Güzelkız.com

Dudak Renginiz Kişiliğinizi Anlatıyormuş


Dudak Renginiz Kişiliğinizi Anlatıyormuş


Bütün seçimlerimiz kişiliğimizin bir sonucudur. Buna makyaj ürünlerindeki tercihlerimiz de dâhil. Dudak rengi ve kullandığınız rujlar sizinle ilgili çok şey anlatıyor. Uzmanlarda bu konuda son derece kesin yargılar ortaya koyuyor.  Şimdi size uzmanın görüşüne dayanarak ruj seçimleriniz ve karakteriniz arasındaki bağlantılar arasında bazı ipuçları sunuyoruz. 

Hangi Ruju Tercih Etmek İstersiniz

Yüz makyajının en önemli özelliklerinden birisi dudaklardır. Dudaklarla ilgili İlkçağ’dan beri bir güzellik vurgusu ve anlayışı vardır. Halen de dudak rengi ve ruj kadınlar için en önemli ayrıntılar arasındadır. Siz sevdiğiniz bir ruju seçebilirsiniz. Biz bu yazıda sizin seçiminiz ve kişiliğiniz arasındaki bağlantılardan ve de dudak makyajını daha güzel ve de daha kalıcı hale getiren dudak kontüründen bahsedeceğiz. 

Kırmızı tartışmasız iddialı bir kişiliğin sembolüdür. Kırmızı ruj süren her kadına dönüp tekrar bakılabilir. Kendisinden emin olan, dişiliğini öne çıkarmak isteyen ve kendisine dikkat çekmek isteyen her kadın kırmızı ruj sürer. Dudak kontürü ise bu rengi dudaklarınızda her zaman koruyabilmeniz için geliştirilmiş yeni bir makyaj trendidir. Dudak kontürü işlemi sırasında tamamen doğal pigmentler küçük iğnelerle dudaklarınıza enjekte edilir ve dudaklarınızın her daim istediğini renkte kalması sağlanır.

Sade bir makyaj ve aydınlık bir yüz rengi tercih edenler bu makyajlarını pembe bir rujla tamamlayabilir. Her zaman tazelik ve ferahlık veren bir renk olan pembe yüzünüzü ışıl ışıl göstermek için de iyi bir yöntemdir. Pembe dudak kontürü yaptırmak isteyenler de bu uygulamayı kullanabilir. 

Nude makyaj uzunca bir süredir kadınların gündeminde. Gittikçe hızlanan ve değişen hayatımızda daha doğal ve sade bir tarzı benimseyen kadınlar doğal tonları tercih edebilir. Mesela toprak tonları ve yüzünüze daha yakın renkler nude makyaj için idealdir. Bu renklerle yapacağınız bir dudak kontürü de her zaman sizi rahat ettirebilir. 

Kalıcı makyaj daha az vakti olan ve daha uzun süreli bir ten ve dudak rengi isteyenler için ideal. Dudak kontürü de kalıcı makyaj uygulamalarının en yaygın olanlarından birisidir. Yaklaşık olarak iki seneye kadar dudaklarınız istediğiniz renkte kalabilir. Dudak kontürü dudaklarınızı daha canlı ve daha renkli gösterebileceği gibi çok az miktarda da olsa şeklini de istediğiniz biçime getirebilir. Çok abartılı olmamak kaydıyla kadınlar istediği formda dudaklara bu şekilde kavuşabilir. Dudakların daha doğal ve daha dolgun görünmesi için yapılan bu uygulamada tamamen doğal pigmentler kullanılır. Son yıllarda öne çıkan doğal makyaj uygulamasını takip edenler ve de makyaja çok vakit ayırmak istemeyenler için ideal bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisine de pek rastlanmaz.   

Bir önceki yazımız olan 2020 İstanbul Yılbaşı Eğlence Mekanları başlıklı makalemizde 2020 hangi şarkıcı nerede, 2020 yılbaşı eğlenceleri ve 2020 yılbaşı mekanları hakkında bilgiler verilmektedir.Dudak Renginiz Kişiliğinizi Anlatıyormuş Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.