Güzelkız.com

Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı


Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Yaz aylarında toz, nem ve terleme sezonun kaçınılmaz bir parçasıdır.Fakat aynı zamanda yaz ayları ciltte bronzluk elde etmek için mükemmel bir güzellik zamanıdır.Ancak bu bronzlaşma isteği emniyet hükümlerine uygun olmalıdır.Aksi takdirde bronzlaşmaya çalışırken cildinize zarar verebilirsiniz.Özellikle solaryumda bronzlaşmaya çalışma doğal bir yöntem değildir.Ayrıca plajda saatlerce güneş altında kalmak zararlı UV ışınlarının cildinize zarar vermesine, cilt kanserine de yol açar.Doğal ilaçlar kullanarak bronzlaşmak daha iyi bir seçenektir.

Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

Çoğu insan yemeklerde ve saç bakımında Hindistan cevizi yağı kullanmaya alışkındır.Hindistan cevizinin kafa derisi ve saçlar için yararları yadsınamaz dır bunun yanında UV ışınlarının neden olduğu zararlı ışınlardan kaçınarak Hindistan cevizi yağı ile bronzlaşabilirsiniz.
1-Kimyasal madde içermez: Tanınmış cilt bakım markaları tarafından yapılan ürünlerdedahil olmak üzere güneş kremleri bir sürü paraben ve solventler gibi kimyasallar ve maddeler içerirler.Zararlı UV ışınlarından cildinizi korumak için SPT içermelerine rağmen içersin de bulunan kimyasalların yan etkileri vardır.Özellikle de hassas cilde sahip olanlar güneş kremi kullanmadan güneşe çıkamazlar .onların kullandıkları jeller, kremler ve losyonlar da kimyasal madde içerir.Hindistan cevizi yağı bunların tam tersine cildi olumsuz etkileyecek zararlı madde yada kimyasal madde içermeler.

Bronzlaşma İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Bronzlaşma İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

2-Mükemmel cilt besleme : Tipik güneş kreminin aksine Hindistan cevizi yağı ile güneşlenirken cildiniz sulu ve nemli kalır.Doğal yağ asitleri cildinizin saatler sonra bile nemli kalmasını sağlar.Cildin kurumasını ve buruşmasını engeller.Cildinizin dokusuna zarar vermeden bronzlaşmış bir görünüm sunar.

Bakınız: Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi?
3-Cilt katmanını geliştirir: Cilde Diğer yağlar ve malzemeler gibi Hindistan cevizi yağı uygulamak cilt üzerinde sağlıklı bir tabaka oluşmasına yardımcı olur.Bu cildinizin UV ışınlarına karşı korunmasını sağlar.
4-Enfeksiyonlara karşı korur: Bir plaj kenarında bronzlaşmak için saatlerce kalmak cildinize ortamdan çeşitli mikrop ve mikroorganizmaların buluşmasına neden olur.Bu durum farkında olmadan gerçekleşir.Hindistan cevizi yağında ise sizi bu mikroplardan koruyacak antimikrobiyal ve antifungal özellikler vardır.
5-Cildi parlak gösterir: Güçlü güneş ışığına sürekli maruz kalmak cildi daha koyu ve mat yapabilir.Hindistan cevizi yağı kullanmak ise cildin her zaman parlak görünmesini sağlar.Cildinizi bronzlaşmış ve parlak yapar.
6-Hızlı birmşekilde emilir: Hindistan cevizi yağı cilt tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir cilt yüzeyinin altında melanin üreten enerji verir ve alır.Yani kavurucu güneşin altında daha az zaman harcarsınız.
7-D vitamininin emilmesini sağlar : Güneş ışınları insan vücudunun çeşitli fizyolojik fonksiyonlarını yürütmesi için gerekli D vitaminini içerir.Kremler ve güneş losyonları zararlı UV ışınları ile birlikte D vitaminini bloke eder .Hindistan cevizi yağı iseD vitamininin vücuda alınmasını sağlar.

Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağı kullanmanın yolları

Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağı kullanımı oldukça basittir.Bol miktarda Hindistan cevizi yağını alın sonra bunu tüm vücudunuza masaj yaparak yayın.ildin yağı iyice emmesi için masajı iyi yapın.Cildinizin hasssasiyetine göre güneşlenirken bir şapka ve şemsiye kullanın.Güneşlenirken her yarım saatte bir yağı yeniden uygulayın.En iyi sonuç için organik Hindistan yağını kullanın.
Ancak özellikle uzun süre güneşe maruz kalma sırasında Hindistan cevizi yağı kendi içinde UV ışınlarına karşın çok korumacı olmadığını unutmayın.Bunun için SPT 30 su geçirmez güneş kremi kullanmalısınız.En iyi sonuç için güneşe çıkmadan bir kaç dakika önce hindistan cevizi yağı ile güneş kremini karıştırarak uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Erken Sarkan Göğüslerin 7 Nedeni başlıklı makalemizde erken yaşta göğüs sarkması, göğüs sarkması ve göğüslerden neden sarkar hakkında bilgiler verilmektedir.Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.