Güzelkız.com

Buz Küplerinin Güzelliğe Beş Faydası


Buz Küplerinin Güzelliğe Beş Faydası


Buz küpleri cildimiz için çok faydalıdır. Bu yazıyı okuduktan sonra dolabınızda daima buz küpü bulundurmanın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha fark edeceksiniz. Buz küpleri bazen çok pahalı temizleyicilerin ya da cilt bakım ürünlerinin yapamadıklarını yapıyor. İşte size cilde ve güzelliğe çok faydası olan buz küplerinin faydalarından beş tanesi şunlardır.

Buz Küpleri ve Sivilceler

Öncelikle şunu belirtelim ki buz küplerini doğrudan cildinizle temas ettirmeden uygulamanız gerekiyor. Temiz bir bezle sarılmış buz küpünü henüz yeni çıkmakta olan bir sivilceye kompres yaparsanız sivilce daha tam olarak çıkmadan sönebilir. Sivilceden dolayı meydana gelen acı ve ağrı hissi de bu soğuk kompresle yok olur. Ayrıca buz küpü kompresi sivilcenin iltihabının yayılmasını da engeller. Sivilceler için günde bir ya da iki kere sivilce kompresi yapabilirsiniz. Buz küpü sivilce üzerinde sadece bir kaç dakika beklemeli ve bu işlem 4 ya da 5 kez tekrarlanmalıdır.

Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin

Sebum üretimi ve gözenekler cildimizin kötü görünmesinin temel nedenidir. Buz küpü ile uygulayacağınız soğuk kompres cildin sebum üretimini azaltır. Gözeneklerin sıkılaşıp küçülmesini sağlar. Ayrıca cildi yeniler ve canlandırır. Buz küpleri ile düzenli olarak yapacağınız soğuk kompres cildin erken yaşlanmasının da önüne geçer. Cildin canlanması ve erkenden kırışmaması için sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra ince bir bez ya da havluyla birlikte buz küpleri ile kompres yapabilirsiniz. Daha sonra ise günlük kullandığınız nemlendiricinizi sürün.

Güneş Yanıklarına Çare

Buz küplerinin cilde diğer bir faydası ise güneş yanıkları konusundadır. Buz küplerini aloe vera ile birlikte uygularsanız güneşin yüzünüzde bıraktığı izlerden kurutulabilirsiniz. Aloe vera suyunu buz küplerinin içine koyabilirsiniz. Bu bitkinin içerisinde çıkan jeli buzdolabına koyup dondurduktan sonra cildinize uyguladığınız takdirde cildinizdeki güneş izlerinin yok olmaya başladığını ve de ayrıca ciltteki acı ve kaşıntının da giderildiğini göreceksiniz. 

Kadınlar için en önemli sorunlardan birisi de gözaltı torbaları ve kırışıklıklarıdır. Buz küpleri bu konuda da hızlı bir çözüm sunar. Öyle ki kompresin hemen ardından buz küpünün etkisini görebilirsiniz. Gözlerinizin altındaki morluk, torba ve yorgun görünümün azaldığını görebilirsiniz. Bu işlem düzenli olarak yaparsanız kırışıklıkların da azaldığını fark edebilirsiniz. Burada yapmanız gereken bir diğer şey gül suyunu ve salatalık suyunu buzluğa koyup onlarla soğuk pres yapmak. 

Buz küpleri ayrıca en iyi yüz temizleyicilerinden birisidir. Bu konuda da size salatalık suyu ve bal yardımcı olacaktır. Bir salatalığı rendeleyip balla karıştırarak buzluğa koyabilir ve bunu her sabah cildinize uygulayabilirsiniz. Hem yüzünüzü en iyi şekilde temizler hem de nemlendirici görevi görür. Kısacası buz küpleri özellikle de salatalık suyuyla yapılanlar hem iyi bir temizleyici ve bakım ürünü hem de nemlendirici işlevi görür.

Bir önceki yazımız olan BB ve CC Krem Nedir? Farkları Nelerdir? başlıklı makalemizde bb krem nedir, BB ve CC Krem Nedir? Farkları Nelerdir? ve cc krem nedir hakkında bilgiler verilmektedir.Buz Küplerinin Güzelliğe Beş Faydası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.