Güzelkız.com

Ceviz Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Neye İyi Gelir?


Ceviz Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Neye İyi Gelir?

Dünya üzerinde birçok doğal yöntem insan sağlığını doğal bir şekilde kontrol altına alınmasını, birçok soruna karşı önceden önlemler alabildiğini belirtmek istiyoruz. Son zamanlarda birçok kişinin dilinde yer alan Ceviz Suyu Kürü, kişilerin daha enerjik, daha mutlu, daha keyifli hissetmelerine olanak sağladığı belirtilmekte. Hazırlanış bakımından oldukça kolay olan bu kür için gerekli olan malzeme sayısı sadece ikidir. Ceviz, yapı bakımından oldukça iyi oranda protein içerir. Bu özelliği sayesinde yağ yakımını da sağlaması ekstre özellik olarak karşımıza çıkmakta. Tok tutucu özelliği sayesinde kilo verim durumunu hızlandırması nedeni ile Ceviz Suyu Kürü oldukça etkili yöntemler arasında yer almakta. Yapılışından bahsetmek gerekirse;

Ceviz Suyu Kürü için öncelikle bir bardak su içerisine bir bütün parçalanmış ceviz konarak geceden bekletilmelidir. Sabaha kadar su içerisinde durulan ceviz tüm içeriğini su ile paylaşarak oldukça faydalı bir hale gelmektedir. Sabahları içilmesi gereken bu su oturur bir şekilde yudum yudum içilmeli ve ceviz parçaları ağızda çiğnenerek yutulmalıdır.

Ceviz Suyu Zayıflatır Mı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere cevizin kendine has bir tok tutucu özelliği bulunmaktadır. Bununla beraber gelen protein takviyesi zayıflamanın önünü büyük oranda aralamaktadır. Doğrudan olarak zayıflatır diyemesek de zayıflamaya yardımcı olan besinler arasında Ceviz Suyu Kürü olduğunu belirtmek istiyoruz.

Ceviz Suyu Yan Etkileri

Ceviz kendi başta olmak üzere yaprakları dahi birçok incelemeden geçmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda cevizin tüm alanlarda herhangi bir dikkat çekici yan etkisi olduğunu belirtmek istiyoruz. Bununla beraber arada mide bulantısı, kusma gibi durumlar meydana getirmektedir. Ceviz Suyu Kürü, tadı nedeni ile böyle yan etkiler meydana getirebilmekte.

Ceviz Kabuğu Suyunun Faydaları

Ceviz Suyu Kürü kadar Ceviz Kabuğu Suyunun da faydaları bulunmaktadır. Bahsetmek gerekirse;

  • Bağırsaklarda meydana gelen kurt, solucan gibi maddelerin tedavisine olanak sağlar.
  • Saç dökülmesine karşın gösterdiği etki son zamanlarda tespit edilmiş olup saçın güçlendirilmesine olanak sağlar.
  • Başta cilt lekeleri olmak üzere yüz üzerine de görülen sivilce, akne gibi durumların tedavisine olanak sağlar.
  • D vitamini takviyesine ihtiyaç duyan kişiler için son zamanlarda ceviz kabuğunun oldukça etkili olduğundan bahsetmekteler.

Ceviz Suyunun Zararları

Cevizin doğrudan tüketimi olsa idi buraya birçok zarar durumu ekleyebilirdik. Söz konusu Ceviz Suyu olunca işler birçok açıdan değişmekte. Yukarıda da yazdığımız gibi hazırlanan suyun tüketimi sonucunda herhangi bir zarar, yan etki mide bulantısı ya da kusmadan başka bulunmamaktadır.

Ceviz Suyunun Kolesterole Faydaları

Protein desteği ve Omega 3 katkısı ile Ceviz tam bir sağlık deposu haline getirmekte. Ceviz Suyu Kürü düzenli olarak tüketildiğinde başta kolesterol olmak üzere şekerinde düşüş sağlamasına olanak sağlar. Bu durum zayıflama ile doğrudan bir bağlantılı bir ilişki içerisinde olduğunu söylemek istiyoruz.

Ceviz Suyunun Saça Faydaları

Ceviz Suyu Kürü faydalarını anlattığımız yukarıdaki bölümde saç dökülmesine karşı oldukça güçlü etkiler gösterdiği ve saçların kök yapılarından itibaren güçlendirici etkiler meydana getirdiği ifade edilmekte. Bu nedenle popülerliğinin arttığını söyleyebiliriz.

Ceviz Suyu Diş Beyazlatma

Ceviz Suyu içmeden önce uzmanlar kesinlikle dişlerin fırçalanması gerekildiği ifade etmekteler. Bu nedenle diş yapısın da güçlendiğini, düzenli bir kullanım sonucunda dişlerin beyazladığını ifade edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Karatay Diyeti başlıklı makalemizde karatay diyeti, karatay diyeti işe yarıyor mu ve karatay diyeti liste hakkında bilgiler verilmektedir.Ceviz Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Neye İyi Gelir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.