Güzelkız.com

Chanel 2019 Koleksiyonu


Chanel 2019 Koleksiyonu

Chanel’in bu seneki kreasyonu Karl Lagerfield tarafından imzalandı. 2019 Chanel Cruise koleksiyonu olarak adlandırılan defile Grand Palas’da görücüye çıktı. En az defile kadar defilenin gerçekleştirildiği mekan da oldukça dikkat çekici idi çünkü Chanel’in koleksiyonu La Puasa isimli gemi ile dekore edildi. Modanın merkezi olan Paris’te tanıtılan kreasyonlar pek çok ünlünün katılımları ile gerçekleşti.

Chanel Sadece Paris’te Tanıtılmadı

İlk ve büyük kreasyon tanıtımı Paris’te gerçekleştirilse de sadece Paris ile yetinilmedi ve dünyanın en büyük şehirlerinden olan Dubai, Seul ve Küba’da da tanıtımlar yapıldı. Chanel Cruise defilesinde Tuğba Sungurluoğlu da vardı. Defileyi izleyenler arasında Kristen Sweart ve Ralph Fiennes gibi ünlüler de vardı. Chanel 2019 Koleksiyonunu tanıtmak için ikiz mankenlerden Bella ve Gigi Hadid kardeşler de podyumda idi.

2019 Chanel Moda Renkleri

Bu seneki tanıtımlarda her rengi bulmak mümkündü ancak en fazla kullanılan renkler pudra, mavi, beyaz ve lacivert olarak kayıtlara geçti. Kreasyonun göz bebeği ceket modellerinde özellikle soft renk tonları kullanılmış. Kombinleme yapılırken ceketlerin altına diz üstünde biten etekler ve elbiseler kazandırılmış. Chanel’in koleksiyonu yine feminen çizgilerle bütünleştirilmişti.

Chanel 2019 Resort Paris

Denizci çizgilerini 1980’lerde kullanan ünlü modacı Karl Lagerfield 2019 yılında da bu çizgilerden kullanmaya kara vermiş olmalı ki birkaç mankenin üzerinde bu çizgilere hakim bayan pantolon modellerine rastladık. Özellikle Afro Amerikan mankenin üzerindeki beyaz bluz ve düz çizgili siyah – beyaz pantolon tam bir denizci edasını taşıyordu.

Beyaz Lacivert Modası Devrede

Feminenliği temsil eden iki renk bütünlüğü güzel mankenlerle birleştirilmiş ve 2019 kış modasında yerini almıştı. Tek parçadan oluşan Lacivert ve altı düğmeli paltonun altına sadece beyaz külotlu çorap modeli en beğenilen kıyafetler arasındaydı. Uzaktan bakıldığı zaman lacivert bir ceket ve altına aynı tonlarda lacivert mini bir elbise giyildiği izlenimi yaratsa da bu kıyafet yaklaştıkça tek parçadan olduğunu gözler önüne seriyordu. Kıyafeti bütünleştirmek için ise beyaz kumaştan yapılma kışlık bir şapka ve yine beyaz renkte yarı açık kısa tabanlı bir kışlık ayakkabı modeli tercih edilmiş.

Fırfırlı Etek Modelleri

2019 Chanel Defilesinde fırfırlı etek çeşitlerine de yer verilmiş. Sade, hafif ve fırfırlı beyaz etek diz boyunda olup yine üstüne Lacivert bir ceket sarılmıştı. Kombini tamamlamak için ise askılı beyaz bir omuz çantası eklenerek son aşamada defilede sıklıkla rastladığımız beyaz kışlık şapka modeli de oldukça hoş bir görüntü sergilemişti. Şıklığın son aşamasında ise ceketin düğmeleri ve beyaz aksesuarların görüntüsünü arttırmak için büyük – kalın bir takı tercih edilmiş.

Beyazlar Kraliçesi

Kadınsı giyimin en temel rengi olan beyaz renk modası hiç bozulmadan tam bir kombin halinde gözlerimizin önünde. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 2019 sonbahar – kış trendleri arasında karşılaşmayı umduğumuz full time beyaz kombin örneği manken tarafından zerafetle taşınmış. Beyaz iki büyük cepli, beyaz kışlık şapka, beyaz külotlu çorap, kristalize beyaz bir kolye tasarımı ve son olarak beyaz yarı açık bir ayakkabı tercih edilerek çok güzel bir görüntü elde edilmiş. Fransız feminenliğin rengi büsbütün gözler önüne sergilenerk izleyenlerin beğenisini alan bu modeli 2019’un magazin dünyasında görmeye devam edeceğimizi düşünüyoruz.

2019 Kış Trendleri

Gerek çalışan kadının dünyasında gerekse günlük yaşantı için tasarlanan pek çok model vardı. Bu modeller arasında en çok takip edilen kıyafeti ise hemen yukarıdaki fotoğrafta inceleyebilirsiniz. Sadelik ile şıklığın bir bütün haline getirilmiş olan resmi kışlık kıyafet modelleri arasında popüler olmayı başardı. Gri tonlarının hakim olduğu kıyafette yer yer parlak simli ipliklerde kullanılarak farklı bir havaya sokulmuş. Bu kombinde aynı renk tonlarına sahip iki ayrı parça kullanılmış. Ceket ile etek takım halinde giyilirken ceket üzerindeki 5 adet kahverengi – simli büyük düğme de kombinin bir parçası durumunda. Etek diz üstü seçilerek beyaz renkli külotlu çorap ile görselliğin arttırılması hedef alınmış ve bu hedef de büyük bir başarı ile sağlanmış. Yukarıda da dediğimiz gibi en çok kullanılan renkler arasında beyaz birçok defile parçasında boy gösterdi. Feminenliğin renk tonlarından olan beyaz kışlık kombin örneklerin hemen hemen hepsinde yer yer görev aldı. Kıyafetin tamamlanmasına yardımcı olmak üzere parlak metalik renkte büyük bir askılı omuz çantası ve aynı renkte bir ayakkabı takım haline getirilmiş. Pek göz önünde olmasa da kıyafet ve aksesuar olarak rol alan çantanın aynı renklerine sahip bir bileklik de  takılmış ve doğrusu pek de güzel olmuş.

Bir önceki yazımız olan Sonbaharın Oje Renkleri başlıklı makalemizde 2018 sonbahar oje modası, 2019 oje sonbahar modası ve Sonbaharın Oje Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Chanel 2019 Koleksiyonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.