Güzelkız.com

Başkalaşım Geçiren Trendleriyle Sonbahar-Kış Sezonu


Başkalaşım Geçiren Trendleriyle Sonbahar-Kış Sezonu

Şubat ayıyla başlayan yeni sezonda gardırop yenileme yarışının şimdiden bir hayli zor geçeceği benziyor. Sonbahar-kış trendleriyle iştah kabartan sanatsal etkili kombinler bulunurken vahşi desenlerin etkisi de büyülüyor. Çok daha katı bir duruşu sergileyen deri elbiselerin yanı sıra, uzay çağı kostümlerin trend olması da moda günlerine farklı yansıyor. Şimdi, sonbahar-kış sezonunda ilgi çeken modeller, farklı kostümler ve trendlerle kombinlere bir göz atalım.

Bilim Kurgu Havası

Milano başta olmak üzere çeşitli podyumlarda görmeye alışık olduğumuz uzay çağı kostümleri hali hazırda ilgi çekici görünümleriyle zenginlik katıyor. Uzun ya da kısa olabilecek etekleriyle parlatıcı bir görünüm sunuyor. Bilim kurgu filmlerini aratmayan uzaylı elbiseleri sonbahar-kış sezonunda trendler sınıfındaki yerini alıyor.

Ofislere İnen Deri

Her ne kadar iç parça olarak kullanımı var olsa da hem ipek hem de kadifeye güçlü bir rakip olan deri, elbise olarak iddialı bir çıkış yapıyor. Siyah ya da yeşil renkleriyle göz kamaştırırken diz altına kadar inen boyuyla da deri elbiseler sonbahar-kış sezonunun vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Çok daha asil bir havanın elde edilmesinde tercih edilirken ofis çalışanları içinde en iyi seçimlerden bir tanesi olmaya aday durumunda.

Vahşi Sunumlu Seçenekler

Leopar ile başlayan vahşilik etkili elbiseler sonbahar-kış trendleriyle de çeşitlenmiş gözüküyor. Zebra, Kaplan görünümlü kombinlerle podyumlarda gücün de temsilcisi olan seçenekler bir hayli cazip görünümde. Yatay ya da dikey çizgilerle birlikte farklı lekelerin bulunması da bağımsızlık ilanı olarak algılanabilir.

Yenilenen Kış Parçası: Pelerin

Kış aylarının getirdiği soğukla da kombin yapılabilir durumda olan yüksek yapılı pelerin modelleri dış giyimlerin en iyi seçeneği olma durumunda. Keskin hatlar ve çizimleriyle ilgi çekici olmasının yanı sıra, çok büyük parçalar halinde bulunması da battaniye benzeri bir durumu hatırlatıyor. Ancak son derece rahat yapısıyla kış giyimindeki en iyi alternatifler arasında.

Geri Dönen Pileler

Valentino pantolon ve tüylü kazakla uyum yakalamayı başaran pileler artık geri dönüyor. 70’li yıllarda çok daha kullanımı yaygın olan pileler için büyük çaplı kolye kullanımları da kombini büyük oranda tamamlıyor.

Karmaşık İpek Elbiseler

Deri ile girdiği kıyasıya mücadele devam ederken ipek tek parça elbiseler büyük oranda değişmişe benziyor. Retro özelliği de bulunmasıyla birlikte Fransız ipekleri elbiselerde çok daha karışık çizimler ve desenler bulunuyor. Boyundan başlayarak ayak uçlarına kadar dahi uzanan görünümlü tam olarak çizgilerin ortaya çıkması da sağlanmış durumda.

Asi Havalar Tüvit

Sonbahar-kış trendlerinde en serseri tavrın elde edilmesi tüvitlerle olacaktır. Abartılı yapıların tekrar kendini göstermesiyle modern zaman tüvitleri, asi geleneğini devam ettirmeyi başarmış görünüyor.

Ceket Kullanımı Değişiyor

Deri ya da farklı bir tarz içeren ceketlerin kullanımı sonbahar-kış sezonunda büyük bir değişikliğe gidiyor. Her ne kadar çok kalın olabilse de ilgi çekici bir görünümün elde edilmesinde çift ceketli kombinler ilgi çekiyor. İki farklı ceketin üst üste kullanılması farklı bir görünüm kazandırması açısından dan büyük önem taşıyor. Bununla birlikte soğuk kış günlerinde daha sıcak tutulması sağlanırken stil kalitesi de ikiye katlanıyor.

Renkler Baş Döndürüyor

Sonbahar-kış trendlerinde en ilgi çekici toprak renkleri kullanımı tüm dış giyim parçaları için geçerli durumda. Çok daha açık tonlarla birlikte kırmızı ya da sarıya çalan toprak tonları ad palto ya da pantolonlar için geçerli oluyor. Ayrıca 70’lerden alınan ilhamla birlikte hardal sarısı geri dönüyor. Turuncu ve kahverengi tonlarının kullanımıyla kış aylarının renklendirileceği söylenebilir.

Giyim Kombilerinde Aksesuar Trendleri

Montlarla ya da kazaklarla birlikte kombin yapılabilecek şık görünümlü kürklerin kullanımı sonbahar-kış sezonunda öne çıkarken parlak neon seçimleri de oldukça iddialı sergileniyor. Kombin için kullanılabilecek aksesuarların başında ise şüphesiz ki kemerler geliyor. Sadece bir dış elbisesi modelleri içinde olabilecek kemerler, mont ya da ilgi çekici bir dış kıyafetin üstünde de asil duruşunu sergiliyor. Çok farklı aksesuarların kullanılabileceği görülürken yavru köpeklerde aksesuar olarak niteleniyor. Ayrıca replika kafa kombinleri de sıklıkla başvurulan bir başka trend aksesuar parçası konumunda.

Kovboy Trend Kombinleri

Birbirinden farklı kombin seçenekleriyle sonbahar-kış sezonu trendleri arasında özellikle Milano’da dikkatleri çeken kovboy tasarımlarsa cazibeleriyle konuşulmaya devam ediyor. Hafif düşük bir pantolonla ceketin uyumu yakalanırken çok daha dantelli bir elbiseyle de kovboy görünüm yakalanabilir. Ayrıca daha sert çantalarla yapılan kombinlerde kovboy botları da şıklığı tarif ediyor.

Bir önceki yazımız olan Golden Globes 2019’da Göz Dolduran Trendler başlıklı makalemizde golden globes, özel tasarım elbiseler ve ünlü kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.Başkalaşım Geçiren Trendleriyle Sonbahar-Kış Sezonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.