Güzelkız.com

Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir


Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir

Dengeli güzel ve uyumlu bir görüntü istiyorsanız cilt tonunuz için en iyi saç rengini seçmelisiniz.Saç renginizin ve cilt tonunuzun birbiri ile uyumlu olması başarılı bir kombinasyonun anahtarıdır.Doğal ve güzel görünmek için size en uygun olan saç rengini seçin.Cilt tonu için en iyi saç rengini seçerken önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Saç rengi nasıl seçilir

En ideal saç rengi sizi en doğal ve güzel gösterecek olanlardır. Çok sık saç rengini değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz.Gerektiğinde bakışlarınıza iyi giden bir gölge yaptırabilirsiniz.
Seçeceğiniz gölge renginin doğal saç rengi ile uyumlu olması şarttır.Cilt ve saçın birlikte iyi görülmesi için cilt ve saç tonunun birbirine kontrast olması gerekir.Bu yüzden yapay renklerden uzak durun,  saç renkleri seçimlerinizde doğal esnek tonlara yönelin.
Cilt tonunun da saç rengi ile uyumu önemlidir.Doğal siyah yada kahverengi saçınız varsa turuncu,kahverengi,altın gibi dünyevi tonları tercih edebilirsiniz.Sarışın tonlarında iseniz sıcak tonlara sahip olanlar tam tersi sıcak tonları tercih etmelidir.

koyu kahve saç renkleri kimlere yakışır 2017

koyu kahve saç renkleri kimlere yakışır 2017

Gözler ve saç tonu

Yeşil gözlere sahipseniz kül sarışın,veya kumral tonları büyüleyici ve doğal görünümü ile en ideal renklerdir.Mavi gözleriniz varsa kahverengi ve bal tonlarını tercih edin.Ela gözler için kestane ve mucizeler yaratan çikolata rengini tercih edin. Siyah gözler içinse kahverengi yada siyah tonlar ideal olacaktır.

küllü kumral saç rengi kimlere yakışır 2017

küllü kumral saç rengi kimlere yakışır 2017

Yaş ve saç rengi

Genel süreçte yaşa göre saç rengini seçmek önemlidir.Örneğin yaşlanınca aşırı çılgın renk tonlarını bırakmalısınız.Siyahtan platin sarışına gitmenizde tavsiye edilmez.Öte yandan cilt tonu da zamanla değişir.Bu yüzden saçınızın tonunu da buna göre ayarlamalısınız.Riskleri önlemek için doğal saç renkleri dar bir aralık içinde gölge korumak gereklidir.Eğer radikal bir şey istiyorsanız cilt tonuyla eşleşen serin ve sıcak renkleri yapabilirsiniz.

Cilt tonuna göre saç rengi nasıl seçilir.

Cilt tonu için sarışın saç rengi
Sarışın tonlar bir çok bayanın arzusudur.Sarışın tonların doğru seçilmiş olması sevimli çekici bir görüntü verir.Doğal sarışın renk sizin için ideal bir seçim olabilir.İki ton yüksek yada daha düşük tonları seçebilirsiniz.

orta cilt tonlarına yakışan saç renkleri 2017

orta cilt tonlarına yakışan saç renkleri 2017

Açık beyaz cilt tonları için saç rengi :

Eğer hafif ve doğal bir tonunuz varsa daha büyük bir miktarda geçişten sakınmalısınız.Saçınıza doğal gölge yaparak veya hassas kontrastlar ekleyerek en idealine ulaşabilirsiniz.Altın çilek hafif sarışın gibi gölgeler hafif cilt tonları için uygundur.Altın ve sarışın bakırda sizin için ideal saç tonlarıdır.Saç uçlarınızda koyu tonlar ve hafif renkler kullanarak doğal güneş öpücüğü etkisi yaratabilirsiniz.Serin mavi tona sahip solgun, sıcak altın sarışın tonları da tercih edilebilir.Öte yandan beyaz,kül ve kırmızımsı tonlardan uzak kalmalısınız.

sarı saç renkleri kimlere yakışır 2017

sarı saç renkleri kimlere yakışır 2017

Orta cilt tonları için saç rengi :

Cildinizin tonu orta tonlarda ise bazı altın tonları en ideal seçimdir. Sizi bitkin gösterecek küllü veya turuncu türevi tonlardan kaçının.

Koyu cilt tonları için saç rengi :

Koyu cilt renginde doğal olarak saçlarında daha koyu olması gerekir. Karamel veya altın renkler ile çekici efektler oluşturabilirsiniz.Çok fazla beyaz, platin yada portakal tonlarından kaçının.Bunlar cilt tonu ile eşleşmeyen doğal olmayan tonlar yaratacaktır.
Sarışın cilt ve saç tonlarının başarılı kombinasyonu bir çok ünlüde görüleblir. Sharon Stone ve Reese Witherspoon en etkileyici iki örnektir. Jennifer Aniston özel sarışın saç rengi de dikkat çekicidir.Ayrıca Nicola Kidmanda sıcak altın sarışın renk oyunları ile serin mavi tonları ile ideal bir kompozisyon oluşturmuştur. Gwen Stefani, Cate Blanchett, Gwyneth Paltrow, Carrie Underwood, Victoria Beckham, Nicole Richie, Tyra Banks, Beyonce ve Queen Latifahda sarışın cilt ve saç tonlarında oldukça başarılı örneklerdir.

koyu cilt tonlarına yakışan saç renkleri 2017

koyu cilt tonlarına yakışan saç renkleri 2017

Ayrıca Bakınız: Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu?

Cildiniz Tonu için Kahverengi Saç Rengi

Kahverengi potansiyel ve çok yönlü saç renklerinden biridir.Kahverenginin hemen hemen tüm tonunda yatan tonu kırmızıdır.Böylece kumral karamel ve kırmızı noktalar doğal bir görüntü için idealdir.Kahverenginin iki ton açığı yada koyusu seçilebilir.

Açık Cilt Tonları için Kahverengi Saç Rengi:

Altında yatan sıcak kırmızı tonları hafif cilt tonları için idealdir.Çilek tonları da uygun bir seçenektir.Çok koyu tonlara gitmemeye özen gösterin.

Orta Cilt Tonları için Kahverengi Saç Rengi:

Sarı ve solgun cilt tonları için orta kahverengi gibi vurgular uygulanabilir.ışıklı karamel gölgelerde yapabilirsiniz.Doğal bir görünüm için çok sıcak ve serin renklerde ve siyahımsı renklerden kaçının.Bitter çikolata rengi ile de güzel cilt tonu elde edebilirsiniz.

ballı kumral saç renkleri kimlere yakışır 2017

ballı kumral saç renkleri kimlere yakışır 2017

Koyu Cilt Tonları için Kahverengi Saç Rengi:

Koyu tonlar zeytin gibi koyu cilt tonlar için uygundur.Böylece kahverenginin derin tonları koyu kırmızı ile uyumlu olabilir.Koyu kumral kahverengi cilt tonu ile çok doğal bir görünüm elde edilir.Koyu cilt tonları için çok hafif kahverengi tonlarından kaçınılmalıdır.
Zooey Deschanel, Scarlett Johansson, Natalie Portman, Anne Hathaway, Sarah Michelle, Selena Gomez, Jessica Alba, Jordin Sparks, Beyonce, koyu kahverengi gölge ile Kim Kardashian, Jessica Biel, Michelle Obama koyu çikolata kahverengi saçlılara örnektir.

siyah saç renkleri kimlere yakışır 2017

siyah saç renkleri kimlere yakışır 2017

Cildiniz Tonu için Siyah Saç Rengi

Açık cilt tonlar için siyah saç rengi :

Koyu kahverengi tonları nötr renklerle uyumlu olmalıdır.Çok koyu siyah tonlar açık cilt tonları için doğal bir görünüm sunar.Cilt ile kontrast oluşturarak harika görünmesini sağlar.

Orta cilt tonları için siyah saç rengi :

Orta cilt tonu koyu kahverengi neredeyse siyah seçenekleri ile en iyi görünür.Burada kırmızı tonları ile siyah tonlarından kaçınmanız tavsiye edilir.

Koyu Cilt Tonları için Siyah Saç rengi:

Koyu cilt tonlarına süper koyu yada koyu kahverengi alternatifler idealdir.Cildinizin tonunu vurgulamak için yeşilimsi bir görünüm yapacak mavi desenli siyahtan uzak durun.
Dita Von Teese, Katy Perry, Megan Fox, Angelina Jolie, Katie Holmes, Demi Moore, Priyanka Chopra, Sanaa Lathan, Kim Kardashian, Keona Mitra ve Oprah Winfrey en dikkat çekici siyah saçlı ünlülerdir.

kızıl saç renkleri hangi cilt tonuna yakışır 2017

kızıl saç renkleri hangi cilt tonuna yakışır 2017

Cildinizin tonu için kızıl saç rengi

Açık Cilt Tonları için Kızıl Saç rengi:

Açık cilt tonları için altın,çilek sarışın yada parlak bakır gibi kırmızı tonları gerekir.Bordo gibi şarap rengi gölgeler soluk görünümlü riski oluşturacağı için bunlardan kaçınmalısınız.

Orta Cilt Tonları için Kızıl Saç Rengi :

Orta cilt tonları için orta bakırımsı sarışın veya orta kumral gibi tonlara gidebilirsiniz.Koyu patlıcan tonlarından ise uzak durun.

Koyu Cilt Tonları için Kızıl Saç rengi:

Koyu cilt tonları için orta kumral ve kestane kahverengi idealdir.Süper kırmızı tonları yeşil tonlara neden olabilir.Bunlardan kaçınmanız gerekir.
Nicole Kidman, Karen Elson ve Floransa Welch bunun yanı sıra, Emma Stonenin saçları sevimli ve narin gölgeler içerir. Rihanna süper başarılı ve şaşmaz bir örnektir.

gri saç renkleri hangi cilt tonuna yakışır

gri saç renkleri hangi cilt tonuna yakışır

Cildiniz Tonu için Gri Saç Rengi

Açık Cilt Tonları için Gri Saç Rengi:

Bazı kremsi hafif cilt tonları ile başlayabilirsiniz.Doğal rengini tamamlayan sarı yada sarf beyaz gri tonları tercih edebilirsiniz.Çok yoğun golden gibi gölgelerden kaçınmanız gerekir.

Orta Cilt Tonları İçin Gri Saç Rengi :

Orta cilt tonları için biraz daha fazla seçenek söz konusudur.Krem beyaz veya çelik gri tonları çok iyi bir fikirdir.Parlak gümüş gibi tonlar doğal olarak karanlıktır.Cildinizin biraz kırmızımsı tonları varsa çok beyaz tonları unutun.

Koyu Cilt Tonları için Gri Saç Rengi :

Koyu cilt tonları için en uygun olan tonlar bazı parlak ve sıcak renk oyunlarıyla koyu sçlardır.Sarı tonları konusunda dikkat edilmelidir.
Dame Judi Dench, magazin Lady Gaga, Helen Mirren bu saç renginin temsilcileri arasındadır.Gri gölgeli ünlüler arasında ise Emmylou Harris, Joan Baez, Jamie Lee Curtis, Paula Deen, Yakut Dee ve Nichelle Nichols yer alır.

Bir önceki yazımız olan İlkbahar Yaz Stiliniz için Trend Doğal Saç Renkleri 2017 başlıklı makalemizde 2016, 2016 saç renkleri ve 2017 saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir YORUMLARI - 3 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız:Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir […]

  2. […] Bakınız; Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir […]

  3. […] Cilt Tonları İçin En İyi Saç rengi Nasıl Seçilir […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.