Güzelkız.com

Dünyadaki En İyi 10 Plastik Cerrahi Merkezi ve Fiyat Farkları


Dünyadaki En İyi 10 Plastik Cerrahi Merkezi ve Fiyat Farkları

Eğer estetik bir operasyon yaptırmaya karar verdiyseniz ve Türkiye’den uzak kimsenin sizi görmeyeceği bir yerde yaptırmak isterseniz sağlık turizmi konusunda uzman olan kişilerin İstanbul dışında önerileri var. Son dönemde Türkiye ve İstanbul bu konuda en çok dikkat çeken ve başarılı yerlerden kabul edilse de yurt dışına gitmek isteyenler için en önemli estetik operasyon şehirlerini gözden geçirdik. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

Her Derde Deva New York Şehri

A.B.D.’nin en çok gitmek istenilen en canlı şehirlerinden birisi olan New York estetik operasyonlar için de en çok tercih edilen yerler arasındadır. Hem teknolojinin hem de en önemli yeniliklerin birleşimi olan bu şehir A.B.D.’nin göz bebeği olan şehirlerden birisidir. Herkesin görmek hatta yaşamak için can attığı şehirlerden birisi olan New York’ta çok sayıda estetik ve plastik cerrah bulunur ve hepsi de alanında uzman ve yetkindir.

Bir Diğer A.B.D. Şehri Miami

En gözde tatil yerlerinden birisi olan A.B.D.’nin Miami kenti ülkenin güneyindeki en çok gidilmek istenen yerlerden birisidir. Deniz ve plajlarıyla ünlü olan bu şehrin e önemli özelliklerinden birisi kişi başına düşen plastik cerrah sayısının çok fazla olmasıdır. Dolayısıyla bu rakam da Miami’yi plastik cerrahinin merkezi şehirlerinden birisi haline getirmiştir. 

Los Angeles

A.B.D.’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles da kesinlikle gezilip görülmek istenen en önemli şehirler arasında yer alır. Ayrıca çok yüksek fiyatlı olmasına rağmen pek çok kişi bu şehri plastik cerrahi için de seçer. Yine en başarılı cerrahların bulunduğu A.B.D. şehirlerinden birisidir. 

San Jose

Kaliforniya’da bulunan bir diğer plastik cerrahi merkezi olan San Jose Amerika’nın diğer bölgelerine fiyat açısından çok daha avantajlı. Ulaşımı da rahat bir yer olması dolayısıyla estetik cerrahi için seçilen yerlerden biridir. Burada çok ünlü estetik ve plastik cerrahi merkezleri de bulunur. 

Seul

Amerika’nın dışında estetik cerrahi konusunda ün yapmış şehirlerden birisi de Güney Kore’de yer alan Seul şehridir. Bu ülkede yaşayan kadınların pek çoğunun 18 yaşından itibaren çeşitli estetik operasyonlar geçirdiği bilinir. Güney Kore’nin başkenti olan Seul bu alanda en çok tercih edilen yerlerden birisidir ve bu konuda yetkin olan cerrahları ile de ünlüdür. 

Uzak Doğu’dan Bir Seçenek: Mumbai

Hindistan’ın Mumbai kenti her yıl sağlık turizmi açısından en çok kazanan yerlerden birisidir. Hem bir Uzak Doğu seyahati hem de alanında uzmanlaşmış cerrahlara operasyon yaptırmak isterseniz Mumbai de en iyi seçenekler arasında kabul ediliyor. Bu kentte de çok ünlü plastik cerrahi merkezleri yer alıyor. 

Yine Bir Uzak Doğu Şehri Tayland

Tayland da Uzak Doğu’da en çok gidilmek istenen şehirlerden birisidir. Buradaki çoğu plastik cerrahi uzmanı Avustralya ve Amerika’da eğitim görmüş ve gereken sertifikalara sahiptir. Tayland’ı estetik operasyonlar için cazip bir seçenek haline getiren bir diğer etkenden fiyatların Amerika’dan çok daha düşük olmasıdır. 

Singapur

Güney Doğu Asya’nın en önemli ülkeleri arasında yer alan Singapur da dünyanın en iyi plastik cerrahi merkezlerinden birisidir. Bu şehirde estetik cerrahi konusunda deneyim kazanmış ve iyi eğitim görmüş pek çok cerrah bulunur. Eğer daha önce hiç gitmediyseniz ve bir Asya seyahati düşünürseniz Singapur’a gidebilirsiniz. 

Rio de Janeiro

Hem çok ünlü festivallerine katılmak hem de Brezilya’yı görmek isterseniz Rio de Janeiro en iyi seçeneklerden birisidir. Bu şehirde çok yüksek sayıda plastik ve estetik cerrah bulunur. Ayrıca fiyatlar açısından da Amerika’dan çok daha uygundur. 

Fiyat Karşılaştırması

Eğer estetik cerrahi konusunda A.B.D. ve diğer ülkeleri karşılaştıracak olursak Hindistan, Malezya, Tayland ve Türkiye’nin çok daha uygun seçenekler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de İstanbul hem en çok görülmek istenen hem de en iyi plastik cerrahi merkezlerinden birisidir. Sağlık turizmi konusunda ülkemiz son yıllarda önemli bir atılım yapmış ve dikkat çekmiştir. Bu ülkeler dışında fiyatlar açısından en uygun olan diğer ülkeler Tayvan, Meksika ve Costa Rica’dır. Amerika’dan daha uygun olan diğer iki ülke ise Singapur ve Brezilya’dır. Mesela bir yüz gerdirme operasyonunun Amerika’daki fiyatı 111.500 dolarken, Singapur’da bu rakam 7.850 dolara düşebilir. Tayland’da ise yüz gerdirme operasyonu fiyatı 3700 dolar civarındadır.

Bir önceki yazımız olan Boyun Estetiği İle Yaşlanmayı Geciktirebilirsiniz başlıklı makalemizde boyun estetiği fiyatları, boyun estetiği nasıl yapılır ve boyun estetiği yapanlar hakkında bilgiler verilmektedir.Dünyadaki En İyi 10 Plastik Cerrahi Merkezi ve Fiyat Farkları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.