Güzelkız.com

Balkon Dekorasyonu İçin 5 İpucu


Balkon Dekorasyonu İçin 5 İpucu

Balkon Dekorasyonu İçin 5 İpucu

Balkonlar evimizin bazen en neşeli noktası olabilmekte. Pozitif ve oldukça havadar olan balkonlarımızda yaz sezonları rahat rahat oturabilmek adına balkonlarımızı şekillendirebiliriz. İlkbahar döneminde iyice temizleyip çeki düzen verdiğimiz balkonlar yaz döneminde devamlı, aktif olarak iş görmektedir. Misafirlerimizi bile güzelce düzenlediğimiz balkonumuzda misafir edebiliriz ve salonumuzda oturmaktan daha fazla keyif almanızda mümkündür. Balkonumuz güzel ve oturaklı olduğu sürece diğer odalarınızla alakanızda kesilecektir. İnanın tüm işlerinizi çayınızı vs. her şeyi burada yapmak isteyeceksiniz. Peki balkonunuz bu dekorasyonlara göre uygun mu salonunuzla rekabete girebilir mi ? Bütün bunların yanında

Balkonlar evimizin nefes alan bölümleridir. İlkbahar geldiğinde özenle temizleyip düzenleriz ve yaz mevsiminde neredeyse evimizdeki salonumuzun varlığını unuturuz. Misafirlerimizi bile güzel bir balkonumuz varsa orada ağırlarız. Peki balkonunuz, salonunuza rakip olabilecek bir dekorasyon ve çekiciliğe sahip mi ? veya balkonunuzun büyüklüğü, küçüklüğü sizlere dert olacak mı ? Kesinlikle balkonunuzun büyüklüğü sizlere sorun açmaz fakat biçimsiz bir büyüklük veya aşırı derecede küçüklük sizleri rahatsız edebilir.

Gel gelelim sizlere yazımızın başlıca sebebi olan ve balkon dekorasyonu için oldukça önemli ipuçlarını vermeye;

  1. Yaz mevsiminin geldiği aylarda balkon temizliği ardından balkonunuza renk katacak ve herkesin ilgisini de çekecek olan renkli yastıklar kullanmayı unutma ve oldukça renk çeşitliliğinde balkonunuzu süsleyin. Daha çok iç açacak renkler, yaz renkleri tercih edin. Bu renklerden kastımız mavi sarı yeşil yani açık olan tüm renklerde diyebiliriz. Fakat çok fazla siyah kırmızı gibi renklere kaçmanızı istemeyiz. Çünkü bu renkler insan estetiği için farklı zamanları temsil etmektedir. Yaz için yanlış bir tercihte bulunmamak adına sizleri önerdiğimiz renklerde ve önereceğimiz doğrultuda görmek isterin bu sebeple hem oldukça tarz gözüken ve yeteri kadar güzel yorum alacak bir balkon inşa etmek isteriz.
  2. Balkonunuzu süsleyecek olan belki de en büyük aksesuarı olan çiçekler balkonlarınızı renkleri ile inanılmaz bir şekilde süsleyecektir. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken şey alacağınız bitkilerin çiçekli ve oldukça renkli olmasıdır. Bu çiçekler hem doğallığın simgesi hem de oldukça sağlıklıdır. Sonuçta çiçekler doğaya yararlı ve bizlere de paralel olarak yarar sağlayacaktır.Çiçeklerinizi balkonunuza güzel saksılarla konumlandırarak güzel ve şirin bir görünüm yaratırsınız.
  3. Küçük bir balkona sahipseniz bunların yanında seçeceğiniz aksesuarlarında küçük ve balkonda sırıtmayacak şekilde olması gerekir. Yer tasarrufu ufak balkonlarda hem görünümün güzel olmasını sağlayacaktır. hem de her açıdan balkonunuzu estetik açısından üst sınırlara taşıyacaktır. Balkonunuzda ferahlık oldukça önemlidir. Dar bir alanda oturmaktansa havadar ve etrafı açık bir yerde oturmak herkesin tercihidir sonuçta balkona oturuş amacı tamamıyla budur ve rahatlık için balonumuzu tercih ederiz. Sizlerin bu şartlara uyduğu taktirde balkonları oldukça ferah ve güzel olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kış Modası Renk Seçimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Balkon Dekorasyonu İçin 5 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.