Güzelkız.com

Bin Derde Deva Graviola! (Tarçın Elması)


Bin Derde Deva Graviola! (Tarçın Elması)

Bin derde deva graviola ; Son dönemlerin en popüler, adı sıkça duyulan meyvelerinden biri Graviola’dır. Halk arasında tarçın elması olarak da bilinen meyve özellikle kanserle mücadele sürecinde çokça etkili olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle kısa süre içerisinde adını duyuran meyvenin dünyanın hemen her yerinde tanındığı bilinmektedir. Guanabana, soursop ve annona muricata gibi pek çok yabancı isme sahip olan meyve, adını aynı isimli ağaçtan almaktadır.

Graviolayı düzenli olarak tükettiğinizde vücudunuzda meydan gelebilen değişiklikler sizi dahi şaşırtacaktır.

Graviola Nedir?

Graviola, bir diğer ismiyle tarçın elması tropikal iklimlerin meyvelerinden bir tanesidir. Aynı isimli ağaçta olgunlaşan meyve, bol yağmurlu sıcak havalarda ortaya çıkmaktadır. Başlangıçta doğada kendiliğinden var olan meyveyi yalnızca yöre halkı tüketmektedir. Daha sonra yapılan araştırmalar sonucunda faydaları keşfedilmiş dünyanın her yerinden duyulmuştur. Kısa süre içerisinde pek çok kanser türüne şifa olan meyve, bugün özel bahçelerde üretilmektedir.

Dışarıdan bakıldığında dikenli oval bir görüntüye sahip olan tarçın elması yeşil renklidir. İçi ise beyaz ve karpuz gibi iri çekirdeklerden oluşmaktadır. Oldukça sulu ve lezzetli olduğu için elmaya benzetilmektedir. Tatlı bir içeriğe sahip olması hem çiğ şekilde hem de farklı yollarla tüketilmesini sağlamaktadır.

Graviola Nerelerde Kullanılır?

Tarçın elmasının insan vücuduna çok yönlü fayda sağladığı dikkat çekmektedir. Bu nedenle olabildiğince çok tüketilmesi önerilmektedir. Kullanım alanlarının yaygınlığının her geçen gün artmasının nedeni de budur. Özellikle alternatif tıp en fazla kullanılan alan olarak bilinmektedir. Graviolanın kullanıldığı bir başka alan mutfaklardır. Özellikle marmelatlarının çok lezzetli olduğu, birbirinden farklı reçel çeşitlerinde kullanıldığı da bilinmektedir.

Kanser üzerinde olumlu yönde etkisi olan tarçın elmasının ilaç sanayinde de kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Özünde bulunan asetogenin maddesi ile kansere karşı savaşabilmek için oldukça etkili bir ilaç olabileceği umulmaktadır.

Graviola meyvesini yalnızca herhangi bir hastalık nedeniyle tüketmeksizin kendi isteğinizle de yiyebilirsiniz. Sağlığınıza zarar vermeyecek miktarda günlük meyve tüketiminize ilave edebilirsiniz.

Graviola Meyvesi Nasıl Kullanılmalı?

Tarçın elması meyvesinin gün içerisinde birkaç dilim tüketilmesi önerilmektedir. Kabukları soyulduktan sonra birkaç kez yıkanan meyve daha sonra dilimlere ayrılarak rahatlıkla tüketilebilmektedir. Bunun yanında şekerle beraber kaynattığınızda reçelini elde edebileceğiniz için günde 3 tatlı kaşığı tarçın elması reçeli şeklinde de yiyebilirsiniz. Bu sayede enerjinizi arttırması mümkündür.

Graviola meyvesinden hazırlanmış özel tabletler bulunmaktadır. Hap kapsül şeklinde olan bu ilaçları da doktor kontrolünde tüketebilirsiniz.

Graviola Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

Graviola meyvesinin en temel faydası bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Güçlü bir antioksidan içeriği bulunduğu için vücudunuzda yer etmiş olan zayıflığı rahatlıkla ortadan kaldırmaktadır. Tarçın elmasını tüketmeye başladıktan sonra hastalıklarınızın azaldığını da fark edebilirsiniz. Ne kadar düzenli tüketirseniz bağışıklığınız o kadar artış gösterir. Bu özelliği yardımıyla öncelikle grip, nezle gibi basit hastalıkları daha sonra ağır hastalıkları engellemeye yardımcı olmaktadır.

Boşaltım sistemi için faydalı olan meyve bilhassa ishal sorunu olan kişilere önerilmektedir. Bağırsakların hareket düzenini sağlıklı şekilde devam ettirmekte aynı zamanda tuvalete çıkma sayınızı da dengelemektedir. Bu şekilde ishal, kabız gibi boşaltım sorunlarının önüne geçmektedir.

Graviolanın Vücut Enfeksiyonlarına Faydaları

Graviola meyvesi, vücutta meydana gelen enfeksiyonları kurutma özelliğine sahiptir. Yaz kış fark etmeksizin iltihap oluşturan vücudunuz varsa tarçın elması tüketebilirsiniz. Oluşan iltihabı kurutan ve vücuttan atılmasını sağlayan meyve özellikle kış mevsiminde ortaya çıkan gribal enfeksiyonlara çözüm olmaktadır. Bu yönüyle çok yönlü tüketilmesi son derece önemlidir. Vücudun arındırılması ve daha sağlıklı kalması için enfeksiyonların uzaklaştırılması gerekmektedir. Graviola ile bu süreç biraz daha hızlı gerçekleşebilecektir.

Graviolanın Kansere Faydaları

Graviola meyvesi üzerine yapılan araştırmalarda 12 ayrı kanser çeşidi test edilmiştir. 12 kanserde de gerilemeye yardımcı olan meyve başta akciğer, pankreas, kolon ve meme kanseri olmak üzere 12 ayrı kansere çare olabilmektedir.

Hızlı hızlı iyileştirmesi mümkün olmasa da kanserli hücrelerin ölümünü hızlandırabilmektedir. Çabuk çoğalan ve vücuda yayılabilen kanserli hücreler, tarçın elması meyvesiyle gerileyebilmektedir. Bu yönüyle kemoterapide kullanılan ilaçlardan kat be kat hızlı etki ettiğini söyleyebilmek mümkündür.

Meyvenin kanser sürecinde dikkat çeken en önemli yönü sağlıklı hücrelere zarar vermeden yalnızca kanserli hücreleri hedef almasıdır. Kötü huylu hücrelerin kısa sürede ortadan kalkabilmesi için çare olabileceğine inanılmaktadır.

Graviolanın Yan Etkileri Nelerdir?

Her besin grubunun olduğu gibi graviola meyvesinin de yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkilerin kendini gösterebilmesi için kısa süre içerisinde aşırı şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde kendi kendine yan etki yaratan bir meyve değildir.

Tarçın elmasının en büyük yan etkisi içeriğinde bulunan alkaloit nedeniyle oluşmaktadır. Parkinson hastalığını andıran nörolojik sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Nörolojik sağlığa doğrudan etki ettiği için yalnızca Parkinson değil el-ayak koordinasyonunu engelleyebilecek pek çok sinirsel yıpranma yaşatabilmektedir. Bunun yanında basit birkaç komplikasyona sebebiyet verdiği de görülmektedir. Mide yanması, bulantı, kusma ve baş dönmesi de aşırı tüketim sonucu oluşabilen yan etkilerdendir.

Bir önceki yazımız olan Aşk Hayatınıza Olumlu Etki Edecek İpuçları başlıklı makalemizde 2017 yaz saç örgüleri, Aşk hayatına anlayışlı olmak ve aşk hayatında pozitiflik hakkında bilgiler verilmektedir.
Bin Derde Deva Graviola! (Tarçın Elması) Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.