Güzelkız.com

Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir


Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir

Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir

Basit Makyaj Yapma Teknikleri

Makyajınızı doğru tekniklerle yapmanız güzelliğinizi ortaya çıkarmaya daha çok yardımcı olacaktır. Bu sebeple öncelikle makyaj yapmadan önce işin sırrını çözmeniz ve yüzünüze yakışacak makyaj tekniklerini de mümkün olduğunca uygulamanız gerekir. Makyaj, bayanlar için artık reel yaşantının olmazsa olmaz bir parçası haline dönüşürken sizlerde makyajlarınızı en doğru şekilde yapmaya başlayarak daha güzel ve doğal görünebilirsiniz. Makyaj yaparken mümkün olduğunca adım adım gitmeye önem vermelisiniz. Bunun içinde yapacağınız adımları şu şekilde sıralamamız da mümkündür.

Makyaj yapmadan önce cildinizi iyice yıkayın ve temiz bir cilde sahip olun İsterseniz de makyaj yapmadan önce ilk olarak cilt toniği de kullanarak cildinizin temiz olmasını da sağlayabilirsiniz.

Temiz bir cilt üzerine de günlük makyaj özeninize yakışacak özelliğe sahip olan fondötenleri kullanmaya başlayın. Eğer cildinizde renk farklılıkları veya cilt lekeleri varsa cilt renginizin bir ton koyu rengi olan ürünleri tercih ederek makyaj sırasında kullanmaya da başlayabilirsiniz. Fakat söylememiz gereken önemli bir husus var ki alın, burun veya çene bölgenizde yağlanma var ise mutlaka fondöten kullanımlarını daha az şekilde kullanmanız cildinizin yağlanma seviyesini daha fazla yukarıya çekmemek adına önemli olacaktır. Özellikle yağlı cildin bu tür kullanacağınız ürünlerle daha fazla yağlanmaya başlaması da ister istemez ciltte zamanla sivilce sorunlarının açığa çıkmasına da neden olacaktır. Şüphesiz bu durum hiçbir bayanın da hoşun gitmeyecek hatta bu durumdan fazlası ile serzenişte bulunmalarına neden olacaktır.

Eğer ki cilt lekeleri gibi istenmeyen bu tür sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız o halde mutlaka ilk iş olarak yapmanız gerekenler ise cilt lekelerini ortadan kaldırmaya en iyi şekilde yardımcı olacak bakım maskelerini de yüzünüze uygulamanız gerekir. Bu sayede ciltte kötü bir görünüme sebebiyet veren istenmeyen lekelerden de çok kolay bir şekilde kurtulabilmeniz de sizler için son derece kolay bir durum olmaya başlayacaktır.

Eğer ki göz ve göz çevresinin de etkileyici şekilde görünmesini istiyorsanız o halde ilk yapmanız gerekenlerden birisi de mutlaka fondöten renginizden 2 ton açık renkte pudralı kapatıcının da  göz kapaklarınızda kullanılması gerekir. Bu sayede daha etkili sonuçları da alabilmeniz sizin için son derece kolay olmaya başlayacaktır.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken önemli makyaj tekniklerinin başında yer alan konulardan birisi de göz kalemi tercihidir. Her bayan makyajını yaparken hiçbir şekilde göz kalem kullanmadan yapamaz. Fakat Göz kalemini tercih ederken gözlerinizin küçük veya büyük olması da diğer bir dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu sayede daha güzel görünmeniz de kaçınılmaz bir duygu olmaya da başlayacaktır.

Göz makyajını yaparken bütün bu uygulamalardan sonra gözünüze daha fazla çekicilik katmaya da en iyi şekilde yardımcı olacak eyeliner gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Böylelikle ortaya daha etkileyici bir gözlerin çıkması da son derece güzel olacaktır.

Gözden dudaklara hatta cilde kadar her bir makyaj tekniklerinin uygulanırken sırası ile yapılması ve son derece de dikkatli olunması gerekir. Yüzünüze süreceğiniz makyaj malzemelerinin taşmamasına gözünüzden akmamasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Günlük makyaj yaparken gözler için vazgeçilmezlerden olan ve kadınların günlük makyajında hemen hemen her zaman yer alan rimeli doğru sürmeniz gerekiyor. Rimel sürerken mutlaka kirpik diplerinden başlayarak kirpik uçlarına kadar zig zag çizerek rimelinizi kullanmanız gerekir. Böylelikle hem daha gür bir kirpiklere sahip olmuş olurken hem de kirpiklerinizi uzatabilme başarınız da rimelle gerçekleşmiş olacaktır. Aynı zamanda Belirgin elmacık kemiklerine sahipseniz daha fazla elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilmeniz adına ise allık sürmenin ipuçlarını mutlaka bilmeniz gerekir. Çünkü allığın yanlış kullanımları bile yüzün istenen görüntüden oldukça fazla uzak olmasına da neden olacaktır.  Allık sürerken daha çok elmacık kemiklerine allığı sürmeniz gerekir. Eper ki allığın tam olarak rengi ne renk olsun diye merak ediyor ve bunu bizlere soruyorsanız allık renginin ise daha çok şeftali ve toprak tonlarında ya da açık pembe renk tonlarında tercih etmeniz daha doğru bir çözüm yolu olmaya da başlayacaktır. Allığınızı sürerken yukarı doğru değil de kulağınıza doğru yatay pozisyonda sürmeniz daha güzel bir görünümü en kolay şekilde yakalayabilmenize de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Çünkü en az diğer malzemeleri yüzünüz de kullanırken olduğu gibi allıkta da aynı özeni ve dikkati göstermeniz gerekecektir. Rujların genellikle yoğun olması ve dudaklarınız kuruduğunda dökülmemesi adına ise yapmanız gereken çok basit bir yolların başında ise dudaklarınıza nemlendirici sürmenizdir.

Bu sayede dudaklarınızın daha nemli göründükten sonra hem kurumasını önlemiş olur hem de dudaklarınıza ruj sürmenizin ardından daha dolgun hale dönüşmelerine de en iyi şekilde yardımcı olmuş olursunuz. Basit ve doğru Makyaj Yapma Teknikleri ile sizlerde can alıcı bir güzellik içerisinde yerinizi almaya başlayabilirsiniz. Amaç burada en doğru makyaj tekniklerini yüzünüze uygulayarak aradığınız görsel güzelliği yeni baştan ortaya çıkarmaya çalışmak olacaktır. Makyaj yaparken kullandığınız yöntem dışında takip ettiğiniz sıranın da ortaya güzel bir makyajın çıkabilmesi adına oldukça önemli bir adım olduğunun da altını önemle çizmek istiyoruz.

Özellikle bayanların makyaj yaparken üzerinde en önemle durmuş olduğu konulardan birisi de gözlerden sonra dudaklardır. Her bayan estetik operasyon altına girmeden de dolgun ve güzel görünen dudaklara sahip olmak ister. Bu sayede ortaya doğal ve pürüzsüz bir görüntünün çıkması da kaçınılmaz bir durum olmaya da başlayacaktır. En etkili Makyaj Yapma Teknikleri ile sizlerde aradığınız görsel güzelliği yeniden ortaya çıkarabilir ve kendiniz de görmek istediğiniz güzelliği de görmeye başlayabilirsiniz. Tabi bunun için de mutlaka daha dikkatli olup yüzünüze en iyi şekilde yakışacak makyaj malzemelerini tercih etmeniz gerekiyor. Makyaj konusunda her geçen gün kendinizi daha fazla geliştirmeye çalışmanız da istediğiniz doğal görünümün yeni baştan ortaya çıkması için önemli bir husus olacağını da söylemek isteriz. Rimel, ruj, pudra, allık, göz kalemi gibi kısaca aklınıza gelebilecek her türlü makyaj malzemesini de kontrollü bir şekilde kullanmaya başlamanız da yüzde istediğiniz sonuçları alabilmeniz adına son derece önemli bir konu olmaya da başlayacaktır. Dudakların dolgun görünebilmesi için daha çok Dudak kelemi içinse dudak rengi olan bir kalem her zaman daha işe yarar sonuçlar alabilmenize de yardımcı olacaktır. Aynı zamanda dudak kaleminizi kullandıktan sonra ruju orta bölümünden başlayarak kenarlara doğru sürmeniz dudaklarınızın arzu ettiğiniz büyüklere kısa zaman dilimi içerisinde başarıyla erişebilmesine de en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır. O halde hemen sizlerde Makyaj Yapma Teknikleri ile güzelliğinize güzellik katmaya başlayabilir ve aradığınız doğal görünümü yeniden başarıyla yakalayabilirsiniz. Bundan sonra günlük makyajınızı da oldukça kusursuz bir görünümle bütünleştirerek güzelliğinizi ortaya da çıkaracaksınız.

Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir

Bir önceki yazımız olan 2018 Popüler Makyaj Trendleri başlıklı makalemizde 2018 Popüler Makyaj Trendleri, makyaj ipuçları ve makyaj modası hakkında bilgiler verilmektedir.Bahara Özel Makyaj Teknikleri Nelerdir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.