Güzelkız.com

Cildiniz Doğal Yollarla Gerin


Cildiniz Doğal Yollarla Gerin

Cildiniz Doğal Yollarla Gerin

Cildiniz genel itibari ile baktığımızda kişiden kişiye değişerek büyüklük gösterir. Buna rağmen cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Cildinizin en büyük organı ise oldukça fazla kirlenebilir ve gerginliğini kaybedebilir. Cildiniz dışa dönük olduğu için oldukça fazla değişim görebilir. Güneşten dolayı renk değişimleri sıcak ve soğuğa göre esneklikler veya sertliklerde görülebilir bu yüzden hassaslaşır. Cildimizi sıcak ve soğuktan korumak için nemlendiriciler, güneşten korumak için güneş kremleri kullanılır. Sıkı bir cilt içinse bir çok şey vardır. Aslında bu faktörlere dikkat etmek zaten yüzünüzü koruyacaktır ve bakımlı, güzel gösterecektir. Estetik açıdan yüz vücudumuzda her şeyden önce gelmektedir. Yani cildinizin görünümünün güzel olması gerekir buda bazı faktörlere bağlılık gösterebilir. Bu yüzden vücudumuzun fonksiyonları ile çok fazla uğraşmamak ve sağlıklı bakmak gerekmektedir.

Cildinizin Gergin Etkileyen Ana Faktörler

·        Çok fazla alkol tüketmek

·        Aşırı derecede kimyasal maddenin yüze temas etmesi (makyaj)

·        Güneşin altında çok fazla durmak

·        Çok fazla tütün kullanımı

·        Sağlıksız ve dengesiz beslenme

Estetiğinizin önüne geçer ve yüz hattınızı hatta dişlerinizi bile kötü etkileyerek, sizlerin yüzünüzün gerginliğini de kötü etkiler ve kırışıklıkların oluşmasını sağlar. Yazdığımız maddeler sizlerde estetik bakışa her türlü zarar verecektir buna dikkat etmek sizin elinizdedir. Cildinizi yenileyebilmek adına aklınıza gelecek her şeye başvurmakta iyi bir şey değildir fakat bu konuda kendimize dikkat edebilmek için sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Fark ettiyseniz yazmış olduğumuz tüm maddelerde yiyecekler ve içecekler ile alakalıdır. Kendinize iyi bakmanız açısından evde doğal maskeler yapmanız önemlidir. bu maskelerde sizlere gerginlik sağlayacak, kırışıklık giderecektir. Evde Kendinize çok güzel maskeler hazırlamanız ve cildinizi gerginleştirmeniz yine sizlerin elindedir. Maskelere başlayacak olursak.

Gerginleştirici Maske: Maskeler genel olarak nemli ve ıslak olurlar. Kuruduklarında ise kan dolaşımında bir tür hareketlilik görülür buda cildi ayağa kaldırır. Kan dolaşımı ve hücrelerin beslenme oranı artar.

Sıkılaştırıcı Maske: Yaş şekilde uygulanan bir diğer maskedir. İçerdiği içerik yüzünüzü sıkılaştıracak bir gerilim meydana getirir.

Soyucu Maske (peeling):Ölü Ölü hücreleri yeniler ve cilt sağlığını direk olarak etkiler.

Nemlendirici Maske: Cilt yüzendin bir bariyer oluşturur. Kırışıklıklara da iyi gelir. Mimik çizgilerini de belirginleştirir.

Uyarıcı Maske: Yüzeysel olarak etki eder kılcal damarları açar ve dolaşım ile cilt yenilenmesini sağlar.

Arındırıcı Maske: Lekeleri emerek sivilceleri yok eder.

Yenileyici Maske: Cilt tabanına uygulanır ve ölü hücreleri tamamıyla uzaklaştırır.

Cildinizi Gerecek 12 Birbirinden Eşsiz Maske

Soyucu Peeling Maskeler

 1. Maske : Bal ve Badem
 2. Maske : Bal
 3. Maske : Yulaf ve yumuşaklık hissi

Nemlendirici Maskeler

 1. Maske : Meyve
 2. Maske : Salatalık

Kırışıklıklar ve Göz Altı Halkalarına Karşı Yenileyici Maskeler

 1. Maske : Gergin Yüz
 2. Maske : Gül ve Gençlik
 3. Maske : Yoğurt

Akne, Sivilce ve Leke Maskeleri

 1. Maske : Domates
 2. Maske : Limon

Uyarıcı Maskeler

 1. Maske : Çilek
 2. Maske : Besleyici Krem

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Temizleyerek Cilt Bakımı Tavsiyeleri başlıklı makalemizde cilt bakımı ve Cilt Gözenekleri hakkında bilgiler verilmektedir.Cildiniz Doğal Yollarla Gerin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.