Güzelkız.com

En Çok Tercih Edilen 12 Burun Tipi


En Çok Tercih Edilen 12 Burun Tipi

Burun yüzümüzün en dikkat çeken ve bütün görünümünü değiştiren organımızdır. Bu yüzden estetik olarak hoş görünmesi istenir ve estetik cerrahlara da en çok burun ameliyatı için başvurulur. Burun estetiği için konuda estetik ve plastik cerrahlara başvuranlar belirli burun tipleri konusunda ısrarlıdır. Ama seçim yaparken dikkat edilmesi gereken yüzünüze uygun bir seçim yapmak ve ifadenizi nasıl değiştireceğini göz önünde bulundurmaktır. En çok beğenilen ve farklı burun tipleri arasında 12 tanesiyle ilgili açıklamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

En İdeali: Kalkık Burun

Burun kemeri fazla öne çıkmayan ve burnun ucunda bir yuvarlak bulunan ve burnunuzun ucunun kalkık durduğu bu buruna doğuştan sahip olanlar çok şanslıdır ve yaklaşık insanların yüzde 13’ü böyledir. Hemen hemen herkes böyle bir burun istediği için estetik cerrahi bu konuda uzmanlaşmıştır. Bu buruna sahip olan ünlüler Emma Stone ve Carry Mulligan’dır. Her ikisi de burnun beğenilmesinde ve herkesin gözdesi olmasında rol oynamıştır.

Romalı Burun Tipi

Daha çok erkeklerde rastlanan Romalı burnuna sahip olan en ünlü isimler Tom Cruise ve Ryan Gosling’tir. Eski Yunan heykellerinde çok rastlandığı için bu ismi almıştır. Bu burunda burun kemeri oldukça belirgindir. Fazla olmamak şartıyla eğri ya da biraz çıkıntılı olabilir. Kavisli bir burun olan Romalı burun tipi karizmatik bulunur.

Eğri ve Karma Tipte Burunlar

Aslında çoğu kişi eğri burnun nasıl olduğunu bilir ve bundan hemen kurtulmaya çalışır. Ama bazı insanlara burun kemiğindeki eğrilik farklı bir hava verebilir. Karma burun ise hem eğri hem de kartal ya da kemerli burun dediğimiz istenmeyen burun özelliklerinin bir arada bulunduğu bir burun tipidir. Hem eğri hem de karma tipte burun için en iyi örnek her zaman Barbara Streisand’tır. Özellikle burun ameliyatı yaptırmadan önceki resimlerinde aktristin burnu kırık gibidir. Çok az kişide rastlandığı için kesinlikle dikkat çekici ve karizmatik bir burundur. Değiştirmeye çalışılmadan önce bu durum göz önünde bulundurulabilir.

Kartal Burun Tipi

İnsanların yalnızca yüzde beşi bu burna sahiptir. Burun göze çarpan bir şekilde eğri ve dikkat çekicidir. Hem yüzün büyük bir kısmını kaplamasından hem de eğri olmasından dolayı yüze farklı bir hava katar. Bu buruna sahip erkek ünlülerden birisi Adrian Brody’dir. Brody’nin burnunun kendisine daha güçlü ve karizmatik bir hava kattığı iddia edilir. Kadınlarda ise yine en ünlü isim Barbara Streisand’tır.

Hokka Burun

Yine en çok istenen burun tiplerinden birisi kalkık ve düzgün yapısıyla hokka burundur. En düzgün eğimli burunlardan birisidir. Küçük ve belirgin hatlara sahip olan ince bir burun tipidir. Bu buruna sahip en ünlü isim Helen Mirrer’dır. Yine burun cerrahisine başvuran pek çok kişinin hayal ettiği burun tiplerinden birisidir. Ancak herkesin yüzüne gitmeyeceği bilinmelidir.

Kuzey Afrikalı Nübyan Burun Tipi

Kuzey Afrika burun tipi en çok geniş bir yer kaplayan burun kanatları ile bilinir. Bazı kişiler bundan rahatsız olup daralttırmak isteyebilir. Uzun kemikli bir burun olan ve nübyan olarak adlandırılan bu burun en çok Kuzey Afrika’da bulunur. Bu buruna sahip en ünlü isimler Beyonce ve Gabrielle Union’dır.

Nixon Burnu

En az rastlanan burun tiplerinden birisidir ve ismini Amerikalı yönetici Nixon’dan almıştır. Bu burun tipinde uzun burun kemiğinin ucu öne doğru kıvrılır ve yine burun kanatları genişler. Herhangi bir eğriliği olmayan burun kemiği öne doğru uzar ve kıvrılmaktadır.

Etli Burun

Öne doğru çıkan ve kemikli olmaktan ziyade etli görünen bu burun tipi aslında bazı yüzleri daha güzel ve sıcak gösterebilir. Prens Philip ve Mark Buffalo böyle bir buruna sahip en ünlü isimlerdir. Geniş ve öne doğru çok çıkık bir burun tipidir.

Yunanlı Burnu

Oldukça güzel, küçük ve kalkık burun tiplerinden birisi de Jennifer Aniston ve Kate Middleton’da bulunan Yunan burnudur. Bu buruna sahip olan kişiler de oldukça şanslıdır ve sayı olarak çok azdır.

Doğu Asyalı Burnu

Ucunun küt olmasıyla dikkat çeken Doğu Asyalıların burnu küçük ve ince bir burun tipidir. Bu burun tipi denince akla gelen isimler genelde Japonlar, Koreliler ve Çinlilerdir.

Soğan Burun

Soğan buruna sahip olan en ünlü isim Bill Clinton’dır. Yuvarlak ve belirgin bir ucu bulunan bu burun tipinde burnun ucu göze çarpar. Soğana benzetildiği için bu isim verilmiştir.

Burnumuz aslında farkıyla karizmatik görünmemizi sağlayabilir. Ancak hemen herkes Romalı burun, kalkık burun, Yunan burnu ya da Romalı burun tipine sahip olmak için estetik cerrahlara başvurur. Çok rahatsız etmiyorsa artık hemen herkesin sahip olduğu bir burun yerine kendi farkınızı olduğu gibi kabul edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünyadaki En İyi 10 Plastik Cerrahi Merkezi ve Fiyat Farkları başlıklı makalemizde en iyi estetisyenler, estetik fiyatları ve estetik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
En Çok Tercih Edilen 12 Burun Tipi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.