Güzelkız.com

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri


Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Kadınlar kendilerinde değişiklik yapmayı her zaman severler. Bu değişiklikleri de en çok saçlarında yapmak isterler. Bazen kuaföre giderek saçlarda değişiklik yapmak masraflı olabilir. Bu nedenle doğal saç rengi açma yöntemleri ile saçlarınızda yapabileceğiniz küçük değişiklikler sizleri mutlu edebilir. Doğal saç rengi açma yöntemleri için evinizde bulunan basit malzemelerden faydalanabilirsiniz. Yazımızın devamında farklı doğal saç rengi açma yöntemleri uygulamaları hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Boyalı Saç Rengini Açma Yöntemleri

Boyalı saç rengini açma yöntemleri içerisinde bitkisel çözümleri görseniz de bu yöntemler kesinlikle saçlarınızın rengini açmaz. Boyalı saçları açma yöntemleri için en iyi çözüm kimyasal açıcılardır. Bunlar arasında; Peroksik, Oksidan, Oryalle ve C vitamini ile boyalı saçların rengi açılabilir. Oryalle saça çok fazla zarar vereceği için pek önerilmez.

C vitamini tableti, İngiliz karbonatı, boyalı saçlar için olmayan bir şampuan, 15-20 damla besleyici yağ ve C vitamini ampulü karıştırılarak hazırlanan karışım saçlara boya yapar gibi sürülür. Masaj yapılarak saça yedirilen karışım 1 saat beklendikten sonra yıkanır. 3-4 gün ara ile uygulama devam edildiğinde saçlar yıpranmadan açılacaktır.

Siyah Saç Rengini Açma

Siyah saç rengini açma uygulamaları için oksijenli su ve peroksik kullanılabileceği gibi evde hazırlanan karışımlar ile de siyah saç rengi açılabilir. Siyah saç rengi açma işlemi içim ise papatya kullanılabilir.

Bir çaydanlık içerisine eklenen su içerisine atılan bir tutam papatya kaynatılır ve demlenmeye bırakılır. Demlenen çay ılıyınca saçlara masaj yapılarak sürülür ve güneşte kuruması beklenir. Bunun dışında siyah saç rengi açma işlemi için aşağıda verdiğimiz limon tarifi de uygulanabilir.

Evde Saç Rengini Açma

Evde saç rengini açma uygulamaları için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Bunun için yukarıda saydığımız papatya çayı yazının devamında bahsettiğimiz limon uygulaması dışında bal maskesi yapabilirsiniz.

Bal maskesi için; 1 çorba kaşığı bal içerisine aynı miktarda su katılarak saç uçlarına bu karışım sürülür. Güneşe çıkılarak yarım saat bekledikten sonra saçlar yıkanabilir.

Koyu Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler

Koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler arasında limon, papatya ve bal ile yapılan karışımlar en başta gelir. Bunlar dışında elma sirkesini duşta durulama suyu içerisine eklenerek de saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığında saçlarınızda ciddi renk değişimleri olacaktır. Koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler içinde kullanılan bir diğer yöntem tarçındır. Saç kremi içerisine eklenen tarçın karıştırılır. Bu karışım saça sürülerek 10 saat beklenir. Süre uzun olduğu için bu uygulamayı gece yapabilirsiniz.

Karbonat İle Saç Rengi Açma

Karbonat ile saç rengi açma oldukça basit ve etkili yöntemlerden birisidir. Duş sırasında ıslak saçlara bir kaşık karbonat döküldükten sonra saçlara masaj yapılarak bütün karbonat yedirilir. Daha sonra saçlar yıkanarak duştan çıkılır. Karbonat saç rengini açma işlemi saç derisinin de temizlenmesine yardımcı olur.

Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limonla saç rengi açma en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Limonun içerisindeki asit sayesinde saçların rengi kolaylıkla açılabilir. Limonla saç rengi nasıl açılır işte sizin için oldukça basit ve etkili bir tarif.

Limon İle Saç Rengi Açma: Bir sprey kutusu içerisine sıkılmış olan limon suyu eklenir. Bu limonun üzerinde ise su doldurulur ve karşım çalkalanır. Hazırlanan karışım ıslak veya nemli olan saçlara saç dibine temas etmeden sıkıldıktan sonra güneşe çıkılır ve yarım saat güneşte beklenir. Daha sonra iki saat kadarda güneşsiz ortamda durularak limonlu suyun saça işlemesi beklenir.

Erkeklerde Saç Rengi Açma

Erkeklerde saç rengi açma işlemleri için yukarıda saydığımız bitkisel ve doğal yöntemler kullanılabilir. Bunların yanında oksijenli su, peroksik ve C vitamini ile saçları açma yöntemleri kullanılabilir.

Saç Rengi Açma: Oksijenli su

Saç rengi açma oksijenli su yönteminde kullanacağınız oksijeni eczanelerden satın alabilirsiniz. Aynı miktarda oksijen ile su temiz sprey şişesi içerisine koyularak karıştırılır. Bu karışım saça sıkılarak bir saat güneş altında beklenir. Kışın yapacaklar ise saç kurutma makinası ile saçlarına ısı verebilir. 2 saat boyunca saçta bekletilen karışım saçlar yıkanarak çıkartılır. Daha sonra saçın kurumaması için saç kremi sürülür. Bu uygulama 2-3 gün ara ile tekrarlanarak istenilen saç rengi elde edilir. Koyu renkli saçlarda dalgalı bir görünüm olurken kumral ve sarışınlarda daha açık renkler oluşacaktır.

Bal İle Saç Açma Yöntemi

Bal ile saç açma yöntemi için; bir çorba kaşığı bal ile bir çorba kaşığı suyu karıştırarak saçlarınıza sürün yarım saat bu şekilde güneşte bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bunun dışında yarım bardak aynı oranda bal ve zeytinyağı karıştırılarak nemli saça sürülür. Bu şekilde yarım saat bekledikten sonra saçlar yıkanır. Birkaç gün ara ile düzenlİ bir şekilde devam edildiğinde istenilen sonuca ulaşılır.

Bir önceki yazımız olan Pembe Saç Renkleri Ve Modelleri 2017 /2018 başlıklı makalemizde pembe, pembe saç ve pembe saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.