Güzelkız.com

Balyaj ile Ombre – Farkı Nedir?


Balyaj ile Ombre – Farkı Nedir?

Balyaj ile Ombre Arasındaki Fark Nedir ?

Balyaj, ombre, sombre, Flamboyage, ışıltılar  … tam anlamıyla dilimizden uzak olan kelimeler değil mi? Fakat moda dünyasını ele geçirdiğinden beri, bu saç şekillendirme terimleri, saç moda bağımlılarının ortak konuşulan bir parçası haline geldi. 2017 2018 saç renklerinde ve modellerinde özellikle Instagramda muhtemelen bu stillerin yer verildiği tüm muhteşem sayfalar takip ediyorsunuz. Ne olursa olsun, tüm bu kelimeler kafanızda birbirine karışmaya eğilimlidir ve çok fazla karışıklığa neden olur. Eh, şimdi buradayım, endişelenmeniz gerekmiyor! Tüm bu balyaj, ombre, koyu ve flamboyage’ı ayırt etmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Balyaj Nedir?

Sahilde mükemmel kumsal tonları ve mükemmel güneş gölgeli saçları olan muhteşem kızları gördünüz mü? Balyaj ‘ın saçına vereceği görünüm budur. ‘Balyaj’ kelimesi, Fransızca’da “süpürmek” anlamına gelir. Dolayısıyla, saç renginin, doğal renginden birkaç ton daha hafif tonlarını vurgulamak için kelimenin tam anlamıyla “boyanır” veya saçlarınızın bölümleri boyanır. Genel saç görünümünüze boyut ve hareket eklemek için alt kısımdaki saçlar daha koyu renkte kalır. Böylece balyaj, güneşin doğal olarak açtığı saçların etkisini yeniden yaratmaya çalışır. Folyolar rengi doyurmak için kullanılmadığından, vurgular daha yumuşak ve doğal görünümlü hale gelir. Ve saçınız uzadıkça balyajın güzelliği de artar.

50 Gölge ve Balyajlı Bakır Saç Renkleri ve Modelleri 2017 / 18

 50 Gölge ve Balyajlı Bakır Saç Renkleri ve Modelleri 2017 / 18 Bakır saç ciddi olan saç rengi seçeneğidir. Bazı insanlar çok hızlı bir şekil

Ombre Nedir?

Instagram / Facebook / Tumblr sayfanızda ombre saçların varlığından kurtulabilmenin hiçbir yolu yoktur. Bu, internet üzerinden bir tsunami gibi gelmiş gibi görünen bir trend. ‘Ombre’ kelimesi temel olarak Fransızca’da ‘gölge’ anlamına gelmektedir. Bu mantıklı, çünkü yarattığı etki tür gölgeli. Ombre saçları temelde doğal olarak koyu renkli köklerinizdedir ve yavaşça uçlara doğru daha açık renk tonlarına dönüşürler. Böylece köklerde ve uçlarda iki farklı renk görebilirsiniz. Geleneksel bir ombre koyu kahverengi köklerinden başlar ve aşağı doğru açılır, köklerini hemen hemen her rengin koyu bir tonunda boyayarak ve uçlarında daha açık tonda yaparak da yapabilirsiniz.

Balyaj karşısında Ombre

Artık, balyaj ve ombre’nin tam olarak ne olduğunu biliyoruz. Ancak, orada olduğunuzu düşünen bazılarınız hala var demektir “hala anlamıyorum! İkisi de bence aynısı gibi görünüyor!
Tamam, öncelikle, balyaj’ı renk engelleme olarak vurgulayarak  inceleyelim. Dolayısıyla balyaj, tam anlamıyla çiziklerinde saçınıza güneşli bir görünüm vermek için boyanmış olan renkle ilgilidir. Ombre’de, alt kısımdaki tüm saçlar (eğer esmerseniz) açılır ve köklerinden daha açık renk tonuyla renklendirilir. Ombre’de iki renk arasında net bir solma çizgisi var, ancak balyaj’da böyle bir şey yok. Vurgulamalar, doğal saç renginize sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Son olarak, alt kısımdaki saçlarınız yerler koyu kaldığından balyaj görünümünde daha fazla hareket ve boyut bulunur. Ombre’de, köklerdeki koyu renk basit ve tamamen uçlara doğru daha açık gölge geçişi yapar.

Flamboyage Karşısında Balyaj

Flamboyage … Acaba bu saç boya markalarının tümü, yeni saç boyama teknikleri için ilginç isimler mi buluyor. Flamboyage, bir saç teknolojisi şirketi olan Davines tarafından geliştirilen bir saç boyama tekniğidir. Balayage ve flamboyage arasındaki en önemli fark kullandıkları teknikler arasındadır. Balyajda folyonun kesinlikle kullanılmaması gerekir. Flamboyage, diğer taraftan, saçların ayrı bölümleri üzerinde daha kolay çalışmasını sağlamak ve rengi doyurmak için şeffaf yapışkan şeritler kullanır. Balyaj size doğal olarak güneş açmış gibi bir görünüm verirken, flamboyage doğal saç renginizi aydınlatır ve geliştirir, neredeyse yansıtıcı bir etki kazandırır.

Flamboyage yeni bir saç aydınlatma ve ışıltı verme yöntemidir. Özel yapışkanlı meç kağıtları ile saça krepe yapmadan çok doğal balyajlar yapılıyor

Saça çok yoğun olmayan ince ışıltılar atılıyor.
Sonuç olarak ombre gibi keskin bir geçiş yerine saçlarınızın aralarına dokunan saç renginizden bir iki ton açık  ışıltılar oluşuyor. Bence bu teknik ile daha doğalgörünümlü saçlar ortaya çıkıyor.Doğal ve havalı…

Sombre Karşısında Ombre

Sombre sadece sıradan bir şey değil, kurnaz bir ombre. Sombre tıpkı Ombre gibi, koyu saç kökleri saçlarınızın uçlarına doğru daha aydınlık bir tonda açılıyor. Ancak, ikisi arasında sadece ufak bir fark var. Sombre temel olarak saçınızda ombre’den biraz daha yukarıdan başlar. Ayrıca, ombre’deki iki renk arasında görülen keskin solma çizgisinin aksine, ikisinin arasında biraz karanlık bir geçiş var. Sombre’deki uçlardaki daha açık gölge, ombre’de olduğu gibi, üstteki karanlık renkteki renklerden daha açık renk değildir. Bu nedenle sarışınlar için daha iyi, ombre ise esmerler için en uygun yöntemdir. Sonuçta, sadece geleneksel gölgenin daha yumuşak ve daha incelikli bir versiyonu.
Kendiniz de denemek için sabırsızlandığınız saç stilini bize yazmak için, ombre, sombre, balyaj ve flamboyage hakkında bilmeniz gereken her şeyi bildiğinize göre aşağıdaki yorum kısmından bize yazın!

Balyaj ile Ombre – Farkı Nedir? / GALERİ

Bir önceki yazımız olan İlkbahar Yaz Stiliniz için Trend Doğal Saç Renkleri 2017 başlıklı makalemizde 2016, 2016 saç renkleri ve 2017 saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Balyaj ile Ombre – Farkı Nedir? YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Melike dedi ki:

    Saçarımda sürekli değişim yapıyorum önce düz boyuyordum ama bir süredir ombre veya balyaj yaptırıyorum saçlarım çok yıpranıyor hatta yanmışlığı da var ama artık sorun yaşamıyorum çünkü liquid keratin kullanmaya başladım saçlarım yandığında kuaförümün tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım yanık saçlarımı düzeltmişti kestirmeye gerek kalmadan tabi az kestirdim ama uç kısımları şimdi de yıpranma ve mat görüntü olmaması için kullanıyorum saçlarım hep canlı ve dolgun görünüyor bu sayede sanki kendi saç rengim gibi görünüyor.

  2. Lila dedi ki:

    Saçlarıma açık tonlarda ombre yaptırdım ama uçlardan başlayarak ortaya hatta daha üstüne kadar yandı saçım çok kötü görünüyor bu sebeple kestirmeden bir yol ararken liquid keratine rastladım ve saçlarımı toparlamayı başardım sonunda kurtuldum o tiftik koyun yünü gibi saçlardan ve tabi ki sakız gibi olanlardan.

  3. Feyza dedi ki:

    Saçlarımı hep düz boyatıyorum normalde ama bu defa ombre yaptırmak istedim ama şehir dışındayken buna karar verdim ve bu benim için kötü oldu bilmediğim bir kuaföre gittim ve saçlarım yandı bir anlık kararla gitti saçlar yarıdan biraz fazlası yandı ama saçlar zaten çok uzun değil bide yavaş uzar kestirmek istemedim o yüzden en son kendi kuaförümü aradım hemen doğa keratin al kulan kestirme dedi bana bir site gönderdi burası patentli satıyor bende kullanıyorum ürünlerini diye aldım kullandım hemen saçlarım ilk toparlamıyor gibi geliyordu ama aldıklarım bitmeye yakın saçlarım toparladı sonunda sağlıklı saçlarıma kavuştum bu doğal keratin sayesinde.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.