Güzelkız.com

Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir?


Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir?

Bir stili normalden şık bir görünüme taşıyabilen tek bir öğe yüksek topuklu bir ayakkabı olduğuna inanıyorum. Bir tişört ve kot gibi rahat kıyafetlerde topuklu ayakkabı ile kombine edildiğinde şık görünebilir; oysa elbise ile anında daha cazip ve gösterişli yapılır. Maalesef, yüksek topuklu ayakkabılar özellikle de uzun süre giyildiklerinde korkunç derecede rahatsızlık verici … Acaba hepsi mi ? Bu yazıda sizlere sırrı anlatacağım !sizin için doğru topuk yüksekliği seçimi .

Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir?

Kuşkusuz yüksek bir topuğun ortopedik çalışan ayakkabı kadar rahat olmayacağı doğru olsa da, yüksek topuklu ayakkabı giydikten sonra ayaklarınızın yaralanmasının nedeni, yalnızca topuğun yüksekliğini yanlış giymiş olmanız.

Kesin olarak bildiğim bir şey, düz ayakkabıların ve babetlerin yüksek topuklardan çok daha zararlı olabileceğidir. Ayaklarımın üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra makyaj uygulamaları yaparak ve gün içinde cilt bakım danışma toplantıları yaptıktan sonra, ciddi bir ayak ağrısı geliştirdim. O kadar uzun saatler çalıştığımdan beri sahip olduğum tek ayakkabı seçeneği düz olduğunu ikna ettiğim zaman; gerçekte, babetler benim düşüşümdü.

Bir düz ayakkabı ile bir inç topuklu ayakkabıyı değiştirdikten sonra, ağrı hızla kayboldu. Ayrıca, hep bir topuklu ayakkabı giyerken ve bütün gece partiden çıkarken, diğerlerinin 20 dakika sonra acı çektireceklerini fark ettim.

Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir?

Neden bazı Topuklar Rahat ve Diğerleri Değildir?

Ayaklarımız doğal bir açıyla topuk yüksekliğine açılır.Ayaklarımız üzerinde en rahat hissedeceğimiz yer ayak tabanıdır.Herhangi bir ayakkabı giymeden yürüdüğünüzde, kendinizi neredeyse doğal olarak ayaklarınızın üzerinde buluyor musunuz? Öyleyse, yüksek topuklu bir ortamda daha rahat olabilirsiniz.

Ayak hastalıkları uzmanı Emma Elastik açıkladığı gibi ayak bileği ve topuk arasında boşluğun büyüklüğüne bağlıdır. Kendi içinde ayak bileği, topuk yüksekliği üzerinde esnekliğini sizin için en iyi olacağını söylüyor. Çok dengeli ayak bileği eklemine sahip olanlar daha düz bir ayakkabı ile daha iyi sonuç verirken, ayak bileği eklemleri biraz daha gevşek olanlar yüksek topuklu ayaklardan fayda sağlayacaktır.

Sizin İçin Doğru Topuk Yüksekliğini Nasıl Bulunuruz?

Topuklarınızın Yüksekliği Nasıl Ölçülür?

Bu, sizin için mükemmel topuk yüksekliğini bulmak için kullanılan numara. Başlamadan önce, bu ölçümleri yapmanıza yardımcı olması için bir arkadaşınıza ihtiyacınız olabilir. Ayaklarınızın doğal olarak dinlenmesini istediği açıyı ölçerek, sonunda sizin için mükemmel topuk yüksekliğini bulabileceksiniz!

Ayrıca Bakınız: Ayakkabı Nasıl Seçilmeli

• Ayakkabılarınızı çıkarın ve iyi bir duruşla normal bir sandalyeye oturun. Sandalyenin düz bir koltuğa sahip olduğundan ve sırtınızı düz tutarak rahat olduğundan emin olun.

• Bir bacağınızı yukarı kaldırın, böylece önünüzde düz bir çizgi uzatılır. Ayağı rahatça yere dayayıp, diğer bacağını aşağıya bırakın.

• Bacağınızı uzattığınızda ayaklarınızı ve ayak bileğinizi rahatlatın. Ayağınızın ön tarafını biraz gergin (yüksek topuklu ayakkabılarda daha rahat hissedeceksiniz) olarak bulabilir veya dik durduklarını görebilirsiniz (bu, düz ayakkabılarda daha rahat olacak demektir).

• Mükemmel topuğunuzun tam yüksekliğini ölçmek için, baş parmağınızdan topuğunuzun bittiği yere görünmez bir düz çizgi çizin. Bu çizgi ayağınızla bir açı oluşturacaktır. Açıyı kapatacak çizgi, görünmez çizginin sonu ile topuk arasındaki mesafedir. Bu çizginin uzunluğu ideal yüksek topuk yüksekliğinizdir.

Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir?

Diğer Önemli Topuk Üstü Özellikleri

Yüksek topuklarınızın rahat olduğundan ve ağrılara neden olma ihtimalinin düşük olmasını sağlamak için, yalnızca topuğun yüksekliğinden başka akıldan tutulması gereken başka şeyler daha var.
Örneğin, parmaklarınızın parmak kutusuna yeterli alana sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Birçok yüksek topuklu ayakkabı, çok dar, ayak parmaklarını sıkıştıran ve çeşitli ayak sorunlarına yol açabilen tırnak kutuları içerir.

Aynı zamanda yüksek topuğun kendisinin de iyi konumda olduğundan emin olmak istersiniz, böylece yüksek topuklu ayakkabılar sizi dengelerden uzaklaştırmaz. Topuğun genişliği oldukça dar olmalı, ancak ayak bileğini düzgün şekilde destekleyebileceği yere yakınlaşmalıdır.

Yüksek topuğun tüm ayağı doğru bir şekilde desteklediğinden emin olmak için, tüm baskıları parmakların üzerine koymak yerine, daha sıkı bir ayak takımı yardımcı olabilir. Bu, ayakkabının ayağı kaymadan aşağı doğru tutmasına ve ağrıya neden olmasını önlemek için ayağı kemerin üzerinde tutacağı anlamına gelir.

Bütün bunları özetlemek için ayaklarınızı destekleyen, ayak parmaklarına yer açacak iyi yapılandırılmış yüksek topuklu ayakkabılar satın almalısınız ve iyi dengelenmiştir. Genellikle, bu aynı zamanda ucuza gelmeyecek iyi yapılmış ayakkabılar satın almak demektir.

Farklı Topuk Yükseklikleri İyi Olduğunda

1-1.5-inç topuklu ayakkabılar

Bu yükseklik aslında birçok insan için oldukça sağlıklıdır. Denge dışı bırakmadan bir miktar asansör ve kemer desteği sağlar. Bu kitten topuk özellikle de retro kum saati silueti ile eşleştirildiğinde çok şirin ve kadınsıdır.

Bazı topuklu tasarımlar daha yüksek topuklu modellerin daha zayıf versiyonlarına benziyor, bu nedenle ayak bileği kayışlarını hedefleyin, bu da düşük yükseklik ile mükemmel görünüyor.

En Sağlıklı Topuk Yükseklikleri: 1.5-inç Topuklar

2-2,5-inç topuklu ayakkabılar

Bu yükseklik hem yükseklik hem de güveni artırmak için mükemmeldir ve geleneksel topuklulara yönelmeden biraz  etkileyicidir. Aynı zamanda midye topuk olarak da bilinen bu yükseklik ofiste ya da daha rahat, ilkbahar / yaz partisinde yerinde olmayacak.

3-3.5-inç topuklu ayakkabılar

Bu yükseklikte, bu topuklar, ofisten gala kıyafetine kadar her vesile için mükemmeldir. Emma Supple’in denklemine göre bu sizin ideal yüksekliğinizse şanslısınız, çünkü yaz ve sıra kama şeklinde, zarif görünebiliriniz.

4-4.5-inç topuklu ayakkabılar

Benim mütevazi görüşümde, ayaklarınız ciddi bir açıda olmadığı sürece, bu topuk yüksekliği, açıdan dolayı, şıktan absürd başlangıcına doğru ilerlemektedir.

Bu topuk yüksekliğinde, ayak tırnak uçucu ayakkabılarını (sadece parmağınızın yeterli kıpırdatabildiğinizden emin olun) ya da daha dik başlı bir parmak gibi daha arsız bir şey seçebilirsiniz. Bununla birlikte, kalın topukları veya ayak bileklerini desteklemeyen diğer ayakkabı tasarımlarından kaçının.

Bir önceki yazımız olan Tül etekler nasıl giyilir 2017 kombinler başlıklı makalemizde bayan, kadın ve kız hakkında bilgiler verilmektedir.
Doğru Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.