Güzelkız.com

Daha Küçük Bir Düğün? Evet Mümkün!


Daha Küçük Bir Düğün? Evet Mümkün!

Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız bir durum, daha küçük bir düğün? Nasıl olur dediğinizi duyar gibiyiz, evet gerçekten de mümkün..

Yıllardır tüm evlenecek olanların kafasında soru işareti olan düğün etkinliği artık son zamanlarda farklı bir boyuta ulaşarak daha farklı sorulara sebebiyet verdi. Düğün mekanı seçmek yetmezmiş gibi bir de ek olarak çıkan birtakım masraflar baş ağrılarına sebep olmaya başladı. Düğün organizasyon gideri adı altında düğün mekanının süslenmesi, düğün mekanının dekoru, düğün yemeği menüsü, düğün pastası, düğün mekanının ışıklandırması, düğün mekanının ses düzeneği, düğün fotoğrafçısı, düğün çiçekçisi, düğün ıvırzıcısı gibi bir sürü yeni masraf kalemleri çıkmaya başladı. E durum böyle olunca evlenmeyi büyük bir arzuyla istese bile çoğu genç bu masrafların ve stresin altına girmek istemiyor.

Eskiden olduğu gibi sadece bir mekan her şey dahil fiyatlandırma ve mekanın ortasındaki kamera artık beklentileri karşılamıyor. Düğün ve evliliğe dair her şeyin bu denli değişmesinde büyük rol tabii ki misafirlerin. Beklentiler arttıkça düğün piyasası oluşuyor ve herkes bu piyasaya uymak zorunda kalıyor. Bu konudan mustarip kişilerin çoğalmasıyla birlikte bizler de daha küçük daha minimal bir düğün için gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

 

Düğün Mekânı Nasıl Olmalı?

Öncelikle daha küçük bir düğün için mekanı da yine benzer minimallikte seçmek gerekecektir. İlk olarak nternet sitesinden yapacağınız araştırmaya başlamadan önce uyaralım küçük bir yerden başlamak için çıktığınız yoldan sizi vazgeçirmek için bir sürü cezbedici seçenek sunulacaktır. Dirayetli olun, kararınızdan vazgeçmeyin.

Küçük mekanlar aynı zamanda uygun fiyatlı da oluyorlar, çok lüks ve butik bir yer seçmedikten sonra bir bahçe içinde bir mekan veya restoran gibi hatta şehrin biraz uzağında villa içi yerler yavaş yavaş oluşmaya başladı, böyle mekanlara bakabilirsiniz. Eğer mekanda uzun soluklu bir düğün yapmak istemezseniz de yine kokteyl salonu olarak kullanabileceğiniz yerler bulunuyor. Biraz fazla araştırıp biraz daha yaratıcı yerler düşünebilirseniz gizli saklı bir köşede kalmış yerler keşfedeceğinize eminiz. Özellikle nikah sonrası sadece yemek verebileceğiniz çok güzel restoranlar bulunuyor. Eğer şehir dışında veya yakınlarda bir yazlığınız var ise orayı bile istediğiniz gibi bir mekana çevirip güzel bir yemek verebilirsiniz. Hem bütçenize hem de farklılığınıza uygun bir şekilde mutluluğunuzu paylaşabilirsiniz.

 

Düğün Yemeği

Neyse ki küçük bir düğün için düğün yemeği için uzun uzadıya düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Eğer restoran düğünü yapacaksanız bütçenize uygun bir menü belirleyebilirsiniz. Yarattığınız konsepte uygun bir şekilde seçebileceğiniz düğün yemeği sizi hiçbir şekilde mutsuz etmeyecektir. Eğer arkadaşlarınızla eğlenceye çıktıysanız kesinlikle en son düşüneceğiniz şey olacaktır.

İyi bir düğün yemeği için öncelikle içinize sinecek bir mekan seçmeniz gerek. Eğer mekan seçiminiz doğruysa yemekleriniz de istediğiniz gibi olacaktır.

Düğün Fotoğrafçısı

Daha küçük bir düğün için kurumsal olmayan fotoğrafçı seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu dönem itibariyle butik işlerde de fazla fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Gözünüzü korkutmayın önemli olan istediğiniz hatıra fotoğrafını elde etmek. Tüm bunların yanında dilerseniz bir fotoğraf kabini kiralayarak herkesin istediği pozu vererek çekilmesini sağlayabilirsiniz. Hepsi tamamen sizin zevkinize ve bütçenize kalmış seçeneklerdir. Eğer etrafınızda fotoğrafla ilgilenen birileri varsa onlardan da destek alabilirsiniz. Sizi ve tarzınızı bilen biriyle çalışmak her zaman daha kolay olacaktır.

Düğün Pastası

Belirlediğiniz mekanın seçeceği karton katlı pasta görünümünü istemiyor olabilirsiniz. Eğer halihazırda yemek menünüzde tatlı varsa size önerimiz usulen küçük bir pasta keserek herkesin gönlünü hoş edebilir ve tatlı dağıtımı yaparak bu seremoniyi de gerçekleştirmiş olursunuz. Düz beyaz küçük bir pasta düğüne uygun bir pasta seçimi olabilir veya naked cake dediğimiz pastalar da yine düğünlerde kullanılabilecek pastalardır.

Gelinlik Damatlık

Daha küçük bir düğün; daha minimal kostümler anlamına gelebilir. Bu sebeple üzerinize sade bir gelinlik veya şık sade bir damatlık seçerek bu kısmı hızlıca halledebilirsiniz. Gelinlik için şık beyaz veya açık tonlarda bir elbise bile yeterli olur, duvak veya taç ile gelin olduğunuz anlaşılacaktır. Damatlık için de sizi ayırt edecek şık bir boyun bağı yeterli olacaktır. En nihayetinde gecenin yıldızları sizlersiniz, bu küçük eğlencenizde de sizin gelin damat olduğunuzu bilmeyen birileri olmayacaktır diye tahmin ediyoruz.

Önemli birkaç maddeyi bu şekilde düşünerek hazırladığınızda inanın daha anlamlı ve küçük bir düğün eğlencesi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Sadece mutlu olmaya bakmanız yeterli, nasıl olsa düğüne dair artık tüm hayal ettikleriniz gerçekleşmiş durumda..

Bir önceki yazımız olan Minimalist Giyim Tarzı Önerileri başlıklı makalemizde minimal, minimalist ve minimalist basic tişörtler hakkında bilgiler verilmektedir.
Daha Küçük Bir Düğün? Evet Mümkün! YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nuran dedi ki:

    Son zamanlarda yapılan ticari düğünlerden ben de sıkıldım. Bu konuya daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor, yazınız oldukça doğru noktalardan bahsetmiş.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.