Güzelkız.com

Doğru Giysilerle Göbeğinizi Gizleyebilirsiniz


Doğru Giysilerle Göbeğinizi Gizleyebilirsiniz

Doğru Giysilerle Göbeğinizi Gizleyebilirsiniz

Soğuk havalar nedeniyle çok fazla giysiyi üst üste giydiğinizde, istemeden vücudunuzun belirli alanlarını daha kilolu gösterebilirsiniz. Özellikle kış aylarında kat kat giyilen giysiler göbeğinizi ortaya çıkarırken, bu görüntüyü gizlemek için bazı giyim hilelerinden faydalanabilirsiniz.

Dört mevsim boyunca faydalandığınız gömlekler, kış mevsimlerinde yanlış tercih edildiğinde göbeğinizi direkt olarak göz önüne çıkarabilir. Bu nedenle fazlalıklarınızıgizleyebilmek için en doğru tercih, uzun ve bol gömlekler giymek olacaktır. Değişik renklerde ve kesimlerde pantolonlar ile doğru bir kombin oluşturduğunuzda, bol ve uzun gömlekler tam bir uyum sağlayacaktır. Ancak önemli bir nokta olarak çok geniş giysileri de tercih etmemeniz gerekmektedir. Butip giyim ürünleri sizi olduğunuzdan çok daha kilolu ve geniş gösterebilir.

Gömlek gibi seçeneklerle birlikte kış mevsimi dışında da bluz tercihleri gerçekleştirirken,karın bölgesindeki fazlalıkları gizlemek için uzun tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Hatta günümüzde tunik kullanımı çok sık şekilde tercih edilirken, likralı kumaş seçenekleri bel ve karın bölgenizi daha sıkı gösterecektir.

Koyu Renk Sizi Daha Zarif Gösterecektir

Giyim ürünlerinde farklı renkleri ve alternatif desenleri tercih etmekten hoşlansanız da yapı olarak birbirine benzeyen ama farklı renkler oluşturan giyim ürünleri ile kombin oluşturmak doğru bir tercih olmayacaktır. Bu tip kıyafetler özellikle sizi olduğunuzdan farklı göstererek, göbek kilolarınızı ortaya çıkarabilir. Özellikle kış mevsiminde tercih ettiğiniz kıyafetlerde siyah renk seçmeniz daha zayıf ve zarif görmeniz için en doğru seçeneklerden birini oluşturacaktır.

Seçtiğiniz Kalıp Ve Kesimlere Mutlaka Dikkat Edin

Sağladığınız kombinlerde özellikle dar kesim ürünler ve vücudu saran kalıp ürünler yerine daha doğru kesimlere sahip ve geniş yapılı kıyafetler seçmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede kalçanız,karnınızı gizleyebilir ve sizi daha zayıf gösterebilir. Kombini tamamlamak için gerçekleştireceğiniz aksesuar seçimlerinde ve iç çamaşırı seçimlerinde dahi vücut şekliniz için en uygun ve en konforlu ürünleri tercih etmeniz rahatlık ve avantaj oluşturacaktır. Tercih ettiğiniz iç çamaşırlarında dahi sizi rahat hissettiren ve vücudunuza uyumlu olan ürünlerle doğru bir seçim sağlayabilirsiniz.

Geniş ve rahat elbiseler seçerken ise özellikle kış giyiminde tercih edilen manto ve mont gibi seçimlerde çok daha kaba gösterecek ürünlerden kaçınmanız gerekir. Saç tipinize uygun bir şekilde kapüşonlu ürünler seçebileceğiniz gibi bir şal veya kaşkol ile de uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Düşük Belli Kot Pantolon Yasak

Eğer göbeğinizi gizlemek istiyorsanız, hiçbir zaman düşük bel pantolon giymeyi tercih etmemelisiniz. Çünkü düşük bel pantolon, direkt olarak göbek basenlerinizi ortaya çıkaracak ve sizi kilolu gösterecektir. Bu nedenle seçebileceğiniz en uygun pantolon modelleri yüksek belveya orta belli kot pantolonlar olmalıdır. Bu ürünler sayesinde kombin oluştururken, çok daha rahat hissedebilir ve vücudunuzu çok daha kolay bir şekilde belirli bir modele uygun hale getirebilirsiniz.

Kışın En Doğru Tercihi Geniş Kabanlar

Son yıllarda popüler bir kullanım hali alan geniş paltolar aslında kilolu kadınlar için en doğru seçeneklerden birini oluşturuyor. Geniş paltolar, altında yer alan vücudun kilo fazlalıklarını saklamakta birebir uygun seçeneklerden birini oluşturuyor.

Kış mevsiminde tercih ettiğiniz paltolar gibi diğer mevsimlerde de ceket kombinleri ile kilolarınızı gizleyebilirsiniz. Eğer bu konuda geniş imkanlarave geniş bir vakte sahip iseniz, bütçenize uygun bir şekilde özel dikim kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ancak yeteri kadar vaktiniz yoksa sadece güzel bir blazer ceket dahi karın bölgenizi gizlemek için yeterli olacaktır. Ancak ceket tercihlerinde de büyük bedenler yerine vücudunuza tam oturan modelleri tercih etmeniz faydalıdır.

Sadece Giydiklerimiz Değil Vücudunuzda Size Yardımcı Oluyor

Sadece giymeyi tercih ettiğiniz manto, palto, pantolon veya gömlekler değil vücudunuzun duruş şekli ve özgüveniniz de göbeğinizi saklamak için avantaj oluşturuyor. Bilhassa göbekli kadınlarda vücudun dik bir duruşa sahip olması, çok daha farklı ve zarif görünmeye neden olabilir. Her zaman çeneniz yukarıda dik bir duruşa sahip olarak,kendinizden emin olduğunuzda vücudunuzdan utanmadan ve kendinizi saklamadan toplum içerisinde yer alabilirsiniz. Aksi takdirde vücudunuzdan dolayı çekinir, utanır ya da kendinizi geri planda tutmaya çalışırsanız, kilolu olduğunuzu çok daha ön plana çıkarır ve insanlar arasında kendinizi direkt negatif olarak hissettirirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Başkalaşım Geçiren Trendleriyle Sonbahar-Kış Sezonu başlıklı makalemizde 2019 kış modası, 2019 kış trendleri ve 2019 kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Doğru Giysilerle Göbeğinizi Gizleyebilirsiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.