Güzelkız.com

Ciltte Nem Kaybı ve Kuruluk


Ciltte Nem Kaybı ve Kuruluk


Bazı dış etkenler veya cilt yapısından dolayı ciltte kuruma oluşur. Vücut neminin azalmasının birçok nedeni bulunur. Vücuttaki nem oranının azalmasına, hava koşulları, ( rüzgâr, sıcak) çevre kirliliği, kullanılan deterjanlar, klima, hava değişimi gibi dış etkenler neden olabilir. Vücudun nem kaybı, özellikle kış aylarında daha da fazla görülmektedir. Cilt kuruluğuna, yaşın ilerlemesi de büyük etki etmektedir. Vücuttaki nem kaybı deride, kaşıntı, dökülme, çatlama gibi birçok cilt sorununa sebebiyet verir. Cilt kuruluğu basit bir sorun olarak görülse de daha büyük cilt hastalıklarına neden olabilir. Özellikle egzama hastalığının en büyük nedeni vücuttaki nem oranının azalmasıdır.

Cilt Kuruluğu İçin Ne Yapılmalı?

Vücuttaki nem kaybı ve azalan yumuşak doku kaybı kontrol altına alınmadığından vücutta bazı hastalıklara ve daha büyük cilt sorunlarla sebebiyet verebilir. Bilim adamları insan hayatını olumsuz yönde etkileyen cilt sorunları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Son yıllarda İtalyan bilim adamlarının geliştirdiği bir aşı, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Yumuşak doku ve nemin arttırılması için “biyolojik gerdirme aşısı” geliştirilmiştir. Biyolojik gerdirme aşısı ile ciltteki kuruluğunun ve yumuşak doku kaybının önüne geçileceği belirtilmiştir. Bu aşı, Selaginella Lepidophylla adında bir bitkinin içerisinde bulunan trehaloz ve hyaluronik asidinden üretilmektedir. Bu aşı birçok kişi üzerinde uygulanmıştır.

Trehaloz maddesi, Selaginella Lepidophylla adı verilen yeşil bir çöl bitkisi içerinde bulunan bir maddedir. Bu madde sayesinde bir damla su ile Selaginella Lepidophyll bitkisi aylarca yaşamaktadır. Cilt kuruluklarının ve yumuşak doku kaybının önüne geçmesi için üretilen biyolojik lifting aşısı içerisinde bu madde bulunmaktadır. Trehaloz maddesi ve hyaluronik asitleri insan vücudunda da bulunmaktadır. Bu maddelerin bazı dış etkenler ve yaşlılığa bağlı olarak azalması cilt yaşlanmalarına ve kuruluğa neden olmaktadır. Biyolojik lifting aşısı içerisinde bulunan bu maddeler ile cildin sıkılaşması ve nem oranının artırılması sağlanmaktadır. Bu aşının yılda iki defa yaptırılarak birçok cilt hastalığının önüne geçilebilir.

Vücuttaki yumuşak doku miktarının azalması ve cilt kuruluklarının birçok nedeni bulunmaktadır. Yaşın ilerlemesi, yaşantı biçimi, çevresel etkenler, kilo alıp verme gibi birçok neden cilt sorunlarına sebebiyet vermektedir. Vücuttaki yumuşak doku ve nem kaybı özellikle yüzde sağlıksız ve zayıf bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Biyolojik lifting aşısı ile yüzün belirli noktalarına uygulanmaktadır. Biyolojik lifting aşısı yüzde 12 noktaya yapılabilmektedir. Ayrıca bu aşı boyun, dekolte ve el üzerine de uygulanabilir. Uygulama öncesinde isteğe bağlı olarak uyuşturucu krem sürülebiliyor. Biyolojik lifting aşısına herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu aşı 20 yaş üstü kişilere yapılabilmektedir. Bu aşının en önemli özelliği ise etkisini hemen gösteriyor olmasıdır. Yüze uygulanan dolgu uygulamalarına göre daha kolay ve daha doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Koltuk Altı Kararması başlıklı makalemizde domates suyu ile cilt beyazlatma, koltuk altı kararması ve limon ile cilt beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.Ciltte Nem Kaybı ve Kuruluk Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.