Güzelkız.com

Bindallı Modelleri 2018


Bindallı Modelleri 2018

Bindallı Modelleri 2018

Bindallı modelleri 2018 sezonunda kına geceleri için en çok tercih edilen kıyafetlerden biri olmuştur. Yüzyıllardır süren kına gecelerinde bindallı giyme geleneği her sene yeni koleksiyonlarla yenilenerek evlenecek bayanlar tarafından kına gecelerinde tercih edilmektedir. Geleneksel bir kültürü olan bindallı giyme geleneği buz sezon daha yeni renk ve modelleri ile devam etmektedir. 2018 bindallı koleksiyonu arasında en çok dikkat çeken modeller şalvarlı ve şalvarsız kaftanlı modeller olmuştur. 2018 yılında bindallı modellerinde farklı renkler göze çarpmaktadır. Özellikle bu sezon altın sarısı, kırmızı, bordo, mor, yeşil ve pembe bindallı kıyafet renkleri tercih edilmektedir. Bindallı modelleri arasında bir gelenek haline gelen kırmızı renk yüzyıllardır en çok tercih edilen renk olma özelliğine bu sezon da korumaktadır. Bindallı kumaşlarında bu sezon ipek, saten, şifon kumaşlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Bindallı Modelleri 2018 Renk Ve Kumaş Seçimleri

Bindallı modelleri 2018 koleksiyonunda her zaman olduğu gibi en çok tercih edilen renklerden biri kırmızı renktir. Kına gecelerinde gelenek ve göreneklere uygun olarak kullanılan ve en çok tercih edilen bindallı rengi kırmızı renktir. Modanın farklı tasarımlar sunması ile bindallı renginde alternatif Seçenekler ve kırmızı kullanma yargısı değişmeye başlamıştır. Kırmızı bindallı modellerine alternatif olarak bordo renkler, mor renkler, yeşil renkler, altın sarısı renkleri son zamanlarda en çok tercih edilen renkler arasına girmiştir. Özellikle koyu mor bindallı modelleri 2018 yılında en çok satılan modeller arasında yer alır. Bindallı modellerinde kumaş seçiminde renk seçiminde olduğu kadar önemlidir. Bindallı modelleri eski zamanlardan bu yana parlak, saten, kaygan kumaşlarla üretilmiştir. Son zamanlarda saten kumaşların yanı sıra şifon kumaşlarla üretilmiş kaftanlar ve kalın kadife kumaşlı kaftanlar da sıklıkla kullanılmaktadır.

Vücut Yapılarına Göre Seçilecek Modeller

Bindallı modelleri 2018 seçenekleri arasından seçim yaparken kadınlar vücut yapılarına uygun bindallı modellerini tercih etmelilerdir. Zayıf ince ve uzun yapılı kadınlar bindallı seçimi yaparken şalvarlı modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Saten kumaşla üretilmiş şalvarlı modeller ve saten kumaştan üretilmiş kaftanlar ince yapılı bayanlar için gayet uygundur. Balık etli ve kilolu bayanların daha ince ve zayıf görünmeleri için şalvarlı modellerden uzak durmaları gerekir. Bu vücut özelliklerine sahip kadınlar daha ince görünmek için yere kadar uzun bindallı modellerini tercih etmelidir. Balık etli bayanlar renk seçimi yaparken bordo ve koyu mor bindallı modellerinden faydalanabilir. Zayıf bayanları ise kırmızı altın sarısı ve mor renkler çok daha fazla yakışacaktır. Süslü ve gösterişli giyinmeyi tercih eden bayanlar için pullu, işlemeli, taşlı modeller oldukça uygundur. Geleneksel bindallı modellerinde işlemeli kumaşlar uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Tercih Yaparken Dikkate Alınması Gereken Hususlar

Bindallı modelleri 2018 koleksiyonu içerisinde yer alan ürünlerden tercih yapmak isteyen bayanlar öncelikle beden ve vücut tipine uygun seçimler yapmalıdır. Bindallı modellerinde kullanılan kumaşın kalitesi de seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biridir. Bindallı modelli gösterişli ve özel kıyafetler olduğu için kumaş seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kına gecelerinde daha gösterişli görünmek isteyen bayanlar işlemeli kumaşların yanı sıra pul işlemeleri, özel boncuk işlemeleri ve taşlı modelleri kullanabilirler. Bindallı modellerinde kullanılacak aksesuarlarda önemli rol oynamaktadır özellikle kadınların saçlarına taktıkları taşlı taçlar kıyafetin renginde ve kıyafete uygun olarak seçilmelidir. Geleneksel olarak kullanılan bindallı kıyafetlerde düz geleneksel pabuçlar kullanılırdı, günümüzde kadınlar topuklu düz zevklerine ve ayak yapılarına uygun ayakkabılar tercih edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler başlıklı makalemizde bekar partileri, bekarlığa veda ve Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.Bindallı Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.