Güzelkız.com

Astım Ve Öksürük Sorunu İçin Basit Çözüm


Astım Ve Öksürük Sorunu İçin Basit Çözüm

Astım alerji kaynaklı en yaygın kronik solunum yolu hastalığıdır. Özellikle kışın mukus hastanın solunum yoluna birikerek göğsünde rahatsızlık verir.Buna bağlı olarak hasta solunum güçlüğü çeker.
Astım kronik öksürük ve diğer solunum yolu hastalıklarının en sık nedeni duman toz ve hava kirliliğidir.Astımın doğal olarak tedavi edilebilecek yolları vardır.Burada astım ve öksürük tedavisi için basit bir reçete bulacaksınız.

Gerekli malzemeler

*10 gr kuru üzüm
*10 gram zencefil tozu
*2 çorba kaşığı bal
*3 amla meyve (Hint bektaşi üzümü)

astım ve öksürük için evde doğal tedaviler

astım ve öksürük için evde doğal tedaviler

Nasıl yapılır
1-Temiz bir kaba üç amla meyvesi ekleyin.
2-Su ile doldurun ve ısıtın.
3-Dış hamuru yumuşak oluncaya kadar kaynatın.
4-Daha sonra çıkarın ve bir süre soğumasını bekleyin.
5-Meyve tohumlarını çıkarın ve bir havan içine kalan hamuru koyun.
6-Havanda iyice macunu ezin ve sonra buna kuru üzüm ekleyin.
7-Kuru üzümün amla hamuru ile iyice karışmasını sağlayın ve tekrar ein.
8-Kalın bir macun oluşturulacak şeklide ona zencefil tozu ve bal ekleyin.

Nasıl ve ne zaman kullanılır

Yemeklerden sonra günde iki defa üç ile beş gram doz alabilirsiniz.Ancak bu karışımı tükettikten sonra oldukça susayabilirsiniz. Ilık su içmenizi tavsiye ederiz.
Faydaları
Bu çözüm yolu,astım,öksürük,bronşit gibi solunum ile ilgili hastalıkların tedavisinde faydalanılır.Bu maddeler vücudu besleyici ve gençleştirici özelliklere sahiptir.Hassas bir mideye sahip insanlarda bunu tüketebilir.Zencefil konusunda endişeli olabilirsiniz. Ama endişeye gerek yok. Amla ve kuru üzüm diğer maddeler tarafından kontrol edilir.
Ayurveda ya göre solunum yolu hastalıklarının kötüleşmesinin ana nedeni vücuttaki dengesizliktir.Bu maddeler vücudun dengelenmesini sağlar.
Zencefil büyük bir anti-inflamatuardır ve balgamı rahatlatmak için çok yararlıdır. Amla ve kuru üzüm tüm astım ve tüberküloz hastalarını iyileştiren ve gençleştiren maddelere sahiptir.

Bu tedavi ne kadar uygulanmalı

Doktorunuza da danışarak bu tedaviyi iki ,üç ay devam ettirebilirsiniz.
Bu karışım ne kadar saklanır
Bu karışımı hazırladıktan sonra en fazla üç gün saklayabilirsiniz. Amla hamuru nem içerdiğinden uzun süre muhafaza edilmemelidir.
Mağazadan sipariş ettiğim amla tozunu kullanabilir miyim?
Cevap evet. Amla tozunu kullanabilirsiniz ancak bunun etkisi biraz daha düşük olacaktır.Bu nedenle bu amla hamurunu kullanmak en iyisidir.

Bu çocuklar için güvenli midir?

Çocuğunuz 5 yaşın üzerinde ise kısa bir süre ona verebilirsiniz.Fakat çocuklarınıza vermeden önce doktorunuza danışmanız gerekir.
Hamile bayanlarda ve emzirme sırasında güvenli midir?
Hamile bayanlarda bu ilaçtan kaçınmak gerekir ancak emzirme sırasında alınabilir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?
  • 1-Kişi mide sorunlarından müzdaripse ve hassas bir mideye sahip olsa da alınabilir. Şüphe ederseniz küçük dozlarda alarak deneyebilirsiniz.Herhangi bir yan etki yoksa normal doza devam edebilirsiniz.
  • 2-Şeker hastasıysanız kullanmayın.
    Hepimizin bildiği gibi bal ve zencefil sindirim yada solunum yollarındaki herhangi bir rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılan en yaygın yoldur.Bu nedenle bu ilaç astım ve kronik öksürük için en güvenli ev ilaçlarından biridir.Bu ilacı deneyin sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
  • Eğer herhangi bir şüpheniz ve sorunuz varsa aşağıdaki yorum bölümünde sorabilirsiniz.Astım Ve Öksürük Sorunu İçin Basit Çözüm Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.