Güzelkız.com

Cilt Lekeleri İçin Evde 4 Etkili Alışkanlıklar


Cilt Lekeleri İçin Evde 4 Etkili Alışkanlıklar

Dergi sayfalarına bakarak modeller gibi kristal berraklığında cilt güzelliği için hepimiz can atıyoruz değil mi? Hepimiz net ve parlak bir cilt istiyoruz ama cildimizdeki bazı lekeler buna engel oluyor. Çevre, stres, yaş, hormonal dengesizler ciltte lekelenmelere neden oluyor.Ciltteki lekelerin yaygın türleri sivilcelerin bıraktığı akne izleridir.Bu lekelerin ciltten tamamen kaybolması uzun zaman alabilir ayrıca bu özel bir bakımda gerektirebilir.

En iyi ve etkili cilt leklerini tedavi yollarını bilmek için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alın.

1-Bal ve tarçın ile cilt leke tedavisi :

Temiz olan avucunuzla bir kaç damla bal alın.Buna bir tutam tarçın tozu ekleyin.Gece yatmadan önce temizlenmiş yüz üzerindeki lekeler üzerine uygulayın.Ertesi sabah temiz suyla yüzünüzü yıkayın.Özellikle balın deri açıcı özelliği başarıyla noktaları kalıdırır.Ciltteki noktaları ve lekeleri yavaş ama etkili bir biçimde kaldırır.Pigmentasyon ve karanlık noktaları kaldırmak için etkili bir yöntemdir.

İlgili: En İyi Kapatıcı Kullanımı için Bilinmesi Gerekenler !

cilt lekeleri için evde doğal tedaviler

cilt lekeleri için evde doğal tedaviler

2-Limon suyu :

Limon güçlü ve doğal bir beyazlatıcı olarak cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir.Tam güçlü limon suyunu kullanırken cildinizin karıncalanma hissine karşı dikkatli kullanmalısınız.Herhangi bir cilt tahrişini önlemek için bal gibiciltrengini açıcı maddeler ile limon suyunu birlikte kullanmak genellikle önerilir.Özellikle hassas cildesahip olanlar cildinin küçük bir kısmında test ederek 24 saat beklemelidirler.
Taze limon suyunu sıkın ve gerekirse sulandırın.Noktalar üzerine uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekleyin.Daha sonra ılık su ile yıkayın.

3-Aloe Vera Jeli :

Ciltteki lekeleri kaldırmak için en iyi çalışan ajanlardan biride aloe vera jelidir.Eğer bitkisini ,doğal jeli kullanıyorsanız bir yaprağın 2 inç kısmını kesip temiz bir bıçakla ikiye bölün ve doğrudan yüzünüzealoe vera jeli uygulayın.Dsairesel hareketler şeklinde sürün.15 dakika boyuncayüzünüzde bırakın ve ılık su ile yıkayın.

4-Ham papaya :

Papayadaki papain enzim cilt lekelerini azaltır ve cildi yeniler.Bir çiğ papayadan biraz kesip rendeleyin ve doğrudan dairesel hareketlerle yüze uygulayın.Cildiniz çok hassas değilse 2,3 damla limon suyu ve 1 çorba kaşığı bal ekleyin.Yüzünüze uyguladıktan 15 dakika sonra yıkayın.

*Ev ilaçlarınızı kullandığınızda ayrı kaplarda ürünlerinizi saklayın.
*Aynı ambalajdan maddeleri birden fazla kullanmayın.
*Kullandığınız kaselerin bıçak ve kaşıkların kirden arındırılmış olmasına özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Çatlak Topuklar için Evde 5 Basit Tedavi başlıklı makalemizde ayak bakımı, ayak çatlaması nasıl geçer ve çatlak ayak hakkında bilgiler verilmektedir.Cilt Lekeleri İçin Evde 4 Etkili Alışkanlıklar YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] [Oku: Cilt Lekeleri İçin Evde 4 Etkili Alışkanlıklar] […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.