Güzelkız.com

Balyaj Modelleri 2018 


Balyaj Modelleri 2018 

Balyaj Modelleri 2018

Balyaj kuaförlerin en çok uyguladığı işlemlerden bir tanesidir, balyaj doğal saç rengi üzerine atılan ışıklar saç yansımaları ve renk açma işlemleridir. Balyaj yapımında amaç doğal saç renginin korunmasıdır. Balyaj röfle ile işlemi ile karıştırılan bir saç işlemidir. Balyaj yaptırmak isteyen kişiler saçlarında doğal ışıklar doğal parlamalara sahip olurlar. Balyaj  işlerinde amaç saçın tamamen değil uçlarına farklı renk uygulaması yapılmasıdır.

Saçlar, dip kısmından daha açık ışıltılı ve parlak görünür Kuaför uygulamalarında yapılan röfle ve gölge işlemleri daha çizgisel daha belirgin renklerde ve tonlarda yapıldığı için balyaj işlemi kadar doğal sonuçlar vermezler bu nedenle doğallıktan yana olan kadınların tercihi balyajdan yanadır. Balyaj işlemi genellikle sağlıklı olan bütün saçlara uygulanabilir, balyaj yeni kesilmiş saçlara yapılırsa daha güzel bir görüntü oluşturur saç kestirme işlemi en fazla üç aylık olabilir daha uzun süreli kesimlerde saç modeli bozulacağı için balyaj uygulaması güzel durmayabilir. Balyaj modelleri 2018 senesinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç uygulaması olmuştur.

Modern Tarz Balyaj Modelleri

Balyaj modelleri 2018 senesinde doğal ışık yansımaları ve doğal saç geçişleri ile daha çok tercih edilmektedir. Genelde doğal saç renginin birkaç ton açığı balyaj uygulamalarında kullanılmaktadır. Birkaç ton açık saç rengi ile saçları arasında doğal ışık yansımaları oluşur özellikle güneş ışığı altında bu renk yansımaları daha da doğal ve dikkat çekici görünüyor. 2018 balyaj modelleri arasında en çok tercih edilen renkler karamel tonları sıcak çikolata renkleri ışıltılı kahve renkleri sarı ve sarının tonları biraz daha uçuk farklı olmak isteyen kadınlar mor kırmızı mavi gibi tonları tercih ederler.

Balyaj modellerinin en güzel durduğu saç şekilleri bob kesime sahip saçlar ve dalgalı uzun saçlardır. Balyaj modelleri kısa kesme sahip bayanlar tarafından tercih edilmemelidir çünkü kısa saç üzerinde yapılan balyaj işleme kendini sizin istediğiniz ölçüde belli etmeyecektir. Balyaj işlemi uygulayan kadınlar saçlarını sürekli boyatmak zorunda kalmazlar çünkü dip ton rengi uzayan saç ve uçlarındaki renkler birbirleriyle doğal renk geçişlerine sahip olduğu için dibiniz ne kadar gelse de saçlarınız hala bakımlı ve güzel görünecektir.

Balyaj Uygulaması Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Balyaj uygulaması yaptırmadan önce balyajın ne olduğunu iyice öğrenmek gerekir çünkü röfle gölge gibi işlemlerle sıklıkla karıştırılan bir işlemdir. Balyaj kendi doğal saç renginden birkaç ton açık renklerle saçınıza doğal ışıklar verme işlemidir, röfle ve gölge işlemi doğal olmadığı belli olan, saçların daha boyalı daha keskin durduğu bir işlemdir. Tercihiniz doğallıktan yana değilde daha boyalı daha gösterişli bir saç rengi istiyorsanız balyaj uygulaması size göre değildir. Balyaj uygulaması yaptırmak isteyen kadınlar saç yapısı ve saç kesimlerinin balyaja uygun olup olmadığını bilmeleri gerekir, balyaj işlemi zayıf ve güçsüz saçlarda pek hoş durmayacağı için beklentinizi tam olarak karşılamayabilir. Gür saçlar balyaj işleminin daha hoş durdu bir saç yapısına sahiptir.

Saç kesimleri de balyaj uygulamalarının sonucunu etkilemektedir genellikle uzun saçlı ve dalgalı kesimler balyaj işlemine çok daha uygundur.  Balyaj uygulaması yaptırmadan önce saç kesiminizi yaptırmanız gerekmektedir, saç kesim işlemi üç aydan daha uzun süre önce yapılmış ise saç kesiminde tekrardan düzeltmeler yapılmalıdır.  Balyaj modelleri 2018 senesinde sıklıkla tercih edilen bir saç uygulamasıdır. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen bayanların en çok dikkat etmesi gereken şey, uygulayan kişinin balyaj yapılma konusunda tecrübesidir. Yaptıracağınız işlemi güvendiğiniz ve sürekli gittiğiniz kuaförlerinizi yaptırmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Tecrübesiz ve kalitesiz işlem uygulayan kuaförler saçlarınıza zarar verebilir ve istediğiniz sonuca ulaşmanızı engelleyebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Küt Saç Modelleri 2018 başlıklı makalemizde Asimetrik Küt Saç Modelleri, Dalgalı Küt Saç Modelleri ve Küt Saç Modelleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.Balyaj Modelleri 2018  Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.