Güzelkız.com

Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz


Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz

Birçok fitness eğiticisi rutinininde egzersiz bantlarını ekler. Bu bant kas gücünü artırmak için kullanılabilir ve ucuz bir araçtır. Aslında, spor salonuna gidecek vakit bulamazsanız, bu aletlere yatırım yapmalısın. En heyecanlı günlerde bile yoğun bir antreman yapma özgürlüğü verirler. Bu bantlar özellikle kalp atış hızınızı, nabız sayınızı bulabileceğiniz ve bu rutine uygun olarak egzersizinizi düzenleyebileceğiniz dijital analog ile tasarlanmıştır. Ayrıca bir spor salonuna yatırım yapmadan koşu ve yürüme gibi bazı kardiyovasküler egzersizler yapabilirsiniz ve profesyonel eğitmenlerden herhangi bir yardım almadan bu band ile evde egzersiz rutini düzenleyebilirsiniz. Bu grup, vücut ağırlığınıza ve yüksekliğinize göre doğru egzersiz rutini gösterir eğitmeniniz olabilir.

Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz

Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz

Isınma hareketleri

Gerçekten egzersiz bantlarına başlamadan önce ısınmanız gerekir. Sizinle birlikte çalışacağınız sıradan bir grup değil. Birkaç dakika içinde, yoğun etkinlikler düzenleyeceksiniz. Hemen hemen tüm tanınmış sporcular, egzersizleri sırasında bu bandı kullanıyorlar, çünkü vücut gelişimlerini kolayca tespit edebiliyor ve bu bandın yardımıyla kas gücünü düzeltebiliyorlar.

Basit Hareketler

İster ilk kez kullanıyor olun ister profesyonel bir kişiyseniz, ısınmaya başladıktan sonra bazı basit hareketlere ihtiyacınız var. Bacaklarınızı onunla eğitirseniz, ön ve yan hareketleri deneyin. Ardından ön ve arka hareketler yapın. İlgili: Sarkık Göbekten Kurtulmak İçin Bunları Yapın !

Bicep Curls

Kolları düz tutarak yanlardan başlayın. Bandın uçlarını ellerinizin etrafına sarın. Dirseklerinizin yanlarına sıkıştıkça uzun ve düz durun, ellerinizi önkollarınıza kadar çekmeye çalışın. Sabit ve dikey bir konum elde etmeye çalışın. Birkaç saniye tutun. Pozisyona bırakın ve tekrar edin. Egzersiz bantlarındaki bu tür hareketler kas oluşumuna yardımcı olur.

Triceps Geribildirim

Ayağınızı bandın içine yerleştirin ve sol ayağınızı geride bırakarak banda iyi bir esneme yapın. Sağ ayağınızın bant üzerinde sıkı bir tutamağa sahip olduğundan emin olun. Bu şekilde düzenli triseps komisyonlarını ancak bir bükülme ile gerçekleştireceksiniz. Belinizden uzağa doğru eğildiğinizde vücudunuzun zemine paralel olduğundan emin olmanız gerekir.

Omuz Kasları

Çoğu kez, insanlar egzersiz yapılabilecek çeşitli vücut bölgelerini ihmal eder. Omuz kası böyle bir alandır. Bu egzersiz bantlarıyla, tüm vücudunuz üzerinde çalışmak için çeşitli duruşlar deneyebilirsiniz. Bantları ellerin etrafına sarın ve göğüs egzersizi yapın. Kollarınızı bir ‘T’ konumuna getirerek başlayın. Ardından dirsekleri sarılma eylemi gibi bükerek ellerinizi bir araya getirin. ‘T’ konumuna geri dönün ve tekrarlayın.

Egzersiz programlarının her birinde anahtar nokta sınırı geçmek değildir. En ufak bir rahatsızlık hissedersen bile, pozisyonunu bırakın. Sağlığınızı  tehlikeye atmanın hiçbir anlamı yoktur.

Çömelme

Genel olarak, squats acı verebilir. Ancak, yoğun bir günde ciddi kickass egzersizlerine ihtiyacınız olduğunda, egzersiz bantlarıyla deneyin. Düzenli squatlarınız için durduğunuz gibi ayaklarınızı tutun. Bandı ellerin etrafına sarın ve ellerini omuzlarınıza doğru çekin.

Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz

Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz

Esneme

Bantta durarak başlayın. Ayakların altında bandın olduğundan emin olun. Çekebildiğiniz kadar topuklu yere kaydırmayı deneyin. Her bacağınızı çekmeye çalışırken kollarınızı düz tutun. Ters hareketler yaparken çok dikkatli olun.

Bir önceki yazımız olan 12 Aromatetapi Koku Tarifleri başlıklı makalemizde Aromatetapi, Aromatetapi nedir ve Aromatetapi tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Egzersiz Bantlarıyla 7 Etkili Egzersiz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.