Güzelkız.com

Deniz Sonrası Cilt Bakım Önerileri


Deniz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Tatil sonrası cildi eski sağlığına kavuşturacak birçok yöntem bulunur. Tatilde güneş ve denizden yıpranan ciltlerin bakımı için, tatil sonrası belli yöntemler uygulanmalıdır. Bronzlaşan cilt, her ne kadar pürüzsüz ve parlak dursa da aslında nem dengesi biraz bozulmuş olacaktır. Kuruyan ciltlerin vaktinden önce kırışması kaçınılmazdır. Bu nedenle, tatil sonrası, eve dönme vakti geldiğinde, cilt bakımının da vakti gelmiş demektir. Uygulanacak yoğun nem içerikli bakımlar, cildin kendini toparlamasını sağlayacaktır. Bu bakımlar, sanıldığı kadar da zaman almayacaktır. Kısa sürede etkili cilt bakım uygulamaları yapılabilir.

Cilt Bakımı İçin Uzun Zaman Ayırmaya Gerek Bulunmaz

Tatil sonrası, ciltte bazı soyulmalar ve kurumalar meydana gelebilir. Tatil sonrası, işe cilt bakımı ile başlanabilir. Bunun için çok kaliteli kozmetik ürünlerinden destek alınabilir. Bunlar içerisinde ilk akla gelen, Garnier marka nem sağlayıcı kâğıt maskeler, pratik kullanım sunacaktır. Yaklaşık on beş dakikalık ciltte kalma süreleri, cildin ferahlamasına neden olacaktır. Nem seviyesini yükseltirken, parlaklık da sunacaktır. Ayrıca bu maske ciltte dururken, farklı işler de yapılabilir. Ekstra zaman ayırmaya gerek duyulmayacaktır.

Tatil Yorgunluğunun İzlerini Kaliteli Cilt Ürünleri İle Silmek

Tatil süresi ne kadar kısa olursa, yapılacak işler de o kadar fazla olmaktadır. Tatil programı son derece yoğun geçmektedir. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra gezilecek, eğlenilecek mekânlar için de sıkıştırılmış programlar yapılır. Tüm bu aktiviteleri yapmak için, sabah erken kalkıp, akşam geç saatlerde yatmak gerekebilir. Tatilden keyif alırken, biraz yorgunluk da yaşanabilir. Bu yorgunluğun izlerini en çok belli eden, cilt ve göz altlarıdır. Tatil dönüşü yorgunluk izlerini silmek için, Garnier ürünleri tercih edilebilir.

Cilt ve Göz Altlarında Canlılık Veren Ürünler

Garnier markasının saf kömür kâğıt maskeleri ile cilt gözenekler temizlenip, sıkılaştırılabilir. Yosun içeriği ile anında nem sağlanır. On beş dakikalık sürelerde inanılmaz değişim yaşanır. Ayrıca, tatil yorgunluğunun göz altlarındaki izlerini silmek için de markanın kâğıt göz maskeleri, tercih edilebilir. Her türlü koyu lekeyi kısa süre içerisinde yok etmektedir. Bu ürünü kullanmadan önce tavsiye edilen, buzdolabında belli bir süre bekletilmesidir. Bu sayede, ferahlatıcı bir etki alınabilir. Üründeki soğuk etki, göz altlarındaki şişlikleri de yok edecek özelliktedir. Hindistan cevizi suyu ile doğal bir içeriğe sahiptir.

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Yapacaklara Öneriler

Tatil sonrası cilt bakımı yapacaklara öneri, kaliteli cilt bakım ürünlerinin kullanılmasının önemidir. Tatil dönüşü yapılacak cilt bakımında en ihtiyaç duyulan, cildin nem dengesinin sağlanmasıdır. Cilt bakımında Garnier, önerilen markalar arasındadır. Kil maskeleri, göz altı ve siyah leke giderici ürünler, anında etki gösterecektir. Kâğıt maske ürünleri ile kısıtlı zamanlarda bile etkili cilt bakımı yapılabilecektir. Doğal içeriği, pratik kullanımı ile öne çıkan cilt bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye edilir.

Güneş Koruyucu Etkili Yüz Spreyleri Yazın Kurtarıcısı

  • Güneşin zararlı ışınları cilt için oldukça zararlı bir etkendir. Cildinizi güneşin zararlarından korumak cildin çabuk yaşlanmasını önlemede oldukça önem taşır.
  • Cildin kurumasının yanı sıra güneş cilt lekelerinin de oluşumuna etki eder. Cildin sağlıklı ve genç kalmasını sağlamak için çeşitli ürünlerin kullanılması gerekebilir.
  • Özellikle cildi nemlendirici ürünler ve güneş koruyucular bu ürünlerin başında gelir. Cildinizin sağlıklı olmasında en önemli kural cildin temiz tutulmasıdır.
  • Özellikle gece makyajınızı temizlemeden yatmak cildinize oldukça zarar vermektedir. Gözenekleri kapatan makyaj ürünleri cildinizin daha çabuk kırışmasına ve yaşlanmasına neden olmaktadır.
  • Cildinizin ferahlığını ve rahatlamasını sağlayan Vichy yüz spreylerinin etkisini cildinizde hissedebilirsiniz. Nemlenen cilt daha dinç ve sağlıklı bir görünümde olur.
  • Yapışıklık hissi vermeden püskürterek uygulanan ürün ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Gece yatmadan önce makyajınızı temizleyerek yatmanız cildinizin sağlığı için yararlı olacaktır.
  • Cilt temizliğinin yanında koruyucu ürünleri de beraberinde kullanarak cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Eşsiz koruma sağlayan ürünler cildinizi güneşten koruyarak kurumasını önlemektedir.

Makyajdan Önce Koruyucu Sprey Uygulama

Güneşin faydalarının yanında zararları da oldukça fazladır. Güneşlenmeyi ve bronz bir tene kavuşmayı isteyenler daha sonra ciltlerinde oluşacak lekelenmeler ve çillenme nedeni ile bir hayli sıkıntı yaşamaktadır. Geliştirilmiş güneş koruyucu ürünler cildinizi korumada güvenerek kullanacağınız ürünlerdir. Cildinizi güneşe çıkmadan önce bazı önlemler alarak korumanız tavsiye edilmektedir. Yanınızda yaz aylarında bulundurmanız gereken ürünlerden biri Vichy İdeal Soleil Face Mist SPF 50+ faktöre sahip koruyucu güneş kremidir. Makyaj yapanların rahatlıkla kullanabileceği ürünü cildinize uygulayarak makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cildiniz Koruyucu Spreylerle Ferahlasın

     

Thermal spreyler cildiniz için ferahlatıcı etkiye sahip ürünlerdir. Makyaj yaptığınızda daha uzun süreli dayanmasını sağlayan koruyucu baz ürününü makyajdan önce cildinize uygulayarak kullanabilirsiniz. Cildinizin nemlenmesini ve nefes almasını sağlayan ürün gün boyu cildinizin nemli kalmasını sağlar. İyi bir makyaj sabitleyici ve koruyucu ürün olan Vichy Sprey cildinizin dostudur. Her zaman yanınızdan ayırmadan çantanızda taşıyabilir cildinizi gün boyunca koruyabilirsiniz.

En İyi Koruyucu Ürünler

Cildinizi güneşin etkilerinden korumak için birçok ürün kullanmak zorunda kalırsınız. Krem kullananların en çok şikâyet ettiği konulardan biri kremlerin yapışkan bir etkiye sahip olmasıdır. Makyaj yaparken bile zorlanan ve durumdan dolayı krem kullanmaktan kaçınanlar Vich sprey ürünleri tercih ederler. Vichy sprey ürün cilde transparan etki yaratarak elle temas etmeden püskürterek uygulanabilir. Günlük makyajınızı yaparak kolaylıkla Vichy spreyi cildinize tatbik ederek uygulayabilirsiniz. Vichy sprey cildinizin 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlayarak korur. Cildini düşünenlerin tercihi olan ürün sayesinde makyajınızın daha uzun süreli koruyuculuğunu sağlayabilirsiniz. Her cilt tipi için uygun olan Vichy sprey ve koruyucu krem cildinizin Bakımında yardımcı olur. Cilt lekelerine neden olan güneşin zararlı etkenlerine karşı koruyucu Vichy sprey kullanmanız önerilir. Cildinizin kurumasına engel olan sprey Vichy İdeal Solei ile günlük makyajınızı daha kolay yapabilir cildinizi dış etkenlerden koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ünlü Makeup Instagram'da En Çok Sorulan Soruları Cevaplıyor! başlıklı makalemizde cilt bakim önerileri, cilt bakim taktikleri ve makyaj taktikleri hakkında bilgiler verilmektedir.Deniz Sonrası Cilt Bakım Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.