Güzelkız.com

Cilt Tipine Uygun En İyi Makyaj Astarı Nasıl Seçilir


Cilt Tipine Uygun En İyi Makyaj Astarı Nasıl Seçilir

Yüzü fondötene hazırlayan makyaj altı kremleri makyajın daha güzel görünmesini sağlar ve aynı zamanda da cildi nemlendirir.Bu yazımızda makyaj astarı seçimleri hakkında derinlemesine bilgi vereceğiz.Cildin tipine ve yapısına göre bir makyaj astarı seçmek önemlidir, bu makyajda en iyi efekti yakalamanıza yardımcı olur.

Farklı cilt tonları için en iyi makyaj primerini seçmek için yazımızı sonuna kadar okuyun.

Makyaj astarı nedir?

Astar kişinin makyaj ve cilt bakım rutini için bir köprü vazifesi görür.Renksiz bir kremdir.Makyaj primeri güzel bir makyaj uygulamak için cilt yüzeyinin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.Cilt ve makyaj arasında bariyer oluşturmak ve genel görünümü iyileştirmek için kullanılır.
Hemen hemen tüm fondötenler cildinize temas ettikten sonra cilt rengini değiştirme eğilimindedirler.Astar ise cildin sebum ve oksitleyici ile temas etmesine engel olarak bariyer oluşturur.
Farklı makyaj primerleri size bu etkiyi verebilir .Böylece makyajda en iyi efekti yakalamış olursunuz.Bazı astarlar ise cildi aydınlatmak ve nemli bir etki vermek için çok idealdir.Bazı makyaj primerleri doğru renkte olmasına rağmen bazıları cildi bulanık gösterir. Astarların cildi nemlendirme özelliğinin yanı sıra güneş koruması sağlamak gibi özellikleri de vardır. Anti-aging ve anti-akne içeren ürünlerin cilt bakımına faydaları vardır.

Cilt tipine göre makyaj primeri nasıl seçilir

Makyaj primerleri her cilt için aynı olmaz.Cildinizin tipine göre makyaj primerinin ne olduğunu bilmeniz ve ona göre almanız önemlidir.

cilt tipine göre makyaj astarı nasıl seçilir

Normal Ciltler için Makyaj Astarları

Cildinizin gün boyunca çok yağlı ya da kuru olması gözeneklerin çok büyük veya çok küçük olduğu anlamına gelir ve birkaç astar seçeneğiniz var. Büyük olasılıkla bir matlaştırıcı etkisi olan bir astar size uygun olmaz. Bunun yerine yerine size sadece makyajın ömrünü uzatan harika bir ürün gerekiyor, ve SPF gibi bazı ek faydalar olan bir astar almalısınız.

Nemli astarlar şu anda gerçekten moda olduğu için aydınlatıcı astar alabilirsiniz.. Normal cilt tiplerinde genellikle kızarıklık veya lekeler gibi sorunlar vardır.Bu yüzden sizin için basit bir gözenek kapatıcı astar uygundur.

Yağlı Ciltler için Makyaj Astarları

Cildiniz yağlı ise, bir matlaştırıcı astar gerekli olduğu açıktır. Bir matlaştırıcı astar gün boyunca cildinizin parlak ve yağlı olmasını önleyecektir.
Yağlı cilde sahip kişiler normalde daha büyük gözeneklere sahip olduğundan, yağlı cilt tipleri için bir astar aynı zamanda bir gözenek kapatıcı etkiye sahip olacaktır. Yağlı cilt tipleri daha akneye eğilimli olduğundan anti-akne malzemelerle yapılmış olan primerleri kullanmalıdırlar.

Kuru Ciltler için Makyaj Astarları

Kuru cilt biraz karmaşıktır.cildinizi nemlendiren ve gün boyunca nem verecek bir astar kullanmalısınız.. Ancak, nemli olması parlak olmasını sağlamaz. cildinizin pul pul dökülmesini engelleyecek ürün kullanmalısınız.
Kuru cilt tipleri için astar bulmak oldukça zordur, bu yüzden bir ürünü satın almadan önce bir numune istemek gerçekten çok önemli. Amacınız çok hafif dokulu , nemlendirici ve krem özelliği olan bir ürün satın almak olmalıdır.

Karma Ciltler için Makyaj Astarları

Karma cilt tipleri de oldukça zor cilt tiplerindendir. Bu benimde cilt tipimdir. Aşırı mattify, ama parlak görünmeyen bir nötr astar seçin.Karma cilt tipleri için iki seçenek vardır. Bu sadece sizin fondöteninizin daha yumuşak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Alternatif olarak, yüzünüzün yağlı olan parçaları için bir matlaştırıcı astar seçin ve yüzünüzün kuru alanlarında farklı bir tür kullanabilirsiniz.

cilt tipine göre makyaj primerleri

cilt tipine göre makyaj primerleri

Olgun Ciltler için Makyaj Astarları

Kırışıklıkları ve bulanıklıkları gideren astarlar, olgun cilt tipleri için mükemmeldir.. ışıltı içermeyen hafif bir nemlendirici astar arayın. makyaj primerlerinde bir sürü antioksidan olduğu gibi, orada güçlü anti-aging ürün olan güneş ile yapılır, bu yüzden aslında cildinizin sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca biraz cildinizi sıkılaştırmak ve bir facelift etkisi yaratacak bir sıkılaştırıcı makyaj astarı kullanabilirsiniz.

Hassas Ciltler için Makyaj Astarları

Cildinizi çevreden koruyan ekstra bir koruma katmanı vermek için Makyaj astarını, hassas ciltler için mükemmel olandan seçmelisiniz.Aldığınız astarın kokusunun düşük olduğundan emin olun, bu nedenle herhangi bir iritasyona neden olmaz.
Cildinizde hassasiyet kızarıklık yaparsa, cildinizin kırmızı tonları nötralize etmek için yeşil-tabanlı astar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, kendinizi daha az temel kullanmanıza sağlarsınız.Ayrıca yeşil çay ekstresi veya Niacinamide gibi astar yatıştırıcı maddeler, arayabilirsiniz.

 

Makyaj Astarı / Primeri Nasıl Uygulanır?

1) İyi temizlenmiş cilt ile başlayın. aşırı kuruyan cilde sahipseniz sık yüz yıkamayı önlemelisiniz. bir krem temizleyici yerine tercih edin.
2)Cildiniz yağlı ise , size bazı astarlar hidrasyon sağlayabilir böylece nemlendirici adımını atlamanız mümkün olabilir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz ya da astar çok matlaştırıcı ise ancak, hızlı emilen bir ışık ile cildinizi nemlendirmek gibi yağsız nemlendirici kullanmalısınız.
Bazı nemlendiriciler ve güneş koruyucular primerler ciltte boncuklanmaya neden olabilir, bu yüzden cilde tam olacak ürünler kullanmak önemlidir.
3) Primer ile biraz uzun bir yol tutmalısınız. Bir bezelye büyüklüğünde sıkın, burun, çene ve gerekirse yanaklar ve çene çizgisine uygulayın. Bir fırça veya sünger yerine, ellerini kullanırsanız pürüzsüz ince uygulamış olursunuz.
4-Yüzünüzde ince tüyleri belli etmez gözenekleri doldurur ve eşit şekilde cildi düzgünleştirir. Aşağıya doğru hareketler ile hafifçe, cildinize astar sürün. Daha iyi, katman için ince, ama aynı zamanda çok uzun süre ürünün çalışması için dikkatli olmalısınız.
5- Astarın emilmesi için 3-5 dakika bekleyin.
6)-Şimdi akıcı kapatıcı uygulamaya hazır olun.En sevdiğiniz yöntemi kullanarak temeli uygulayın. Bazı insanlar için, kapatıcı bile, gerekli olmayacaktır.
7- Normalde yaptığınız gibi makyajın geri kalanını yapın

En İyi Makyaj Astarları

1. BareMinerals Prime Time Foundation Primer
Bu astar hemen hemen tüm cilt tipleri için harikadır.Ama normal, kuru ve olgun cilt tipleri için, özellikle mükemmeldir. Bu astar toz kapatıcı ile devam etmeye uygundur., çünkü ekstra nemlendirici olması gerekir.- Aksi takdirde pudra fondöten kuru olma eğilimindedir. Bu kuru bölgeleri vurgulamak anlamına gelir.
Gözeneklerin ve kırışıklıkların hem görünümünü en aza indirir ve ciddi şekilde fondötenin ömrünü uzatır, kadifemsi bir yüzeye sahiptir. Aynı zamanda bazı güzel anti-aging faydaları vardır. Antioksidan vitaminler ve yatıştırıcı bitki özleri ile yüklüdür.

herkes için en iyi makyaj astarları 2017

herkes için en iyi makyaj astarları 2017

2. Diorskin & Extreme Perfection Makyaj Baz SPF 20
bu hemen hemen tüm cilt tipleri için mükemmel bir astardır. Eğer fondöten ile kullanmayı tercih ederseniz, sizin fondöteniniz üzerinde saatlerce müthiş görünümlü kalacaktır emin olabilirsiniz.
Citteki bulanıklıkları kırışık hatları her şeyi gizler ve, olgun, duyarlı ve yağlı cilt tipleri için mükemmeldir. leke ve kızarıklıkları ve gözenekleri gizler.Herhangi bir aşırı yağları tutmak için yeterlidir..
3. CoverFX Primer Anti-Aging
anti-aging maddeler içerir., yine tüm diğer etkileri üzerinde suyun dışarı çoğu diğer primerler darbe yönetir, çünkü benzersizdir. Bu tekneler CoQ10 ve antioksidan bir seçim, bu nedenle zamanla ince çizgileri ve kırışıklıkları solmaya yardımcı olacağı kesindir.
Ancak, bu zarif formül aynı zamanda geniş gözenekler, cilt lekeleri ve çizgileri dahil olmak üzere herhangi cilt kusurlarını, düzeltmek için anında çalışır. Fondötenin sorunsuz olmasını sağlar ve tüm gün sürecek cilde Satensi görünüm verir.
Mat bir etki yaratmadan yağı kontrol eder, ama aynı zamanda kuru noktalar vurgulamaz. Bu kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir astardır.

En İyi Aydınlatıcı Makyaj Astarları

1. MAC Strobe Krem
Herhangi bir ışıltı olmadan, arkasında muhteşem bir parlaklık bırakır. Fondöten uygulanır. Özel etkisi içinden bir parıltı verecektir ışık yansımasını sadece bir dokunuşta verir.
Normal ve kuru ciltler için hafif nemlendirici ve idealdir. Silikon bir dokunuş cildinizi zamanla daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır uzun bir fondöten aşınma ve yatıştırıcı ve anti-aging maddeler bir seçim sağlayacaktır.
Sadece yüzü vurgulamak için bu astarı uygulayın ve farklı bir astar kullanmak (ya da tamamen astar vazgeçmek) tercih edebilirsiniz.. Aynı zamanda daha nemli bitirmek için , sıvı fondöten ile gerçekten güzel karıştırır.

en iyi aydınlatıcılı makyaj astarları 2017

en iyi aydınlatıcılı makyaj astarları 2017

2. Becca Arka Işık Hazırlama Filtre
Bu vurgulama astar kendi cilt için harika bir ışıklı etkiyi yaratır. Normal kuru cilde sahip herkes için mükemmel bir silikonsuz seçenektir. Bu formül bir opal parlaklık veren adil ve koyu cilt tonları için de uygundur..
Biraz nemli cilt üzerinde daha iyi gider, bu nedenle kuru ve normal cilt tipleri için kesinlikle daha iyi, ama fondötenin çok daha nemli ve sağlıklı görünmesi sağlar.. Bir glowy görünüm için yüz üzerine tüm kullanabilir veya sadece ince bir vurgu yüzünüzde yüksek noktalarından uygulayın.
Strobe Cream olduğu gibi, bu da fondöten ile gerçekten güzel karıştırır.

Ciltte En İyi Yağ Kontrolü sağlayan Makyaj Astarları

1. Hourglass Veil Mineral Primer SPF 15

Bu güzel silikon bazlı astar matlaştırıcısı ile mükemmel seviyesidir. Bu saten-yumuşaklık hissi bırakır ve gözenekler neredeyse görünmez. Çünkü petrol emici yetenekleri, gün geçtikçe parlak veya yağlı yüzün olmasını engeller.
hassas cilt tipleri için mükemmeldir ve oldukça potansiyel tahriş edici kimyasallar yerine, güneşten korumak için mineral güneş koruyucu malzemeyle yapılmıştır..
Cildi orta ve daha koyu olan herkes için uygundur.

ciltte yağ kontorülü sağlayan makyaj astarları ( primelerleri)

ciltte yağ kontorülü sağlayan makyaj astarları ( primelerleri)

2. Benefit POREfessional

Mat etkisi ile gözenekleri silen bir astardır . Gözenekleri -minimize eden akla gelen ilk astardır. Bu formül ciddi cilt tiplerini bile mükemmel yapar,ve parlaklık verir.
Normal ve olgun cilt tipleri kesinlikle uzak durmalıdırlar. – bu sizin için bir ürün değildir. Eğer, karma cilde sahipseniz sadece yağ kontrol ve bulanık gözenekleri için matlaştırıcı astar uygulamalısınız.
Aynı zamanda makyajın (özellikle sıcak bir gün) çok daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.ve ilk fondöten uygulaması çok düzgün hale getirecektir..

3. Smashbox Photo Finish Primer Leke Kontrolü More Than

Bu bir matlaştırıcı astar dışında ihtiyacınız olan her şeyi karşılar. Bu gözenekler küçültür, makyaja sonsuza dek yardımcı olur ve gün boyunca yağlı cildinizi engeller.
dokusu hafiftir ve süper hızlı şekilde cilt tarafından emilir. 2 salisilik asit, orada en güçlü anti-akne maddeler sahiptir. Bu bir antibakteriyel ajan olarak hareket eder ve aynı zamanda açık gözenekleri tutmak ve lekeleri hafifçe soyar.
Yağlı cilt tipleri genellikle leke eğilimli olduğundan, bu bir taşla iki kuş vurur. Sivilce ve siyah nokta mücadele ederken, gün boyunca cildinizi korur.

En İyi Renkli Düzeltici Astarlar

1. Yeşil Ever HD Microperfecting Primer İçin Makyaj
Bir renk tekerleğine bakarsanız, yeşil rengin , kırmızının tam karşısında olduğunu göreceksiniz. Bu ne anlama geliyor? Bu kırmızı deri nedeniyle i duyarlılık ya da akneye muzdarip cilt için , yeşil bir dokunuş tamamen nötralize anlamına gelir.
Bu astar size çok daha az kapatıcı uygulamak için izin verir. Fondöten uygulamasını engelleyen, cildinizdeki herhangi bir kızarıklığı ortadan kaldıracaktır. Bu astarın ek faydalar hafif matlaştırıcı etkisinin (en iyi, normal için, kombinasyonu, ve yağlı cilt tipleri) yanı sıra, gözenek ve kırışıklık-bulanıklık bulunmaktadır.

en iyi renk düzeltici makyaj astarları 2016 17

en iyi renk düzeltici makyaj astarları 2016 17

2. Stila One-Step Doğru Astar
Bu benim en sevdiğim “temelidir? Kimin ihtiyacı var? “. Bu kızarıklığı nötralize etmek yeşil ile, bir üçlü renk sarmal vardır, şeftali aydınlatmak için, ve mavi solgunluk ortadan kaldırmak için uygundur.
Etkilerinden biri cildi bile pürüzsüz inanılmaz yapmasıdır.. Bu (yağlı cilt tipleri nemlendirici vazgeçmek) Tüm cilt tipleri için çalışabilir bir hafif nemlendirici astardır.. Eğer üstüne bir temel uygulamayı seçerseniz, geri kalan uygulama kusursuz ve uzun ömürlü olacağından emin olabilirsiniz.

En iyi Cilt Sıkılaştıran Astarlar

1. Guerlain L’Or Radiance Saf Altın Konsantre
Bu muhtemelen bu listedeki en lüks astardır .o altın gevreği kızdırma bir dokunuş sağlar, ama bu “aydınlatıcı” türü altında düşmek için yeterli değildir. Bunun yerine, bu makyaj astar bir destek istiyorum gibi hissediyor olgun ciltler ya da herkes için cildi mükemmel kılar. Cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.
Bu, bu listede silikonsuz makyaj primerlerin biridir, bu nedenle gözenekleri minimize etmez. Bu ciddi bunun üzerine yerleştirilen herhangi bir makyaj aşınma süresini uzatmak değildir., aynı zamanda hafif fondöten üzerinde etkili olacaktır.

cildi geren sıkılaştıran maskyaj astarları

cildi geren sıkılaştıran maskyaj astarları

2. Beauty Flaş Balsam Clarins
Bu astarın hafif sıkılaştırıcı özelliği vardır.Bu astar yukarı doğru sıkılır. İnce bir tabaka halinde sürülür. Sadece çok fazla deri içine ürünü çalışmamasına ya da başka tam etkisini almazsınız dikkatli olun.
Fondötenin çok daha uzun ömürlü ve daha düzgün olmasını sağlar.Buna ek olarak, her zamanki astar etkiyi alırsınız. Bu ürün kadifemsi ve parlatıcı etki bırakır.Ya da diğer bir deyişle cildin çok doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar.
Özellikle olgun ciltler için , ama herkes içinde mükemmeldir.

Ekstra Astar Makyajda Nasıl uygulanır.

1- Eğer gerçekten iyi cilt istiyorsanız ,çok pigmentli olan bir fondöten satın almalısınız. Astar yardımcı olmak için burada! daha doğal olması için fondöten ve astarı eşit miktarda karıştırın.
2- ruj sürmekte zorlananlar bu astarı görünmez bir dudak kalemi gibi hareket kullanabilirler. Tüyleri önlemek için dudak çizgisi boyunca dudak astarını uygulanır. süper uzun ömürlü ruj için, ruj sürmeden önce tüm dudakları üzerine astar uygulanır.
3- Her yerde astar uygulamak zor gibi görünebilir . Yağlı T-bölgesi üzerinde bir matlaştırıcı astar uygulayın yüksek noktalar üzerine de parlatıcı astar uygulayın.
4- Kaşlarınız süper görünüyorsa ve maskara sürmekte zorlanıyorsanız kaşlarınızı doldurarak s astar damlasıyla kaş kıllarını ayarlayabilirsiniz ,

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Cilt Tipine Uygun En İyi Makyaj Astarı Nasıl Seçilir YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İlgili: Cilt Tipine Uygun En İyi Makyaj Astarı Nasıl Seçilir […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.