Güzelkız.com

Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler


Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler

Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler

Sevgiliniz ile her şey yolunda gidiyor. Sevgiliniz ile  artık hayat arkadaşı olmanız konusunda eminsiniz ve evlenmeye karar verdiniz. Hazırlıklar yapıldı eviniz hazırlandı. Evlendikten sonra artık siz ve eşinize ait bir eviniz, hayatınız olacak. Düğünden önce arkadaşlarınızla hem bekarlığa veda partisi hem de düğünden önce iyi bir stres atmaya ne dersiniz? Düğünden önce bekarlığa veda partisi son yıllarda oldukça farklı ve eğlenceli şekillerde kutlanmaktadır.

Bekarlığa veda partisi ile ilgili alternatifleri sıralayacak olursak;

Havuz başında bekarlığa veda partisi;

Kız arkadaşları ile gelinin havuz başı bir mekanda bol dedikodulu müzikli bir organizasyonla kutlanan, parti akabinde gelin ve arkadaşlarının havuza atlamasıyla devam eden çılgın bir parti çeşididir. Arkadaşlarınızı yanlarında mayo bikini tarzı kıyafetler getirmeleri konusunda uyarmalısınız.  Havuz başı partilerinde gelin ve arkadaşları için farklı tarzda gelin ve nedime sabahlıkları da günümüzde oldukça yaygınlaşmaktadır. Mekan ile talepleriniz doğrultusunda yemek hizmeti, içecek, pasta hizmeti gibi ayrıntıları öncesinde görüşmelisiniz. Fotoğrafçı konusunu da mekanın kendi fotoğrafçısı var mı? Dışarıdan sizin seçtiğiniz fotoğrafçıyı mekan kabul edecek mi? Bu ayrıntıları önceden planlamalısınız.

Eğlence mekanında bekarlığa veda partisi;

Gelecek kişi sayısını önceden planlayarak, parti tarihinden on gün kadar önce seçtiğiniz eğlence mekanına rezervasyon yaptırarak yer ayırtmalısınız. Arkadaşlarınızla ücret konusunu konuşarak herkes kendi ücretini ödemeyi kabul ederse bu şekilde planlayabilirsiniz. Kız kıza gideceğiniz mekanda alkol alımına karşı tedbirli olarak gecenin dönüşünden ulaşım için taksi kullanmanız daha güvenli olacaktır.

Evde bekarlığa veda partisi;

Evde arkadaşlar arasında çok eğlenceli bir parti organize etmenizde mümkün olmaktadır. Gelecek kişilere birer çeşit ikramlık yapmalarını rica edebileceğiniz gibi catering şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. Evde bekarlığa veda partisinde gelinin arkadaşlarından biri dansöz kıyafeti giyerek, yada gelinin dansöz kıyafeti giymesi sağlanarak eğlence katlanabilir. Parti ile beraber arkadaşlar arasında kına da yapılabilir. Evdeki organizasyonunuz için esprili tarzlarda parti pastasını sipariş etmeyi unutmayın. Bekarlığa veda partisine gelecek olan misafirlerinize o günün anısına küçük hediyeler de hazırlayabilirsiniz.

Kına organizasyon firmalarından yardım alınarak yapılan bekarlığa veda partileri;

Bazı kına organizasyon firmaları, bekarlığa veda partileri için de hizmet vermektedirler. Kına organizasyon firmalarının kendi mekanlarında düzenleyebileceğiniz partiye, organizasyon firmalarının kendi ekipleri dans konusunda oldukça eğlenceli gösteriler sergilemektedirler. Kına organizasyon firmalarıyla misafirlere yapılacak olan ikramların ayrıntıları da önceden konuşulmalıdır.

Erkekler için bekarlığa veda partisi fikirleri,

Düğün bayanlar için bir dönüm noktası olduğu kadar, erkekler için de bir dönüm noktasıdır. Kızlar kendi aralarında kız kıza bekarlığa veda partisi yapacaklarda erkekler yapmayacaklar mı? Damat ve arkadaşları için de farklı bekarlığa veda partisi alternatiflerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Eğlence mekanında bekarlığa veda partisi;

Damat bey ve arkadaşları sazlı sözlü fasıllı bir mekan ayarlanarak erkek erkeğe eğlenmeye gidebilirler. Katılacak kişi sayısına göre seçilen mekana daha önceden rezervasyon yaptırılmalıdır.

Teknede bekarlığa veda partisi;

Damat ve arkadaşları  yaşanılan şehirde eğer deniz varsa tekne kiralayarak teknede ayarlanacak saz ekibi ile beraber denizin ortasında muhteşem bir bekarlığa veda partisi organize edilebilir.

Evde bekarlığa veda partisi;

Damat ve arkadaşları evde kurulacak bir çilingir sofrasıyla evde bekarlığa veda partisi yapabilirler. Yemek hazırlıkları konusunda aile büyüklerindeki bayanlardan yardım alınacağı gibi catering şirketlerinden de hizmet alınabilir. Partide dansöz oynatmak da eğlenceli olacaktır. Eve dansöz çağırmak da muzip bir arkadaşın görevi olarak belirlenebilir. Yalnız çok dikkatli olmalısınız gelin hanım bu dansöz fikrinden hoşlanmayabilir.

Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler

Bir önceki yazımız olan Düğün Hazırlıkları Rehberi başlıklı makalemizde Düğün Hazırlıkları Rehberi, düğün mekanı ve gelinlik tercihi hakkında bilgiler verilmektedir.
Bekarlığa Veda İçin Alternatif Fikirler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.