Güzelkız.com

Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için 6 İpucu


Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için 6 İpucu

Genellikle biz kadınlar egzersiz yapmadan aynı kiloda kalmak yada ince görünmek isteriz. Ancak rutin hayatınızda yediklerinize dikkat etmezseniz ideal kilonuzu korumak neredeyse imkânsızlaşabilir. Sadece rutin hayatınıza ek bir 30 dakika ile ideal kilonuzu korumanız mümkün. Üstelik spor salonuna gitmenize bile gerek kalmadan ve sabit bir para ödemeden örneğin kendiniz bir bisiklet satın alabilirsiniz. Egzersiz ve diyet olmadan düz bir karına sahip olmanız biraz zor.

Egzersiz olmadan Düz Göbekli Olmak için 9 İpuçları

1. Duruşunuzu düzeltmelisiniz:

sadece karın kaslarınızı çalıştırarak göbeğinizi içinize çekerek ve bunu sıklıkla tekrarlayarak mükemmel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

2.Düzenli olarak su için:
Günde en az 8 bardak su içmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Su içerek vücudumuzdaki fazla toksinlerden kurtulabiliriz. Ayrıca düzenli olarak tüketilen su miktarı ile kilonuzu düzenleyebilir, cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için İpucu

Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için İpucu

3.Metabolizmanızı Çalıştırmalısınız:

özellikle kadınlar arasında konuşması garip olan ama her insanın günde en az bir kere tuvalet ihtiyacını karşılaması önemlidir. Mesela sabahın erken saatlerinde yada öğleden sonra geç bir vakit de olabilir kendinize belirli bir zaman ayarlayarak bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. 10-15 dakika tuvalette oturduğunuzda bağırsaklarınızın harekete geçtiğini görecek ve kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

4. Besinleri iyi çiğneyin:

aslında ne yediğinizin burada çok önemi yok sadece yediğiniz gıdaları iyice çiğnemeye dikkat etmelisiniz. Böylece gaz ve hazımsızlık sorununuzun oluşmasını önlemiş olacaksınız. Daha fazla çiğnenen gıdaların midede sindirilmesi de kolaylaşarak bağırsaklarınıza olumlu yönde etki edecektir.

5.Probiyetikli gıdalar tüketin:

yoğurdu hepimiz biliriz. Ancak etkilerini birçoğumuz bilmeyebiliriz. Yoğurt zararlı bakterilerin ölmesini sağlayarak sindirimi kolaylaştırır ve gastroenterolojik gibi sorunların azalmasında yardımcı bir besindir. Eğer midenizde yediklerinizden dolayı gaz ve şişkinlik gibi rahatsız edici etkiler oluşuyorsa yoğurt yiyerek rahatsız edici bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca günlük tüketeceğiniz bir porsiyon yoğurt ile vücudunuzun kilo dengesini koruyabilirsiniz. Ancak günlük 50 mg prebiyotikli ürünler alınması tavsiye edilir.

6. Tempolu yürüyün:

spor salonlarına giderek yada ekstra bir zaman harcayarak yürüyüşlerinizi ertelemenize gerek kalmadan mesela alışverişe giderken yürüyüş yolunu tercih ederek, asansör yerine merdiven çıkmayı deneyerek metabolizmanızın çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Yürüyüş kilo vermede ve yağ yakımında en etkili ve sağlıklı yöntemlerden biridir.

Bir önceki yazımız olan Gaz ve şişkinlik nasıl geçer başlıklı makalemizde gaz, gaz nasıl geçer ve karın hakkında bilgiler verilmektedir.
Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için 6 İpucu YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Egzersiz olmadan Düz Göbekli olmak için 6 İpucu […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.