Güzelkız.com

Cildinizin Parlak Görünmesini İstiyorsan Bunları Yapın


Cildinizin Parlak Görünmesini İstiyorsan Bunları Yapın

Cilt sağlığı çok önemlidir. Cildimiz ne kadar sağlıklı nice dışarıdan o kadar güzel görünürsünüz. Cilt sağlığı için insanlar, birçok çeşit de bakım malzemeleri kullanmaktadır. Cilt bakımı kadınlar için daha çok önem taşır. Kadınlar her zaman her ortamda bakımlı olmayı çok seviyorlar. Kandılar kendi cilt yapılarına uygun, birbirinden güzel ürünleri kullanarak, her zaman bakımlı ve güzel olmayı tercih ediyorlar. Kadınlar için bakımlı olmak her zaman, kendilerine öz güven duymalarına sebep olur. Bu yüzden kadınlar için bakım bir tutku halindedir. Peki cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için neler yapmalısınız? Hangi ürünleri ve hangi bitkileri kullanmalısınız?

Sağlıklı Bir Cilt İçin Şu İçin

Bilmemiz gereken bir şey var ki sağlıklı bir cilt için su içmek çok önemlidir. Su, İnsanların en önemli yaşam kaymağından bir tanesidir. Su iç organlarımız içinde son derece önemlidir. Bütün vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için, su içmek son derece önemlidir. Cilt sağlığı kesinlikle, iç organlarının sağlığı ile alakalı olarak kendimi daha çok belli etmektedir. Bazen temizliği olan birçok hastalık cildimizde vurmaktadır. Bu yüzden kesinlikle sağlıklı bir cilt için su içmeliyiz. Cildimizin parlak ve güzel görünmesi için su içmek önemlidir.

Parlak Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız

Işıl ışıl parlayan bir cildi Kim istemez ki? Herkes ister. Cildinizin sağlıklı olması parlamasına sebep olur. Çeşitli bitkileri kullanarak cilt parlaklığı elde edebilirsiniz. Her gün yüzünüzü düzenli olarak arındırıcı bir tunikle temizlerseniz cildiniz parlak olur. Ayrıca nemlendirici kremler kullanarak da gir parlaklığı halledebilirsiniz. Cilt sağlığına zeytinyağı çok iyi gelmektedir. Kuru ciltler kesinlikle yüzlerini zeytinyağı nemlendirebilirler. Zeytinyağı ile kendi cildiniz için birkaç bakım maskesi yapabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz badem yağı ve zeytinyağı sizin için en iyi sonucu verecektir. Hindistan cevizi yağı da cildinize parlaklık katar. Saymış olduğumuz bu ürünleri cildinizin herhangi bir alerjisi yok ise düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aleo Vera ile Nem ve Parlaklık

Son zamanlarda kendisinden sıkça söz edilen aleo vera bitkisinin, cildinize vermiş olduğu parlaklık ve neme inanamayacaksınız. İçerisinde bulunan hücre yenileyici birçok vitamin ve mineral barındıra, aleo vera bitkisini düzenli bir şekilde cildinizde kullandığınız zaman, oldukça parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Aleo vera bitkisine kesinlikle düzenli olarak kullanmalısınız. Düzenli olarak kullandığınız zaman, kalıcı bir sonuç alabilirsiniz. Eğer cildiniz nemsiz ve kuru ise kesinlikle, kaliteli bir nemlendirici krem kullanmanız gerekmektedir. Cilt ürünleri tercih ederken, eczaneler veya doktor onaylı ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Cilt parlaklığı sağlayan birkaç bakım maskesini de kendiniz için uygulayabilirsiniz. Yumurta maskesi cilt parlaklığı sağlayan en etkili maskelerden bir tanesidir. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız kesinlikle dengeli ve düzenli beslenmeliyiz gerekmektedir. Ayrıca tüketmiş olduğunuz her besinin vücuda yararı olduğu gibi zararları da vardır. Alkol ve sigara kullanımı pil sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Sizler de kaliteli bir yaşam Siverek parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makyajda Acemi Olanların Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makyaj konusunda acemi olunsa bile küçük dokunuşlar ile harika bir görünüm elde edilebilir. Bunun için sadece makyaj hileleri yeterlidir. Burnun çok daha küçük bir görünüme kavuşması, gözlerin olduğundan daha iri bir görünüme kavuşması ve daha birçok farklı durum makyaj hileleri ile elde edilebilecek olan her durum elde edilebilir. Üstelik herhangi bir durum yapılmadan oldukça mükemmel bir görünüm de elde edilmiş olur. Bu durumları yerine getirmek için bir profesyonel olmanıza gerek yok. Acemi olsanız dahi yapabileceğiniz küçük makyaj ayrıntıları bulunur.

Kapatıcı ve Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Kapatıcı ile fazla zamana gerek kalmadan yüzünüze aydınlık bir görünüm verebilirsiniz. Üstelik cildinizden yorgunluk hislerini de silebilirsiniz. Kapatıcıyı burun kenarlarınıza, çenenize, kaş ve göz çevrenize uygulayarak makyaj fırçası yardımı ile dağıtmanız halinde mükemmel bir görünüm elde edilmiş olur. Göz makyajı ise makyajın en önemli öğesidir. Çünkü göz makyajı makyajın tamamlanması için oldukça önemlidir. Göz kapaklarına öncelikle ışıltılı bir far uygulanmalıdır. Aynı zaman da kirpiklerin dip kısımlarına siyah göz kalemi yardımı ile uygulama yapılmalıdır. Gözlere yapılacak olan son dokunuş ise maskaradır. Maskaranın da uygulanması ile birlikte mükemmel bir göz makyajı yakalanmış olur.

Dudak ve Burun Kesinlikle Unutulmamalıdır

Kalıcı bir ruj dudaklar için bir vazgeçilmezdir. Özellikle de yenilenmesine ihtiyaç duyulmaması ve gün boyu kalması nedeni ile büyük bir avantaj sağlar. Dudaklara kırmızı kalıcı rujun uygulanmasının ardından bir peçete yardımı ile rujun fazlasını alabilirsiniz. Üstelik öncelikle transparan pudra uygulaması yapıp ardından ruj uygulamanız durumunda çok daha mükemmel bir görünüm elde etmiş olursunuz. Makyaj hilesi ile ince bir burun elde etmek oldukça kolaydır. Bunun içinde burun üstünde yer alan çizgiye aydınlatıcı uygulanmalıdır. Burun ucuna da ters bir üçgen şekli çizilerek burun ucunun daha kalkık görünmesi sağlanır. Burnun iki kenarına birden L şeklinde bronzer uygulayarak da mükemmel ve ince bir burun elde edilebilir.

Eyeliner ve İri Göz Nasıl Yapılır?

Kuyruklu eyeliner herkesin sevdiği bir görünümdür. Ancak bu görünüme kavuşmak oldukça zordur. Bir banttan yardım alırsanız o zaman mükemmel bir eyeliner uygulayabilirsiniz. Göz kenarına bant yerleştirilerek eyeliner uygulanabilir. Eyeliner kuyruk kısmı ise istediğiniz dereceye kadar çekilebilir. Bu sayede mükemmel bir eyeliner elde edilir. Küçük gözlere sahip olan kişiler genellikle büyük gözlere sahip olmak için uğraşırlar. Bu durum makyaj hilesi ile kolay bir şekilde elde edilebilir. Bunun için tek ihtiyacınız ten rengine sahip olan bir göz kalemidir. Ten rengine sahip olan göz kaleminin kirpiklerin dip kısımlarına uygulanması halinde ve üzerine yoğun bir maskara çekilerek daha büyük gözler elde edilebilir.

Gözler İçin En Doğru Uygulamalar Nelerdir?

Dumanlı bir gözün elde edilmesi için göz kapağının dış yapısına siyah kalem yardımı ile çizgiler çekilmelidir. Ardından parmak ucu ile dağıtarak dumanlı gözler elde edilebilir. Gözlerin renginin daha ön plana çıkması için göz çevresine siyah kalem uygulaması yapılmalıdır. Kirpik dibine de kalemin uygulanması gerekir. Bu sayede göz rengi daha ön plana çıkmış olur. Göz altı morluklarını ortadan kaldırmak için kapatıcı kullanılmalıdır. Kapatıcının burun kanat kısmına kadar güzel bir şekilde dağıtılması gerekir. Daha aydınlık gözlerin elde edilmesi için göz aydınlatıcısının kaş kemik kısmına, göz pınarına ve göz kapağının ortasına uygulanması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Evde Cilt Bakımının Püf Noktaları başlıklı makalemizde evde cilt bakımı, evde saç bakımı ve evde saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.Cildinizin Parlak Görünmesini İstiyorsan Bunları Yapın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.