Güzelkız.com

Cruelty Free Ne Demektir, Cruelty Free Markalar


Cruelty Free Ne Demektir, Cruelty Free Markalar

Cruelty Free, kozmetik ürünlerindeki maddelerin ve üretilmeden önce ve üretimden sonra hayvanlar üzerinde test edilmemesi demektir. Cruelty Free Ne Demektir, Cruelty Free Markalar nelerdir sorusu da büyük merak etmektedir.

Kozmetik sektördeki pek çok ürün hayvanlar üzerinde test edilmektedir. Test edilmeyen ürünler ise Cruelty Free olarak geçmektedir. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan marklar da farklı deneyler ile ürünlerini test etmektedirler. Çin hükümeti hayvanlar üzerinde deney yapılmasından yana. Bunu zorunlu kılıyor. Ürünlerin üzerinde tavşan işareti olanlar bu deneyleri yapmamaktadır.

Cruelty Free markalar, Cruelty Free sertifikası olan markalardır. Hayvanlar üzerinde deney yapılması onların canına mal olmaktadır. Zararlı etken maddeleri onların üzerinde deneniyor ve ölmelerine neden oluyor. Özellikle tavşanlar üzerinde yapılan deneyler Çin hükümeti tarafından destekleniyor. Bireyler bu ürünleri araştırarak satın almalıdırlar. Bu ürünleri kullanıp kullanmama işi vicdana kalmış bir durumdur yalnız hayvanların katlediliyor olması da olağan bir durum değildir.

Çin Pazarı Hayvan deneylerini savunuyor

Her yıl üretilen milyonlarca ürün ve yeni çıkarılan yüzlerce ürün hayvanlar üzerinde denendiği takdirde doğada yaşam sınırlanmaktadır. Bu ürünlerin kullanılıp kullanılmaması sosyal sorumluluk projesidir. Tek bir canlının dahi zarar görmesi bu ürünlerin ne kadar zararlı olduğunun kanıtıdır. Bu ürünler uzun yıllar başka deneyler ile çalışılmalıdır. Etkileri bu şekilde azaltılmalıdır. Çoğu marka bu deneyleri yapabilmektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde ise bazı markalar ön plana çıkabilmektedir. Özellikle Çin malları bu yönde oldukça ön plandadır. Kullandıkları zararlı etken maddeleri ile hem hayvanlar zarar görmekte ve uzun vadede incelemeler yapılmadığı için insanlar da zarar görebilmektedir. Bazı firmaların ar-ge ve laboratuvar çalışmaları sır gibi saklanmaktadır. Bu da o firmanın yasal olmayan deneyler yaptığının kanıtıdır.

Hayvanların katledilmemesine Cruelty Free yardımcı olmaktadır. Cruelty Free ürünleri son zamanlarda ilgi görmekte ve bilinçli kesim tarafından takip edilmektedir. Bayanların bu konuda hassas olmaları çok önemlidir. Vicdana bağlı bir durum olsa da sonuç itibari ile doğanın dengesi ile oynanmaktadır.

Hangi markalar neyi temsi ediyor?

Bu konuda markalar kendi aralarında ayrılmaktadır. Beyaz, gri ve siyah marka olmak üzere. Beyaz marka olanlar, hem kendi ürettikleri ürünler ile hayvanlar üzerinde deney yapmıyorlar hem de hammaddelerini temin ettikleri firmalar hiçbir şekilde hayvanları denek olarak kullanmıyor. Üretimde baştan aşağı tamamen deneylerde hayvanlar kullanılmamaktadır. Gri markalar ise, bir süre hayvan deneyleri yapmayan ve sonrasında bu deneylere başlayan ve olumsuz olmadığını düşünen markalardır. Ya da ürünlerinin bir aşamasında bu deneylere başvuran markalardır. Siyah markalar ise, baştan aşağı hayvan deneylerini kullanan ürünlerdir. Buna örnek olarak Çin pazarı verilebilmektedir. Bu markalar hayvan sever kesimler tarafından kullanılmaması gereken ürünler listesindedir.

Cruelty Free Markalar nereden öğrenilir

Beyaz markalar en temiz markalardır ve bu markaların kullanımına özen gösterilmelidir. Beyaz markalar Cruelty Free markalardır. Bu ürünleri alırken ürünler üzerinde tavşan işareti olanlar tercih edilmelidir. Yani Cruelty Free ürünler tercih edilmelidir. Ürünler üzerinde işaretler yoksa ürünler araştırılmalı ve bu şekilde kullanılmalıdır. Cruelty Free ürünler üzerinde PETA üzerinden sorgulanabilir. Buradan ürünler kolaylıkla öğrenilebilir. Bir süre sonra hangi ürünün Cruelty Free olduğu kolaylıkla öğrenilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gigi Hadid Makyajı başlıklı makalemizde Gigi Hadid, Gigi Hadid Güzellik Sırları ve gigi hadid makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.Cruelty Free Ne Demektir, Cruelty Free Markalar YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Vegan Ürünler ve Veganlık 2 Oleg Cassini Abiye Elbise Modelleri 3 Cruelty Free Ne Demektir, Cruelty Free Markalar 4 Evde Ruj Yapımı […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.