Güzelkız.com

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri


Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Ahh çatlaklar.Bir gün cildinizi her zamanki gibi pürüzsüz görünüyor ve bir gün vücudun herhangi bir yerinde gerçekten garip şekilde, uyluk boyunca göğüslerde, ya da karında çizgiler görülüyor. Büyüme vücudumuzun her yerinde olur. Sonuçta çatlaklar hemen hemen her yerde ortaya çıkabilir.
Çatlaklar ayrıca striaları olarak bilinir. Bu yazıda çatlaklara neyin neden olduğunu ve bunları azaltmak için nelerin yapabileceğini açıklayacağız. Çatlak tedavilerinin neler olduğunu da sizlere açıklayacağız. Ben bir kadın olarak çatlakların insanın psikolojisini nasıl etkilediğini konuşmanın önemli olduğunu hissettim çünkü itiraf etmeliyim bende de var.

Çatlaklar Nelerdir?

Cilt merkezi kısa bir süre içinde çok gerildiğinde çatlaklar meydana gelir. Cildimiz dermis elastikliğini ve şeklini almıştır. Cildimiz seviyesi ve çeşitli bağ lifleri özellikle kolajen ve elastin oluşturur. Bu bağ lifleri ciltte, epidermis ince üst katmanı sayesinde görünür .
Çatlaklar en sık omuz, kol, mide, kalça, uyluk ta meydana gelir.Onlar hem kadınlarda hem de erkekler de olabilir. Çatlaklar hala genç ve taze oldukları zaman genellikle kırmızı veya mor tonlarındadır. Zaman geçtikçe genellikle gümüş beyaz hal alırlar.

Çatlakların sebepleri nelerdir?

* Ergenlik
Ergenlik döneminde vücudumuz çok değişime uğrar. Büyüme ergenlik zamanıda gerçekleşir. Ayrıca kalça ve uyluk çevresi kitle kazanır. Kızlarda genellikle göğüs gelişimi sırasında birçok erkek ise büyük kasların gelişmesiyle çatlaklar oluşur.Bu dönem genellikle kızlar ve erkekler için çatlaklar ile sonuçlanır.
* Kas Büyümesi
Spor Salonu tavşanları dikkat. Hızlı kas büyümesi de kitlede ani değişim yarattığı için hazırlıksız olan deri gerilerek, çatlaklara neden olabilir.
* Gebelik
Gebelik sırasında çatlaklar son derece yaygındır. Göbek gebelik sırasında oldukça hızlı bir şekilde şişer çünkü bu, mantıklı. Sağlıklı 9 aylık gebelik süresi içinde kadınlar kilo alırlar. Mide üzerindeki cilt yeni boyutuna uyması için gerilir.Dört kadından üçü dışında hamilelik sırasında çatlaklar gelişecektir.
Onların gebeliklerinin yanı sıra, kendi genetik yapıları ile de ilgilidir.Vücut çatlaklar için müsait olabilir.
* Kilo ve Diğer Nedenler
Neredeyse vücut kütlesindeki kazançlar çatlaklara neden olabilir. Bir yüksek kalorili diyet ya da fiziksel aktivite eksikliği nedeniyle kilo alımı kesinlikle çatlakları için ortak bir nedenidir.
* Steroid Kremler
Hidrokortizon gibi kortikosteroid kremlerin uzun süreli kullanımı çatlaklara neden olabilir. Cilt üzerinde steroid kremler cildi inceltir ve esneme kabiliyetini azaltır.
* Ani Kilo Kaybı
Çatlaklar ayrıca hızlı kilo kaybı dönemlerinde ortaya çıkabilir. Aslında skar ve yırtılma kilo kaybından sonra oluşur çatlakları daha görünür hale getirir.

Çatlaklar Nasıl Önlenir

Bazı durumlarda, çatlakları önlemek mümkün değildir. Örneğin ben streç işareti önleme ipuçlarında bu listeye “hamileleri almadım.Ama birçok kadın için bir çocuk sahibi olmanın faydaları büyük ölçüde sakıncalarından daha ağır bastığını söylemek gerekir. Bu durumda çatlaklar kaçınılmazdır. Ancak çatlaklara sahip olma şansını azaltmak için alabileceğiniz birkaç önlem vardır.
* Nemlendirici
Tamam, çatlakları cilt nemlendiricisi tamamen önleyemez ama pek çok kadın da bunun işe yaradığına yemin ederim. En azından çatlaklar cildinize çok fazla zarar veremezler.
Nemlendirici arkasındaki mantık sadece yarı sesidir. Cildimizi sulu tutarak daha esnek ve elastik olmasını sağlayabiliriz. Gliserin, hemen hemen tüm nemlendiriciler ve streç işareti bulunan kremler kullanabilirsiniz. C vitamini ve yeşil çay ekstresi gibi etken maddeler kolajen ve elastin artırmak için mümkündür. Cilt hücre çoğalmasını artırmak mümkündür. düşündüren hatta deri üretimine karşı bazı araştırmalar vardır.
En popüler seçenek kakao yağıdır .Güzel kokuludur ve iyi çalışır. Ama tamamen nemlendirici maddelerden yoksun olduğu için gerçekten çatlakları önlemek için en iyi ürün olmayabilir.Diğer doğal bitki yağlarında bunları aktif içeren hemen hemen herhangi bir nemlendirici olduğu gibi diğer aktif bileşenlere ek olarak kakao yağı içeren bir nemlendirici çok daha iyi çalışır.
Şimdi, benim biraz şüpheli olmamın nedeni nemlendiricilerin epidermise nüfuz edip etmeyeceğidir. Çatlaklar, ancak cildin dermis düzeyinde olur. Epidermisin mukavemetini arttırarak ancak oluşmuşsa işaretleri sadece daha az görünür göstermek mümkündür.
Sonuçta değerlendirmelere bir göz atalım.Birçok kadın da çatlaklar mevcuttur. Mustela Stretch Mark Çift Eylem Cream, Overstock çatlaklar üzerinde çok etkilidir. Deri içine bazı benzersiz yumuşatıcılar, nemlendiriciler ve antioksidanlar ile yüklenir. Bu nemlendiricileri birçok kadın hamilelik sırasında çatlakları önlemek için kullanabilir. Tabii ki bu bazı kadınlar için işe yaramadı.
Küçük çatlaklar ve kırışıklıklar için StriVectin-SD Yoğun Konsantre olan Nordstrom tavsiye ederiz.Aktif maddeler yönünden güçlü olan bu ürün gebelik çatlaklarını hafifletmek için kullanılabilir.

*Çatlaklar için Hangi Ek Takviyeler Gereklidir.

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Sağlıklı bir cilt hücresinin çoğalması için çok önemli olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Onlar bizim genel sağlığımızı korumada çok kritik rol oynarlar. Bu önemli besinlerin yeterli miktarda almanın çatlak oluşumunu azaltığını söyleyebiliriz.
Çatlakların önlenmesi için en önemli besinler vitamin A, C ve E, ve maden çinkodur. Yeşil sebzeler açısından zengin bir diyet, sağlıklı yağlar kullanmakta önemlidir.
Çinko, özellikle vejetaryenler için gereklidir.Çinko takviyeleri alarak çatlakları azaltabilirsiniz. Hamile iseniz özellikle doktorunuzla konuşmalısınız.Sebebi ne olursa olsun diyetlerinizde yeterli vitamini almıyorsanız çatlaklar gelişmeye başlar. Vitaminler çatlakların ortaya çıkma olasılığını azaltır.

*Çatlaklar ve Kilo

Çatlaklar kilo alımı ve kilo kaybı gibi durumları kapsamaktadır. Çatlakları önlemek için anahtar tamamen kilo değişikliğini önlemektir ya da değişim çok hızlı olmasını engellemektir. Böylece en azından çatlakları kontrol etmiş olursunuz.
Eğer kilo vermek isteyen varsa yavaş ve kademeli yapmalıdır. Aşırı diyet uygulamalarından kaçının. Uzun vadede kilo değişimleri çatlaklar üzerinde olumlu rol oynar. Besinlerinizi düzgün alın ve yoğun bir diyet ile birleştirin. Bu cildinizi güçlendirecek ve yenileme kabiliyetini artıracaktır.
Eğer kilo almaya çalışıyorsunuz benzer talimatları uygulayın. Sağlıklı yemek ve aşırıya kaçmadan ve yavaş yavaş genel kalori alımını arttırmak gerekir.

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Çatlak Tedavisi

Zaten mevcut çatlakları için olası tedaviler geçmeden önce, tüm tedavilerin uygulanır bir faktör olduğuna işaret etmek istiyorum. Ne kadar erken hareket ederseniz ciddi çatlaklarının tüm izlerini azaltmak için yol almış olursunuz.
İzleri hala renkli taze ve kırmızımsı olan çatlaklar için tedaviye başlamak en etkili yoldur. Bu tedavilerin çoğunun gebe veya emziren kadınlar için uygun olmadığını unutmayın.

* Tretinoin ve A vitamininin Diğer Formları

Çatlakları önleme adı altında topikal vitamin A çok önemlidir.Çatlakların en sık nedeni gebelik olmasıdır. Retinol gebelik sırasında tavsiye edilmez, bu yüzden hamile ya da emziren kadınlarda bu güçlü topikal vitamini kaydetmek daha iyidir.
A vitamini aynı zamanda cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır ölü derinin uzaklaşmasını sağlar. Bu aynı zamanda akne ve hiperpigmentasyon tedavisinde de yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak için son derece etkilidir.
A vitamini daha iyi Retin-A olarak bilinen reçete gücü Tretinoin, için, pek çok anti-aging ürünleri reçetesiz kullanılabilir .
Çatlakları hala taze ve kırmızı renkli ise A vitamini en etkili yöntemdir , ama aynı zamanda çatlak izleri çok eski ise biraz yardımcı olabilir.
Eğer reçeteli A vitamini almak istiyorsanız sayaç üzerinde mevcut bazı harika seçenekler de vardır. Peter Thomas Roth Retinol Fusion PM mevcuttur. Retinol ve kolajen artırılması C vitamini yenileyici hem de cilt hücresi içeren zekice formüle edilmiş serum Sephora için ücret $ 65.00dır.
Biraz daha uygun fiyatlı, ama sadece yeni çatlaklarda etkili etkili, Paula Seçimi mevcuttur .Vücut Bakımı, Smoothing Retinol Skin Resist olan Nordstrom için ücret $ 28.00dır.

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri

*Derma Ruloları
Bu iğne ile herhangi bir sorun ya da ağrılı çatlaklar için mükemmel bir ev çözümdür. Derma silindirler bir sapa bağlı küçük iğnelerle kaplı küçük silindirler, bulundurmaktadır.
Onlar pigmentasyon gibi cilt endişeleri, ince çizgiler, ton, selülit ve tabii ki çatlakları tedavi etmek içindir. Derma silindirlerle etkilenen bölgeye müdahale edilir ve onlar deri ile temas ederek iğneler ile yapılır.. iğneler cilde minör travma yapar , aslında ona yardımcı olurlar.
Örneğin çatlakları ele alalım. Çatlaklar gerektiği gibi iyileşmeyen yırtık elastin lif izlerini barındırırlar. Derma rulo küçük iğnelerle minör travma delikler için değil, aynı zamanda çatlakları için hem de bir iyileşmedir.Bu iyileşme sırasında cilt daha fazla kolajen ve elastin üretir.
Zamanla, bu ya tamamen iyileşir ya da en azından çatlakları en aza indirir. Retinol gibi, elastin ve kolajen üretimini artıracak cilt bakım malzemeleri, C vitamini, peptitler, niyasinamid, ya da diğer güçlü antioksidan ve hücre iletişim besin ile bağlantılı olarak kullanıldığında, derma haddeleme işlemi iki kat daha etkili olur.
Aslında, derma haddeleme normalde yeterince derin nüfuz etmediği için soruna geçici çözüm sağlar.Derinin dermis tabakası içine, çok daha derin nüfuz eder.
Ancak, aynı zamanda derma haddeleme ile ilgili bazı riskler vardır. Derma uygun sıhhi önlemler alınarak yapılmalıdır.Enfeksiyon, tahriş, ya da morarma gibi komplikasyonlara yol açabilir.
Bu yolu seçerseniz, yüksek kaliteli derma rulo satın alma konusunda dikkatli olun. Derma haddeleme çok nazikçe her 3-4 haftada bir yapılır ve yapılmalıdır. Cilt tamir kremi ile haddeleme Derma yapın.
Derma haddeleme sürece bir süreklilik yapar ve sabırlı olduğunuz sürece çok etkili olduğu bildirilmektedir. Bazı değişiklikler normalde ilk birkaç ay içinde ortaya çıkar. Ciddi sonuçları görmek için bir yıl yada 6 ay beklemelisiniz.
*Lazer Tedavileri
Çatlakların için lazer tedavileri arkasındaki mantık ile derma haddeleme arkasında mantık oldukça benzer. Lazer, yüksek enerjili ve yüksek hedefli UV ışığı içerir.Yanma benzer ama yaklaşık olarak yıkıcı değil küçük ve hedeflenen travmaya neden olan dermis, aşağı epidermis yoluyla nüfuz eder. Bu travma da kırık elastin lifleri (yani çatlakları) hasarı onararak vücudun iyileşme mekanizmalarını uyarır.
Bir kez daha derma haddeleme gibi, tek bir lazer tedavisi oturumu köklü sonuçları göstermek için olası değildir. Ancak, birden çok seans cilt üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olabilir.
En yakın salondan bir lazer seansı için rezervasyonu önceden alın. Gittiğiniz yerin temiz, nitelikli ve mükemmel olduğundan emin olun. Eğer salon veya dermatolojik merkezi kontrol ve yordamı gerçekleştirecek olan kişinin ücretsiz danışmanlık sunduğundan emin olun.
Güvenebileceğiniz inanıyorsanız salon ve teknisyen ile anlaşın.Sadece bir kez randevuda lazer tedavileri için bir dizi satın almanız gerekir.
Deneyimsiz bir teknisyen hasara neden olabilir, ancak bir lazer tedavisinden sonra cilt normal olarak tahriş olacaktır.Bu büyük olasılıkla çatlakları kaldırma da en etkili yöntemdir , ancak bir oturum size yaklaşık 500 $ 1000 $ mal olacak ve normalde üç seans tavsiye edilir.
*Karboksiterapi
Karboksiterapi tedaviler karbondioksit aka CO2 yardımı ile çatlakların giderilmesine yardımcı olur. Karboxiterapi sırasında tedavi CO2 stria etkilenen bölgelerde derinin altına enjekte edilir.
Bunun arkasındaki bilim şudur: CO2 alanında neden olduğu bozulma da sağlıklı hücre yenilenmesini teşvik eder ve cildi iyileştirir.Kan dolaşımında artışı sağlar.Zamanla bu tedavi çatlakların yok olmasını sağlar.
Normalde, bu sonuçları görmek için CO2 tedavisi yaklaşık 4-5 seans sürer ve tedavi 100$ civarındadır. Seans başına 200 $ maliyeti vardır. Bu tedaviler herkes için iyi çalışmaz ya da tamamen çatlaklarının tüm işaretlerini silmeyi garanti etmez. Maliyeti göz önüne alındığında, bu bir son çare olarak gerekebilir. Eğer karboksiterapi yoluna gitmeye karar verirseniz, bunun bir doktor ya da lisanslı bir hemşire tarafından yapıldığına emin olun.
* Tüm Tedaviler İşe Yarar mı?
Daha önce tarif ettik tedavilerin tümü son derece iyi sonuçlar verebilir. Ancak, çatlakları geçmeyeceğine dair ön yargı vardır .
Çatlaklar kırmızı aşamada ise daha çabuk tedavi edilir. Uzun süreli çatlaklar için sonuç biraz gecikebilir ama yinede kalıcı çözümler bulunabilir. Denemenizde her zaman fayda vardır.

Çatlakları aydınlatma kesinlikle mümkün olsa da, tamamen kaybolması zaman alıcıdır , onları ortadan kaldırmak çok zor olabilir.
Bende uyluk çatlakları var ve benim için oldukça rahatsız edici.Onlar benim cildimi soluk gösteriyor .Garip bir şekilde tüm gümüş ve beyaz tonları mevcut.Onlar benim kişisel kaplan çizgili vardır ve onlar büyüdüğümüz olduğunu hatırlatıyor. Onlar kadınsılığa gölge düşürüyor ve oldukça itici.
Ve ben burada yalnız değilim. Amerikan modeli Chrissy Teigen ve Avustralyalı model Robyn Lawley Instagramda kendi çatlaklarıyla ilgili fotoğraflarını paylaştılar. Robyn Lawleyin çatlakları hamileliğin sonucu uyluk üzerinde bulunmaktadır.
Gerçekte, çoğu kadın hamilelik sonrası çatlakları ile mücadele eder.Robyn Lawley onları kucakladı ve destek oldu. Hamilelik ve annelik kadar güzel bir şeyin en kötü yanıdır.

Bir önceki yazımız olan Pirinç ve bal ile yapılan kırışıklık maskesi başlıklı makalemizde cilt bakımı, kırışıklık maskesi ve kırışıklık maskesi tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.
Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Bakınız: Çatlaklar: Tedavi, Önleme ve En İyi Çatlak Temizleme Ürünleri Dermatolojik profesyoneller tarafından temsil edilen haklı endişeler vardı. Bunlar arasında […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.