Güzelkız.com

Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri


Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri

Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri

Kalıcı saç düzleştirme yöntemleri, saçlarınızın uzun süre istediğiniz kısalığa sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Saç düzleştirici araçlar çıktığı günden itibaren saç düzleştirme alışkanlıkları da hızla artmaktadır. Ne var ki saç düzleştirme aracı ile şekil verme esnasında saça ciddi zararlar verildiği unutulmaktadır.

Yüksek ısıya maruz bırakılan saç yalnızca birkaç saat düz kalabilmek adına yakılmaktadır. Düzleştiricinin ne kadar yüksek ısıda kullanılırsa o kadar güzel görüntü verdiği bir gerçektir. Ne var ki bu işlem birkaç kullanım sonunda saçlarınızın kırılmasına, kopmasına ve kötü görünmesine sebebiyet vermektedir.

Saçlarınızın olduğundan daha düz görünmesini isterseniz doğal yöntemlere ağırlık vermelisiniz. İçinize sinen, saçlarınıza zarar vermeyen yöntemler çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme

Saç düzleştirme erkeklere nazaran bayanların daha sık tercih ettiği durumlardandır. Saçları uzun ve dalgalı, kısa ve kıvırcık olan pek çok bayan daha düz saçlara sahip olmayı istemektedir.

Saçların belli bir yaratılışı vardır ancak her 6 ayda bir vücudun kendini yenilemesine bağlı olarak saçlar da değişkenliğe uğramaktadır. Dolayısıyla sağlıklı maskeler ve doğal yöntemlerle saçların kalıcı şekilde düzleşmesini mümkün kılabilirsiniz. Evde kalıcı saç düzleştirme yöntemleri ile güvenilir şekilde istediğiniz saça kavuşabilirsiniz.

Yumurta İle Kalıcı Saç Düzleştirme

Yumurta, saç yapısını değiştiren en sağlıklı malzemelerden biridir. Besleyici özelliği ile saçın kırılmasını, yıpranmasını engellemektedir.

Saçlarının kıvırcık ya da dalgalı olmasından şikâyetçi olan kişilerin düzenli olarak yumurta kullanmaları istedikleri forma bürünmesine yardımcı olacaktır. Bunun için doğal olduğundan emin olunan yumurtalar tercih edilmelidir.

2 adet köy yumurtasını derin bir kapın içine kırmalısınız. Sonrasında mikser yardımıyla köpük köpük olana kadar çırpmalısınız. Köpüren yumurtaları saçların diplerine uygulamalısınız. Tamamını sürdükten sonra diplerden uçlara doğru yaymalısınız.

Maskeyi 1,5 saat saçlarınızda bekletmeli ılık suyla yıkamalısınız. Haftada 3 gün yaptığınız maske, kısa süre içerisinde saçınızın yapısında değişim sağlayacaktır. 

Sirke ve Tuz ile Kalıcı Saç Düzleştirme

Tuz ile saç düzleştirme birçok kişinin uyguladığı, memnun kaldığı yöntemlerden biridir. Saçlarınızın uzun süreli düzlüğü için tuzla beraber sirke de tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızı yıkamak için duşa girdiğinizde önce 2 kez kendi şampuanınız ile yıkayıp temizlemelisiniz. Sonrasında içerisine 2 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz ilave ettiğiniz suyu saç diplerinize yedirecek şekilde uygulamalısınız.

Saç diplerinizle beraber tüm başınızı yıkadıktan sonra 10 dakika kadar saçlarınızda beklemesini sağlayıp ılık suyla durulamalısınız. Hem düzleştirici hem de ışıltı verici bir etkisi olacaktır.

Hindistan Cevizi Sütü ile Kalıcı Saç Düzleştirme

Saç düzleştirme teknikleri doğal olsun isteyenlerden biriyseniz saçınızın beslenmesine izin vermelisiniz. Beslenerek değişen saçlar, aldıkları şekli çok daha uzun süre muhafaza edebilmektedirler.

Saçlarınızı kalıcı şekilde düzleştirebilmek için öncelikle derin bir kabın içerisine Hindistan cevizi sütü ilave etmelisiniz. Sütün üzerine taze sıktığınız limon suyunu ekleyip güzelce karıştırmalısınız.

Karıştırdığınız maskeyi saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru yavaş yavaş sürmelisiniz. Miktarını saç uzunluğuna göre ayarlamalı, 1 saat kadar kurumasını beklemelisiniz. Saçlarınız kuruduktan sonra soğuk su ile yıkamalısınız. Maskeyi haftada 2 kez tekrarlamanız, saçlarınızın düzleşmesine yardımcı olacaktır.

Tel Toka İle Kalıcı Saç Düzleştirme

Tel toka ile saç düzleştirme en eski zamanlardan itibaren bilinen yöntemlerden biridir. Saçları yakmadan herhangi yabancı madde ile temasına izin vermeden yalnızca birkaç adet tel toka ile istediğiniz düzlüğü elde edebilirsiniz.

Saçlarınızı tel toka ile düzleştirebilmek için öncelikle saçlarınızı yıkamalısınız. Yıkadığınız saçlarınızı kurutmadan 5 gruba ayırmalısınız. Her grubu kendi içinde tekrar tekrar taramalısınız.

Tarama işlemi son bulduğunda sık aralıklarla tel tokaları takmalısınız. Tek tokaların her birini taktıktan sonra saçınızı kurutma makinesi ile kurutmalısınız. Bir gece o şekilde uyuduktan sonra saçlarınızdaki tokaları yavaş yavaş çıkarmalısınız. 

Çorapla Kalıcı Saç Düzleştirme

Saçı düzleştirmek için çorap yöntemi de en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çorapla düzlüğü sağlayabilmek için öncelikle saçınızı yıkamalısınız.

Yıkadığınız saçları yalnızca havlu yardımıyla kurutmalısınız. Tam olarak kurumadan henüz nemli iken başınıza, bayanlar için satılan ten çoraplardan takmalısınız. Saçlarınızın her biri çorabın içine girdiğinde, alın bölgenizden sonrasını elinizle derleyip toparlamalısınız.

Çorabı taktıktan sonra 1 gece bu şekilde uyumalı ve ertesi gün çorabı çıkarmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Saç Uzatma Maskeleri başlıklı makalemizde Ballı Süt Maskesi, Çemen Otu Maskesi ve evde saç uzatma maskesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.