Güzelkız.com

Doğal Saç Uzatma İpuçları: Bilmeniz Gereken 4 Şey


Doğal Saç Uzatma İpuçları: Bilmeniz Gereken 4 Şey

Zor kazanılan saç uzunluğunuzu korumanıza yardımcı olacak pratik ipuçları.

Doğal saç uzatma ipuçları mı arıyorsunuz ? Öncelikli olan şeyler: Saç büyüme oranınızı artırabileceğinize dair söylentileri ortadan kaldırmanın görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Ne yazık ki, saç büyümesini çok hızlandırmanın herhangi bir yolu yok. Bununla birlikte, bazı iyi haberler var: Saç uzunluğunun korunması için çabalarken saçlarınıza iyi bakabilirsiniz . Bu , genellikle kırılganlığa, kırılmaya ve eninde sonunda değerli uzunluğunuzu korumanıza engel olan bölünmüş uçları ve kuruluğu sınırlamak demektir. Saç büyümesinin ardındaki gerçeği bildiğinize göre, doğal saçınızın uzunluğunu nasıl koruyacağınızı ve kırılmayla nasıl başa çıkabileceğinizi bilmek ister misiniz? Şimdi, pratik tavsiyemizi ve saç uzatma ipuçlarımızı keşfetmek için okumaya devam edin.

4 Doğal saç uzatma ipuçları

1. Saç manipülasyonunu sınırla
Çünkü sıkı bukleler yapmak sebum eksiliğine neden olur saçınızı kuruluk, kırılganlığı daha duyarlı ve kırılma daha yatkın anlamına gelir. Bunu sınırlamanın ve saç uzunluğunu koruymanın basit bir yolu, saçınızı daha az manipüle etmektir.

Biraz garip geldiğini biliyoruz, ancak günlük stil, manipülasyon ve saçınıza sıkça dokunmak uzun tutmanın daha zor olmasını sağlayabilir. Korkmayın yine de: koruyucu tarzın içine girip günü kurtarabileceği yer burası ! Koruyucu saç modeli tercih eden bayanlar saçlarına hiç çok az veya hiç manipülasyona ihtiyaç duymayacak şekilde şekillendirme pratiğine sahiptir.Yani, örgü , burgu , topuzlar .Bu saç modelleri uçları güvenli, saklanmış, veya uzun süre kullanılabilir tutar .

doğal saç uzatma ipuçları 2018

doğal saç uzatma ipuçları 2018

2. Saçınızın uçlarını düzeltin
Bu, karşımıza çıkmaz gelebilir – ve biraz korkutucu – ancak düzenli olarak saçlarınızı kırpmak, uzun vadede uzunluğu muhafaza etmenize yardımcı olabilir. Ne yazık ki, sinir bozucu yarılmış uçlar ve kırılmalara kapıldıklarında, saç eksenini tamamen kurtarmadığınız sürece saç teli daha da yukarıya doğru yayacak ve ilerleyecekler. Bu yüzden, uçlarınızı düzenli olarak kontrol edin ve bölünmüş uçların etkisini azaltmak için kesin.

İlgili: Kemik iliği ile saç uzatma ve bakım

3. Isıyı aşağı çevirin
Bunun zor olduğunu biliyoruz, ancak isterseniz, ısıtmalı stilleri azaltmaya çalışın. Isıtılmış aletlerin aşırı kullanılması, kırılgan kilitlerinizi parçalayabilir, bu da daha fazla kuruluk ve kırılganlığa neden olur .

Bununla birlikte, ısıtılmış şekillendirme çağrısı çok güçlü ise, stil aletlerinin sıcaklığını düşürmeyi deneyin ve saçlarınızı ısı koruma Isı Savunma Spreyi  gibi bir ısı koruyucuyla daima koruyun . Bunlar doğal saçlarınızı ısıdan çıkarmak için mükemmel bir yoldur.

4. Saçınızı nemli tutun
Doğal saçlar kurumaya yatkındır.Bu nedenle, saçınızın kırılma eğilimi daha yüksektir, yani saç uzunluğunu korumak istiyorsanız, saçınızın nemli kalması çok önemlidir.

Kullanılan saç yağları , periyodik saç bakımı maskeleri , ısıdan uzak ve nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanarak  tüm saçlarınızın nem seviyelerini iyi tutmanıza yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Matrix Saç Düzleştirici Ürünler başlıklı makalemizde en iyi saç düzleştirici ürünler, Matrix ve Matrix Saç Düzleştirici hakkında bilgiler verilmektedir.




Doğal Saç Uzatma İpuçları: Bilmeniz Gereken 4 Şey Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.