Güzelkız.com

Bacak ve Basen Eritme Teknikleri


Bacak ve Basen Eritme Teknikleri

Bacak Eritme Hareketleri

Yaz aylarının yaklaşmasıyla spora ve spor salonlarına olan ilgi artıyor. Buna rağmen evde spor yaparak da kilo vermeye çalışanlar var. Buna karşılık kilo vermektense yalnızca bacaklarının kalın olduğunu düşünerek sadece bacak bölgelerini inceltmek isteyenler de mevcuttur. Bunun için de düzenli ve doru beslenme ve diyetin yanı sıra bir takım egzersizler yapmak gereklidir. bu yazımızda sizin için bacak eritme hareketleri ve doğru beslenme ve diyet hakkında bilgi ve doneler vereceğiz.

Bacak İnceltme İçin Egzersiz Programı

Uzmanların bu konudaki görüşü ağırlıklı olarak egzersiz ve spor yapmak yönündedir. Bu sebeple de yürüyüş, koşu, squat, merdiven çıkmak ve bisiklet bu konuda en iyi egzersizlerdir. Fakat yalnızca bu egzersizler yeterli olamayabilir. Bunun yanı sıra doğru beslenme gereklidir.

Bacak İnceltme Diyeti

Öncelikle egzersizlerden başlayacak olursak en etkili bacak inceltme egzersizlerini bacak kaldırma ile adım, ön tekme ile ters hamle, yan bacak kaldırma, plie squat atlama olarak sıralayabiliriz. Bu egzersizlerin yanı sıra yapacağınız diyetten söz edecek olursak şu şekilde bir öğün listesi karşımıza çıkıyor;

Sabah

 • 1 domates
 • 1 salatalık
 • 10 adet tuzsuz zeytin
 • 2 haşlanmış yumurta
 • Bir tutam maydanoz
 • Şekersiz çay
 • 1 dilim tam buğday ekmeği
 • Dilim ekmek büyüklüğünde peynir

Öğlen

 • 80 gram ton balığı
 • 1 tutam maydanoz
 • 1 bardak limon ve ya portakal suyu
 • İstediğiniz kadar salata

Akşam

 • 1 kâse çorba (yayla)
 • Küçük porsiyon salçasız bulgur pilavı
 • 2 bardak kefir ya da ayran
 • İstediğiniz kadar salata

Bu diyetle birlikte yapılan düzenli egzersiz kısa sürede bacak bölgesinde istenmeyen fazlalıklardan kurtulmanız ve incecik bacaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Basen Eritme Hareketleri

Yaz aylarının yaklaşmasıyla pek çok kişi basen bölgesindeki yağlardan ve fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyor. Bunun için spor salonuna gitmek ve düzenli olarak spor yaparak belirli bir zaman harcamak ve emek sarf etmek gerekir. Fakat kimilerinin spor salonuna gidecek vakti olmayabilir. Bu sebeple de yazımızda sizlere evde kendi kendinize yapacağınız birkaç hareketle kısa sürede basen bölgesindeki istenmeyen fazla kilolarınızdan kurtulmanın anahtarını sunuyoruz. Şimdi gelin basen eritme hareketlerine bir göz atalım.

Kısa Sürede Yağları Yok Edin

 • İlk harekette öncelikle bir sandalyenin yanına sırtüstü uzanın. Topuklarınızı sandalyeye koyarak sağ bacağınızı yere 90 derece açıyla kaldırın. Bu şekilde kalçanızı yerden kaldırın ve 1-2 saniye bekleyin. 20 tekrardan sonra diğer bacağınız için de aynı işlemi uygulayın.
 • İkinci harekette sandalyeye sağ ayağınızla çıkın ve sol bacağınızı geriye doğru kaldırın. Bacağınızı serbest salınma seklinde değil kontrollü bir şekilde ileri geri hareket ettirin. Tekrarlardan sonra diğer bacağınız için aynı işlemi uygulayın.
 • Üçüncü hareketimizde sandalyeye tutunun ve yere 45 derecelik bir açı oluşturacak şekilde eğilin. Sırtınız düz olsun ve parmak uçlarınızda durum. Ardından sol ayağınızın sağ dizinize çekin ve geri aşağı indirin. Tekrardan sonra aynı hareketi diğer bacağınızda uygulayın.
 • Dördüncü harekette sandalyenin önüne geçin ve sandalyeye arkanızı dönün. Sağ bacağınızı arkaya uzatarak ayağınızın üst kısmı sandalyeye gelecek şekilde koyun. Bu şekilde sol dizinizi kırarak aşağı doğru hareket sağlayın. 10 tekrardan sonra sol bacağınız için de aynı işlemi uygulayın.
 • Son harekette ise ayakta ve kollarınız yere paralel olacak şekilde ileri doğru uzatın. Ardından yavaşça çökebildiğiniz kadar çökün ve hızlıca kalkın. Bu hareketleri düzenli olarak tekrar ettiğinizde kısa sürede basen ve karın bölgelerindeki fazlalıklarınız eriyecektir.

Kilo Aldıran Yiyecekler

Çoğu kişi fazla kilolarından en kısa zamanda kurtulmak ve istediği fit görünüme sahip olmak için vakit ayırır ve spor yapar. Bunun yanı sıra zayıflıktan şikâyet ederek kilo almak isteyenler de vardır. Bunun için her istenilen besini bol miktarda tüketmek yanlış bir harekettir. Bunun için kilo aldıran yiyecekler belirli miktarlarda kullanılırken aynı zamanda kilo almak için gerekli egzersiz ve spor hareketlerinin de yapılması gerekmektedir.

Kilo Aldıran Sağlıklı Besinler

Kilo almak isteyen kişinin öncelikle fast food yağlı ürünler, cips, kola, kızartma, hamur işi gibi besinlerden uzak durması gerekir. Bunlar kilo almaya yardımcı olmayacağı gibi sağlıksızdırlar. Bu sebeple de öncelikle kırmızı et, balık ve tavuk eti, ton balığı, evde hazırlanmış meyve suları, yeteri miktarda makarna pirinç bulgur ayrıca belirli miktarda ceviz fındık badem kayısı erik üzüm incir gibi besinler tüketilmelidir. Bu besinler hem kilo almayı sağlar hem de vücuda bir zararı yoktur.

Spor Ve Egzersiz Desteği

Kilo almak için yukarıda saydığımız besinlerin doğru miktarda tüketilmesi gerekmektedir.  Eğer bu besinlerden de fazla miktarda alınırsa sağlıklı olmaz. Bunun için her birinden mümkün olduğunca sık ve azar azar yenmelidir. Aynı zamanda mutlaka bir diyetisyen ve ya spor eğitmeninden de destek alınarak egzersiz ve spor yapılmalıdır. Bunlar vücudun kilo alma esnasında sarkmasını veya kilonun yalnızca bir bölgede toplanmasını engelleyecek sağlıklı kilo almak için yapılan hareketler olmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan En İşe Yarar Zayıflama Hareketleri başlıklı makalemizde Bench Press, Burbell Curl Nasıl Yapılır ve En İşe Yarar Zayıflama Hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.Bacak ve Basen Eritme Teknikleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.