Güzelkız.com

BB ve CC Krem Nedir? Farkları Nelerdir?


BB ve CC Krem Nedir? Farkları Nelerdir?


Cilt bakımı yaş faktörü ve çevresel faktörlerle birlikte ihtiyaç oranında artışlar yaşanır. Bu zamanlarda kullanılacak cilt bakım ürünleri ile kozmetiğin gücünden yararlanarak cilt bir düzen altına alınmaya çalışılır. Bu ürünlerden ikisi BB ve CC kremdir. BB kremler cilt tonunu dengelemek ve lekeleri kapatmak amaçlı kullanılır. Bir fondöten ile kıyaslandığında çok daha hafiftir. Hem nemlendirme hem de anti-aging gibi katkısı vardır. CC kremler ise renk kontrolü amaçlıdır. BB kreme göre çok daha hafiftir. Çok daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Ciltte var olan lekeleri, kızarıklıkları da düzeltir.

CC Krem ve BB Krem Arasındaki Farklar

CC kremler BB kremlere göre çok daha hafif yapıdadırlar. BB kremler sivilce gibi durumlarını kapatıcılığını üstlenirken CC kremler cilt lekelerini kapatabilmektedirler. BB kremler bazen yağlı ciltler için ağır gelip sivilcelere sebep olabilmektedir, CC kremler bu noktada bir adım öndedir, çok daha hafif yapıdadır. 

Özellikle yaz dönemlerinde  ciltte yağ oranında artışlar, sık terlemeler, güneşin sebep olduğu kızarıklıklar, lekeler, havuz suyunun yarattığı cilt kuruluğu ve beraberinde cilt sorunları çok sık yaşanır. Yani bu dönemler cilt ayrı bir ilgi ister. Kullanılacak ürünün cilde ağır gelmemesi ama diğer yandan da sorunların üstünden geçebilme özelliğini barındırması önemli olandır. İşte bu noktada CC kremler sihirli değnek gibidir. CC kremler renk düzeltici anlamını taşımaktadır. Hem cildi koruyup hem de fondöten özelliğini barındırmaktadır.

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

BB kremin görevi ciltte pürüzsüz bir görünüm elde etmektir. Aynı zamanda özellikle çevresel faktörlere karşı korumaktır. Yaşlanma karşıtı da ürünler olduğundan yaşlanma belirtileri ile karşılaşıldığında önleyici özelliktedir. Cildin yağ dengesi ve parlaması kontrol altındadır.

BB krem nemlendirme özelliği dışında güneşe karşı koruma sağlar. Fondötenden daha hafif özellikte  olması özellikle yaz aylarında kadın için rahatlatıcıdır. Güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz dönemleri cildin artı bir bakıma ihtiyaç duyması sebepleriyle hem nemlendirici hem koruyucu özellikte oluşu artı katkısıdır. Çok fazla kapatıcılık istemeyen normal ciltte bir kadın için BB krem yeterli olacaktır. Cilt tonunu dengelemek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için tercih BB krem olurken; ipeksi ve parlak görünüm için tercih CC krem olmalıdır. CC krem aynı zamanda aydınlatıcı özellikte olup cildin parlamasını da sağlayacaktır.

BB krem her sabah cilde uygulanabilir. Sonrasında makyaj uygulamasına geçilir. Bazen fondöten yerine bazen de fondöten öncesi baz niyetine kullanılır. Göz çevresinin dışında yüze ve ele az miktarda uygulanır. Böylelikle cildin renk tonu eşitlenir ve nemlendirme sağlanır. Burada önemli olan cilt tonuna uygun tonu seçmektir. BB kremler sünger ya da fırçalarla sürülebileceği gibi parmak uçları ile de uygulanabilir.

Güzellik sırları adı altında iki ürün olan BB krem günlük ve hafif makyajları tercih edenler için favori olup cilde parlaklık kazandırmak, beraberinde lekeleri yok etmek, ipeksi bir görüntü sağlamak, cilt tonunu düzenlemek ve nemlendirmek söz konusu olduğunda da CC krem tüm yaratıcı özellikleriyle kadının yanındadır.

Bir önceki yazımız olan Karbonatın Faydalarını Biliyor Musunuz? başlıklı makalemizde karbonat cilde faydaları, karbonat maskeleri ve karbonat saça faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.BB ve CC Krem Nedir? Farkları Nelerdir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.