Güzelkız.com

En Çok Bahsedilen Gelinlik Modelleri


En Çok Bahsedilen Gelinlik Modelleri

Her alanda olduğu gibi genç kızların en büyük hayali olan gelinlik konusunda da adından çok fazla söz ettiren ve aşırı beğenilmiş gelinlik modelleri mevcuttur. Geçmişten bugüne en çok bahsedilen gelinlik modellerine göz attığımız zaman ortaya çok farklı görüntüler çıkmaktadır.

                               Eskimeyen geçmiş

Oldukça eski bir dönemde ortaya çıkmış ancak hala adından sıkça söz ettiren gelinlik modeli olan vintage geçmişten günümüze gelen armağan olarak görülmekte ve anneannelerimizde gördüğümüz gelinlik modeli torunlara kadar aktarılan bir yadigâr gibi popülerliğini korumaktadır.

                               Yakın geçmiş

Çok fazla uzaklara gitmeden yakın geçmişe göz attığımız zaman ise karşımıza 2 model çıkmaktadır. Bunlar prenses model ve kuşaklı model gelinliklerdir. Geçtiğimiz dönemlerin adından en çok bahsettiren gelinlik modelleri arasında yer alan bu iki model birçok genç kız tarafından sevilerek giyilmiş ve diğer gelinlikler gibi hatıra olması için saklanmıştır.

                               Günümüz modası

Gelinlik modelleri ne kadar değişiklik gösterirse göstersin, gelinlikte en çok beğenilen aksesuar kesinlikle danteldir. Günümüz modasına baktığımız zaman da dantelli straplez model gelinliklerin daha çok üretildiği ve tercih edildiği gözler önündedir. Zaten üreticileri bu yöne sürükleyen de tüketicilerden gelen talep doğrultusunda meyil göstermeleridir. Zarif ve özel görüntüsü ile en trend gelinlik modelleri arasında yer alan dantelli straplez gelinlik modelleri önümüzdeki birkaç sene daha popülerliğini koruyacak gibi görünüyor.

En Yeni Gelinlik Tasarımları

Gelinlik modası her geçen gün değişmekte ve güzelleşmekte olan bir alandır. Gelinlikler günümüzde gittikçe sadeleşiyor. Genellikle dantel ve püskül detaylar ön plana çıkıyor. Kabarık ve prenses model gelinlere vitrinler eskisi kadar sık rastlanmıyor. Gelinlik modası bu kadar hızlı değişirken bu değişime ayak uydurmak elbette çok kolay olmuyor. Özellikle modaya uygun giyinmeyi seven gelin adayları için gelinlik seçmek oldukça zorlaştı. Modayı yakından takip edenler en yeni gelinlik tasarımlarını inceleyerek 2019 yazına gelinlik modeliyle damga vurabilirler.

Yaz düğünü gelinlik modelleri

Yaz yaklaşıyor. Düğün mevsimi zamanı geliyor. Düğün hazırlıkları hızlandı. Yaz düğünü yapacak gelin adaylarının tercihleri genellikle kır düğünü için hafif ve az kabarık modeller renkli çiçekler pastel tonlar tercih ediliyor. Havuz başı düğününde ise genellikle denizkızı modelleri, dantel detayları, süslü duvakları, bu yıl oldukça sık göreceğiz. Eğer siz de bir yaz düğünü planlıyorsanız yaz düğünü için en yeni gelinlik tasarımları hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

Kış düğünü için gelinlik modelleri

Her ne kadar düğün mevsimi yaz olarak bilinse de kış mevsiminde düğün yapmak isteyenlerin sayısı da hiç az değil. Kış düğünlerinde genellikle otel veya balo salonu gibi kapalı mekânlar tercih ediliyor. Kış düğünlerinde seçilen gelinliklerin de bu mekânlara uygun olması önemlidir. Eğer bir otelin görkemli balo salonunda düğün yapacaksanız gelinliğinizin de tüm bu görkeme uygun olması gerekiyor. Siz de eğer bir kış gelini iseniz kış düğünü için en yeni gelinlik tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız.

2019 Gelinlik modelleri ve Fiyatları

Her gencin gelinlik hayali vardır. Düğün öncesinde kısa süreler içinde gelinlik seçmek veya almak sıkıntı olabilir. Bu nedenle evlenecek olan gençler düğünlerinden önce moda kataloglarını incelemeli ve kendilerine en uygun gelinliği seçmelidirler. Gelinlik seçerken gelinler vücut tiplerine, düğünün yapılacağı yere, düğünün yapılacağı mekana ve düğün konseptine göre bir gelinlik seçmelidirler. Gelinlik modelleri ve fiyatları da her yıl değişmektedir. Bu nedenle bu yaz düğünü olacak gençler şimdiden 2019 gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında katalogları incelemeye başlamalıdırlar.

                Balo tipi gelinlik

Son yıllarda gelinlerin en çok tercih ettikleri yeni modeller arasında balo tipi gelinlik modelleri ilk sıralarda yer almaktadır. Markalara göre değişiklik gösteren gelinlik modelleri 4500 liradan başlayıp yukarılara çıkmaktadır. İsteğe göre dantel detayları ve kuyruk detayı da olan modeller bu detaylar arttıkça fiyat olarak da değişmektedir.

                Dar kesim modeller

                Ünlülerinde en çok tercih ettikleri gelinlik modeli arasında yer alan dar kesim gelinlik modelleri vücut hatlarına güvenen gelin adaylarını daha şık göstermektedir. Dekolte kısmında yapılan tül ile kapatma ve boyun kısmında kullanılan dantel ile gelinlerin zarif görüntüsünü destekler. Ayrıca sırt dekoltesi seven gelinlerin de ilk tercihi olmaktadır. 3500 liradan başlayan bu modeller gelinliğin özelliklerine göre daha da pahalı olmaktadır. Sizde istediğiniz model gelinliği biraz araştırarak istediğiniz fiyat aralığında sahip olabilirsiniz.

2019 Çocuk Gelinlik Modelleri

Her genç kızın en büyük hayali beyaz gelinlik giymektir. Bu kadınların ortak özelliklerinden olarak sayılabilecek nadir noktalardan bir tanesidir. Öyle bir merak ki çocuk yaştan provalara başlanır. Eş, dost, akraba demeden katılınan her düğünde küçük kızları süsleyen ve güzelleştiren yegane elbise gelinliktir. Üstelik çocuklar bu konuda evlenen büyüklerinden daha şanslı olarak birden fazla renk seçeneğine sahiptir. Gelinlik denildiği zaman akıllara sadece beyaz renk gelse de çocuk gelinlik renklerinde bu kural biraz daha farklılık göstermektedir. En çok tercih edilen renkler arasında pembe ve mavi de beyaz kadar ilgi görmektedir.

                               Son zamanların modası

Son zamanlarda ortaya çıkan ve en az diğer renkler kadar ilgi gören bir diğer renk ise sarı rengidir. Renk olarak da masumiyeti ifade eden sarı; masum çocuklar ile masum bir kıyafet olan gelinlik ile bir araya geldiği zaman ortaya dünyalar tatlısı bir kombin çıkmaktadır. Model olarak ise 2019 çocuk gelinlik modelleri kapsamında en çok tercih edilen ve üretilen model kabartmalı modellerdir.

                               Her şey çocuğunuz için

                Kabartmalı modellerin en popüler çocuk gelinlik modelleri kategorisinde yer almasının temel sebebi çocuklarınızın rahatı düşünülmesidir. Kabarık modeller çocuğunuzun içinde oldukça rahat edeceği ve görünüş bakımından da çocuklarınızın da ilgisini çeken ufak taşlarla süslendiği zaman ailelerin en çok tercihleri arasına girmekte ve hem aile hem çocuk tarafından sevilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Modası Geçmeyen Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde A kesim gelinlikler, Deniz Kızı Gelinlik Modelleri ve Modası Geçmeyen Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.En Çok Bahsedilen Gelinlik Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.