. Özellikle en güzel makyaj modelleri arasında bulunan porselen makyaj gelin adaylarına oldukça tavsiye edilmektedir. Yüzünüzdeki kusurları kapatmasıyla birlikte bebeksi ve doğal bir görünüm oluşturan bu makyaj ile oldukça sade görünebilirsiniz.

2019 Saç Aksesuarları ve Fiyatları

Yıllarca hayalini kurduğunuz düğün gününüzün gelmesiyle birlikte giyeceğiniz gelinlik seçimi ve saç, makyaj, ayakkabı gibi birçok ayrıntının heyecanı ve stresi de başlamaktadır. Her zaman görünümüne özen gösteren kadınlar özellikle düğün günlerinde son yılların en güzel gelini olmak istiyorlarsa her ayrıntıya özenle dikkat etmektedirler. Özellikle yaptırdıkları saç modellerinde çok daha şık görünmek için tercih ettikleri saç aksesuarları kadınları çok daha güzel göstermektedir. Birbirinden şık ve modern görünümdeki 2019 saç aksesuarları ve fiyatları birçok kadının beğenisine sunulmaktadır.

Gelin taçları

Yıllardır birçok gelinin vazgeçilmezi olan gelin taçları oldukça şık ve görkemli modelleriyle birçok gelinin beğenisini kazanmaktadır. Artık daha modern ve sade gelin taçlarını tercih eden gelin adayları taçlarını düğün konseptine ve gelinlik modeline göre tercih etmeleri gerekmektedir. Örneğin; kır düğünü yapmayı tercih etmişseniz papatyalı gelin taçları oldukça şık ve sade görünmenizi sağlayacaktır ve taşlı gelin tacı modelleri uygun olmayacaktır. Salon düğünlerinde ise daha çok taşlı ve incili gelin taçları tercih edilmelidir.

Gelin tokaları

Gelinliğiniz ile muhteşem bir uyum içinde olan gelin tokaları artık gelin taçları yerine kullanılmaktadır. Özellikle incili gelin tokaları örgülü gelin saçı modelleri arasında oldukça şık durmaktadır. Bunun yanı sıra yandan topuz gelin saçlarında ise yandan takılan taşlı gelin tokaları da oldukça doğru ve şık bir tercih olacaktır.

En Güzel Gelin Topuz Modelleri

Birçok gelin adayının düğün hazırlıkları sırasında en büyük stresleri arasında yer alan gelin saçı yapımı hem gelinliğe hem de düğün konseptine uygun bir model olarak seçilmelidir. Genel olarak gelin adayları düğün günlerinde gelin topuzlarını tercih etse de bazı gelin adayları açık bırakmayı tercih etmektedir. Gelinliğiniz ile muhteşem bir uyum içerisinde olacak olan en güzel gelin topuz modelleri arasında hiç şüphesiz ki dağınık topuzlar ve yandan topuzlar yer almaktadır.

Dağınık topuzlar

Gelin adaylarının yıllardır değişmeyen tercihi olan dağınık topuzlar oldukça salaş ve modern bir görünüm sergilemektedir. Maşa ile yaptırılan saçlar farklı şekillerde bir araya toplanarak muhteşem bir görünüm meydana getirmektedir. Özellikle straplez gelinliklerinizde kullanabileceğiniz bu modelleri dantelli gelinliklerde de tercih edebilirsiniz. Gelin adaylarının oldukça beğenerek kullandığı dağınık topuz modelleri asaletiyle ve duruluğuyla en güzel gelin olmanızı sağlayacaktır. Özellikle incili saç  tokalarını kullanmaya elverişli olan bu saç modeli ile en güzel gelin olmayı başarabilirsiniz.

Yandan topuzlar

Birçok gelin adayının beğenisini kazanan yandan topuz modelleri özellikle balık model gelinliklerde oldukça uyumlu olmaktadır. Aynı zamanda kır düğünlerinde ve sahil düğünlerinde de oldukça şık duran yandan topuzlar taşlı gelin tokalarıyla kombin edilebilmektedir. Maşa ile kıvrılan saçlar sağ veya sol yanınıza toplanarak muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Gelin adaylarında oldukça asil ve nostaljik bir görünüm oluşturan yandan topuzlar özellikle son yıllarda oldukça moda olmaya başlamıştır.

Gelin Makyajı için Harika ipuçları

Günlük hayatında bakımına ve güzelliğine oldukça özen gösteren ve birçok makyaj yapan kadınlar hiç şüphesiz ki düğünlerinde de çok daha şık ve güzel bir makyaj istemektedirler. Giyeceği gelinliğe göre, düğün konseptine göre değişebilen makyaj modelleri son yıllarda çok daha hafif ve sade olmaktadır. Gelin adaylarının artık abartılı makyajlardan uzak durmasıyla birlikte yüzü için doğru makyajı yapmak istemeleri de beraberinde gelmektedir. Bunun için ise gelin makyajı için harika ipuçlarını sizinle paylaşmaktayız.

Kusurlarınızı porselen makyaj ile kapatın

Gelin adaylarının yüzlerindeki sivilce, siyah nokta veyahut diğer izleri kapatmak için son yıllarda porselen makyaj tavsiye edilmektedir. Cildinizdeki tüm kusurları kapatan porselen makyaj pürüzsüz bir cildinizin olmasını sağlamaktadır. Yoğunlukla fondöten kullanılan bu makyaj oldukça kalıcıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey ise kendinizi uzman ellere emanet etmenizdir. Aksi takdirde işinin uzmanı olmayan kişiler bu makyajı yaptığında yapay ve sönük bir makyaj olabilmektedir.

Makyajınız artık akmayacak

Gelin adaylarının düğünlerinde yaşadıkları en büyük sıkıntılarından biri de baba evlerinden çıkarken veya kına gecelerinde ağlarken makyajlarının bozulmasıdır. Artık makyaj sabitleyici spreyler sayesinde gelinlerin makyajları gün boyu bozulmadan kalabilmektedir. Bu spreyler ile makyajınız su geçirmez hale gelecek ve göz makyajınız dahi bütün makyajınız gün boyu korunacaktır. Tüm bunların yanı sıra düğünlerinizde makyajınızın çok güzel olması için mutlaka gideceğiniz kuaförde daha önce prova yaptırmanız gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Veganların Kullanabileceği Makyaj Malzemeleri başlıklı makalemizde vegan kozmetik, vegan makyaj fırçaları ve vegan makyaj ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.En iyi 30 Gelin Saçı ve Makyaj Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.