Güzelkız.com

Bahara Özel Makyaj Teknikleri


Bahara Özel Makyaj Teknikleri

Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir

Baharın gelmesiyle beraber, havaların ısınması, doğanın canlanması;  ruhumuzu da, cildimizi de değiştirmeye başlar. Bahar aylarında yaptığımız makyajların stili de değişir. Kışın yaptığımız ağır makyaj ürünleri, fondötenler yerini aydınlatıcılara, hafif bazdaki pudra ve highlighterlara bırakır. Bahara özel farklı makyaj teknikleri uygulanmaktadır. Toprak tonlu göz makyajları, soft tonlardaki göz makyajları kullanılacağı gibi sadece göz kalemi, rimel, hafif parlatıcılar ile de bahar makyajı yapmak mümkün. Kışın kullandığımız koyu renk rujlar yerini soft tonlardaki rujlara, pembe, somon, nude renklerine, ışıltılı parlatıcılara bırakır. Ağır yaptığımız fondötenlere, allıklara ise bahar aylarında çok fazla gerek duyulmaz. Renkli güneş koruyucular ile ten makyajı yapmak mümkün olur iken; bb krem, cc krem çeşitleri ile cildinizin  günlük bakımı ile beraber cilt tonunun eşitlenmesi de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bahar aylarında canlı renklerdeki göz kalemleri ile bronz tonlarındaki rujlar biribirini tamamlar.

 Bahar Aylarında Gece Makyajı Teknikleri Nelerdir

Bahar aylarında gece makyajlarında, cilt tonu ile uyumlu doğal tonlarda kullanılan hafif yapılı köpük fondötenler, transparan pudralar,  kullanılır. Yanak, burun, çene yönlerine aydınlatıcılar kullanılarak cilt makyajı tamamlanır. Göz makyajında kıyafetimizn tarzına uygun dumanlı göz makyajı, ışıltılı göz makyajı gibi teknikler uygulanabilir. Ruj renkleri seçiminde ise makyajımızla kombine renkler kullanmalıyız. Asla yapmamamız gereken ayrıntılar ın başında koyu göz makyajı ileb koyu ruj kullanmak gelir. Göz makyajına vurgu yapıyor isek; rujumuzunn tonlarını soft tonlarda seçmeliyiz. Soft tonlarda göz makyajı yaptı isek, rujumuzu iddialı kullanabiliriz. Hafif tonlarda yaptığımız göz makyajımızı,  ruj olarak şeffaf parlatıcılar ile bütünleyerek doğal bir görünüm elde edebiliriz.

Bahar aylarında günlük makyaj teknikleri nelerdir;bahar aylarında günlük hayatımızda fondöten, pudra gibi cilt makyajı ürünlerine çok fazla ihtiyaç duymayız. Aydınlatıcılar ile yüzümüzün bazı bölgelerine ışıltılı görünüm verebiliriz. Bahar aylarında renkli göz kalemi ve rimel ile yapabileceğimiz göz makyajımızı; dudak parlatıcısı, pembe bir ruj, mat bir ruj kombinleyebiliriz.

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

Reel yaşantımızda her bayan profesyonel makyaj yapmak ister. Gerek kendilerine gerekse de başkalarına profesyonel makyaj yapmayı düşünen bayanların ilk öncellikli olarak tüm makyaj tekniklerini öğrenmesi gerekir. Eğer ki bu teknikler öğrenilirse herhangi bir zorluk yaşanmadan zaman içerisinde kendinizi daha fazla geliştirme şansına sahip olarak doğal güzelliğinize de kavuşabilirsiniz. Sade makyajdan, dumanlı göz makyajına, abartılı makyajdan natural makyaja kadar birden farklı seçenek olduğundan dolayı doğal olarak tüm bunlarında mutlaka bilinmesi gerekir. Bu sayede sizlerde fiziki açıdan kendinizi daha güzel gösterebilme fırsatına da sahip olacaksınız. Her ne kadar profesyonel makyaj yapımı kolay görünmese de makyajın üzerinde durduğunuz ve öğrenmek istediğiniz an sizin için oldukça kolay olmaya başlayacaktır. Hatta pek çok kişi artık Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır merakı içerisinde olabiliyor. Özel günlerde, herkes olduğundan daha farklı ve güzel gözükmek istediğinden dolayı profesyonel makyajın nasıl yapıldığını öğrenilmesi de aslında sizlerin oldukça fazla işine gelmeye başlayacaktır.

Profesyonel Makyajla Harika Görünüm

Makyaja başlamadan önce ilk olarak cilt temizliğinin yapılması gerekir. Çünkü Profesyonel Makyaj nasıl yapılır merak eden bayanların ilk önce bilmesi gereken önemli konu budur.Üstelik istediğiniz standarttaki makyaj türünü ayrıntıları ile belirleyerek kendinize en çok yakışan makyajı da en iyi şekilde bulabilirsiniz. Sonra ki aşama ise makyaj bazı kullanmak olacaktır. Bu sayede kullanmış olduğunuz bazla birlikte yüzünüzün her bir noktasını eşitleme şansına sahip olacaksınız. Makyaja ilk olarak fondöten sürmekle başlamalı ardından pudra sürmelisiniz. Fakat bir diğer makyaj yapan kişinin dikkat etmesi gereken temel ayrıntılardan birisi de mutlaka Pudra renksiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Rimel uygulaması da; profesyonel bir şekilde yapılmak için mutlaka kirpik diplerinden ilk olarak başlanılmalı ve ardından kirpik uçlarına kadar rimel kıvrık şekilde yapılarak çekilmelidir.

Bahara Özel Makyaj Teknikleri

Tüm bunların yanı sıra Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır merakı içerisinde olan bayanların bir diğer dikkat etmeleri gereken ayrıntılardan birisi de mutlaka allık sürerken de allık sürme tekniklerini bilmeniz gerekir. Bu sayede daha güzel görünmek de sizin için son derece kolay olmaya başlayacaktır. Allık sürerken elmacık kemikten başlanılarak sürülmelidir.

Bir önceki yazımız olan Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizde makyaj ipuçları, makyaj kolaylıkları ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bahara Özel Makyaj Teknikleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.