Güzelkız.com

Boyun Estetiği İle Yaşlanmayı Geciktirebilirsiniz


Boyun Estetiği İle Yaşlanmayı Geciktirebilirsiniz

Yaş aldıkça bizim görüntümüzü en çok etkileyen organlarımızdan biri boynumuzdur. Kilo alıp verme, yaş alma ve yerçekimi gibi nedenlerle boyunda oluşan fazla yağlar çene kemiğini belirsiz hale getirip kötü görünebilir. Ya da boyunda kırışıklık ve sarkmalar artabilir. İlk bakışta dikkat çekecek olan bu görünümden kurtulma için çeşitli boyun hareketleri ya da yüz yogası gibi yöntemler önerilir. Ama yine de yıllara meydan okumak ve elastik ve gergin bir boyna sahip olmak isterseniz estetik cerrahiden faydalanabilirsiniz. Çünkü yılların etkisini sadece bazı hareketlerle ortadan kaldırmanız her zaman mümkün değildir. Boyun estetiği için plastik ve estetik cerrahlara başvuranlar en çok üç sebepten şikâyet eder. Bunlardan birisi sarkık deri problemleridir.

Boynumuzdaki Deri Yüzeyinin Sarkması

Özellikle kilo alıp verme ve yaş alma boyun derisinin sarkmasının asıl nedenleridir. Bilindiği gibi kilo alıp verdiğimizde vücudumuzdaki kolajen dengesi bozulur ve derimiz elastikiyetini kaybedip istenmeyen bir şekilde görünür. Geçen yıllar boyunca yer çekimi de hem yüzümüzün hem de boynumuzun derisinin aşağıya doğru meyilli olmasına neden olur. Doğal olarak derimiz sarkar ve hiç istemediğimiz bir şekilde görünür. En çok rahatsız edici problemlerden birisi olan deri yüzeyinin sarkması için herhangi bir hareket çok etkili olmayabilir. Bu yüzden estetik cerrahlara başvuran ve olumlu sonuçlar alan çok fazla kişi vardır. Boyun gerdirme ameliyatları deri sarkması gibi problemlere çözüm olabilir.

Kas Sarkması

En az deri sarkması kadar kötü göründüğü düşünülen ve rahatsız eden problemlerden birisi de boyun kaslarının zamanla sıkılığını kaybetmesi ve yine aşağıya doğru sarkmasıdır. Derinin sarkmasından farklı görünür, boynumuzda yer alan kaslar boynumuzun her iki tarafından ikili olarak aşağıya doğru sarkar. Hindi boynu olarak adlandırılmasının nedeni de budur. En önemli nedeni yaşlanma ve yer çekimidir. İnsanları en çok rahatsız eden konulardan biri olan boyun kaslarının sarkması da artık plastik cerrahi aracılığı ile çözülebilen bir problemdir.

Boyunda Yağ Birikmesi

Gıdı olarak adlandırılan boynumuzda fazla birikmiş yağ zamanla iki tane çenemiz varmış gibi görünebilir. Bunun nedeni kilo alma, yaşlanma ya da boynumuzun şekline dair kalıtımsal özellikler olabilir. Fazla yağ biriktiğinde hiç istenmeyen bir görüntü oluşur ve kilolu insanların en çok rahatsız olduğu konulardan birisidir. Bilindiği gibi plastik ya da estetik cerrahi operasyonlarının büyük çoğunluğu vücuttaki fazla yağlanmaların alınmasını hedefler. Vücuttaki fazla yağların çözülmesini sağlayan lipofiz yöntemi boyun estetiği ameliyatlarında da kullanılır. Bu yöntemle boyundaki fazla yağlardan kurtulup daha güzel görünen bir boyuna sahip olmak mümkündür.

Sağlıklı Beslenme ve Boyun Hareketleri

Sağlıklı bir beslenme programının ve egzersiz yapmanın vücudumuza olan faydalarını anlatmaya gerek yok. Kaslarımızın ve derimizin daha sıkı ve fit görünmesini sağladığı da açıktır. Kilo almanın pek çok zararından birisi de boynumuzun görüntüsünde ortaya çıkabilir. Bu yüzden her zaman düzenli beslenip spor yapmak en iyisidir. Ayrıca yüz yogası ve boyun hareketleri de boyundaki yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Ama ne yaparsak yapalım yaş alırız ve zamanla vücudumuz zaman geçtikçe elastikiyetini ve sıkılığını kaybeder. Bu bizim önüne geçemeyeceğimiz bir durumdur. İşte böyle durumlarda estetik cerrahiye ve alanında uzman doktorlara başvurulabilir. Çünkü ne kadar az kilolu olsanız ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olsanız da yıllar geçmekte ve üzerimizde izler bırakmaktadır. Konusunda uzman cerrahlara başvurursanız bu soruna kesin bir çözüm bulabilirsiniz.

Boyun Estetiği

Boyun estetiği ameliyatları genel olarak yüz gerdirme ve deriyi toparlama amaçlı farklı ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Yaşlanmanın izlerini vücudumuzdan silmek ya da mümkün olduğu kadar yavaşlatıp azaltmak için en çok tercih edilen ameliyatlardan birisi de boyun estetiğidir. Bu cerrahi operasyonlar geliştirilen yeni tekniklerle birlikte çok başarılı sonuçlar verebilir. Lipofiz ve farklı yöntemler boyunda fazladan oluşan yağ ve kas birikmelerini ortadan kaldırabilir. Boyun ameliyatı kesinlikle görünümünüzü değiştirir ve sizi olduğunuzdan çok daha genç gösterir. Kendinizi daha güvenli ve daha iyi hissetmek için bu yönteme başvurabilirsiniz. Olduğunuzdan çok daha genç görüneceğiniz ve yıllara meydan okuyacağınız kesindir. Boyun germe ameliyatları bugün boynunuzun görünümü ile ilgili farklı sorunların hepsine çözüm olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan 13 Adımda Güzellik Bakım İpuçları başlıklı makalemizde cilt maskeleri, güzellik maskeleri ve saç maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Boyun Estetiği İle Yaşlanmayı Geciktirebilirsiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.