Güzelkız.com

Aşk Hayatınıza Olumlu Etki Edecek İpuçları


Aşk Hayatınıza Olumlu Etki Edecek İpuçları

Aşk hayatınıza olumlu etki edecek ipuçları; İki insan kimi zaman hiç ummadıkları bir anda farklı bir bağ kurduklarını fark ederler. Sevginin veya aşkın bu kuvvetli bağı, tarafların çabasıyla uzun süre hayatlarında var olmaya devam eder. Kimileri uzun süreli aşkların sıkıcı ve sönük bir hal aldığını dile getirse de bunu meydana getiren zaman değil kişilerdir. İlişkiyi çekilmez bir hale getiren kişilerin tavırları, inançları ve aşklarını yaşama şekilleridir.

Aşk, varlığı yoğun şekilde hissedilen bir duygudur. Bu nedenle olabildiğince hassasiyet gerektirir. Kişi, âşık olduğu kişiyi herkesten ayrı tutar ona ayrıca kıymet verir. Dolayısıyla aynı karşılığı da ondan bekler. Bazı ipuçları ve doğru detaylarla aşkı canlı tutmak oldukça kolaydır.

Aşk ve Dinlemeyi Bilmek

Sağlıklı bir aşk hayatına sahip olmak, değer verdiğiniz kişiyi kaçırmamak istiyorsanız dinlemeyi bilmelisiniz. Herkes dinlemeyi bildiğini zanneder ancak çok az kişi gerçekten dinler. Karşınızdakini yalnızca kulağınızla değil kalbinizle dinlemeniz önemlidir. Ancak o zaman size anlatmak istediğini anlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız boyunca her tartışmada sesi çok çıkan kişi olursanız karşınızdakinin sizden sıkılmasına neden olursunuz. Hiçbir erkek bağıran kadından hoşlanmaz hiçbir kadın kendini azarlayan erkeğin yanında uzun süre kalmaz. Bu nedenle önce karşınızdakinin ne anlatmak istediğiniz dinlemeli daha sonra sıranın sizde olduğuna inanmalısınız.

Aşk ve Geçmişi Silmek

Aşk hayatınızı dilediğiniz gibi rahat ve keyif dolu bir hale getirmek isterseniz önce geçmişinizden kurtulmalısınız. Arkanızda hala sevdiğiniz birini bıraktıysanız yeni bir ilişkiye adım atmamalısınız. Bu şekilde her iki kişiye de haksızlık etmiş olursunuz. Arada kendinizi de yıpratırsınız.

Kendi geçmişinizden kurtulduğunuz gibi partnerinizin de geçmişinden sıyrılmış olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında yapılan en yaygın hata partnerin geçmişi üzerine düşünüp durmaktadır. Eski sevgilisini merak edip araştırmak, iletişim kurmaya çalışmak, devamlı eski sevgiliyse ilgili sorular sormak yalnızca sizi küçük düşürecektir. Kendi değerinizi bilin daha sonra da sevginizin tadını çıkarın. Geçmişine sırt çevirebilmiş kişiler, aşkın en keyifli hallerini yaşarlar.

Aşk ve Anlayış Göstermek

Kendi alışkanlıklarına ve kurallarına sahip olan kişiler için başkalarının kurallarına adapte olmak çok zordur. Özellikle aşk yaşantınızda birçok kuralınıza sırt çevirmeniz gerektiğini fark edersiniz. Erkek arkadaşınız arayacağım dediği halde aramıyorsa, kız arkadaşınız 5 dediği halde 6’da buluşma noktasına ulaştıysa size düşen anlayış göstermektir. Kendi karakterinizden ödün vermediğiniz sürece olabildiğince anlayış göstermelisiniz. Bu sayede karşınızdaki kendisine verilen değeri fark edecektir. Size de hak ettiğiniz değeri vermesi çok daha kolay olacaktır.

Her şeye sıkıntı çıkaran asla anlayış göstermeyen ve kurallarla ilişkisini çevreleyen kişilerin ilişkileri uzun sürmez. Bu nedenle akışına bırakıp olsun demeyi öğrenmelisiniz. Karşınızdakine sorun değil diyebilme konusunda idman yapmalısınız. Bir süre sonra anlayışlı sevgili ödülüyle el üstünde tutulacaksınız.

Aşk ve Tebessüm Etmek

Şu bir gerçek ki erkekler asla asık yüzlü kadınlardan hoşlanmazlar. Arkadaş ortamında basit bir konuyu büyütüp yüzünü asan kadınlar, erkeklerin koşarak kaçtığı gruptur. Aynı şekilde her yerde rahatlıkla yüzünü asan ve sorun yaratan erkekler de kadınların favorisi değildir. Bu nedenle aşkın o büyülü havasını kaybetmemek için cinsiyet fark etmeksizin yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmemelisiniz.

Özellikle ilişkinizi temsil ettiğiniz ortamlarda asla ilişkinizi dışarı taşımamalısınız. Güler yüzlü ve sevgi dolu bir eş olursanız her zaman aşkınızın canlılığını korursunuz. Asık yüzlü ve agresif olmak yalnızca aranızın soğumasına sebep olacaktır.

Aşk ve Hediyeleşmek

Aşkın canlı kalabilmesi, ilk günkü değerini sürdürebilmesi için hediyeleşmenin olması gerekmektedir. Birbirinize yapacağınız küçük sürprizler heyecanlanmanızı birbirinize olan sevginizi arttıracaktır. Her ne kadar kadınların çok hediye beklediği düşünülse de aslında kadınlar, erkekler için daha fazla hediye alırlar. Her özel gün, hediyeleşmek için birer fırsattır. Siz farklı olabilmek için özel günleri beklemeden en umulmadık anda partnerinizin sevebileceği bir armağan alabilirsiniz. Bu şekilde size olan ilgisi biraz daha yoğun olacaktır.

Hediye konusunda katı kurallarınızın olmamasına özen göstermelisiniz. Ben pahalı hediyeleri severim, ben mücevherden başka takı takamam gibi karşınızdakine ileteceğiniz olumsuz mesajlar hediyesiz kalmanız anlamına gelir.

Aşk ve Beklentileri Dengelemek

Aşk için en önemli ipucu beklentilerdir. Karşınızdakini hiçbir zaman tam anlamıyla tanıdığınızı düşünmemelisiniz. Zaman içerisinde tanımaya başlar daha sonra hakkında kararlar verirsiniz. Bu süreç içerisinde kendinize ve ilişkinize yapabileceğiniz en kötü şey beklentilerinizi yüksek tutmaktır. Aynı şekilde karşınızdaki insana karşı da dürüst olmalısınız. Sizin gerçek karakterinizi bilmesine izin vermelisiniz. Eksikleriniz ve yanlışlarınızla kabul ederse beklentilerini bu doğrultuda oluşturur.

Fazla beklentiye kapılmak, kişinin enerjisinin düşmesine hayal kırıklığı yaşamasına neden olur. Beklentileri karşılanmayan insan ister istemez saldırgan bir tavra sahip olur. Bu da aşkı öldüren en temel etkenler arasındadır. O yüzden beklentileri, gerçekler doğrultusunda dengede tutmalısınız.

Aşk ve Eğlenmek

Aşkınızın tazeliğini korumasını isterseniz her zaman eğlenceli olmalısınız. Yanında kendiniz gibi davranabildiğiniz kişiyle birlikte olmayı tercih etmelisiniz. Aksi halde kendi doğallığınızı kaybeder kasıntı bir aşkın içerisinde kaybolursunuz. Bu tabloya girip kendinizi huzursuz hissetmektense sizi olduğunuz gibi sevebilecek birine âşık olmalısınız. Yanında her türlü eğlenceye doyabildiğiniz biri, hayat boyu yüzünüzü güldürecektir. Eğlenmeyi bilmeyen kişiler, kısa süre içerisinde aşkı öldürürler.

Bir önceki yazımız olan B12 Eksikliği Belirtileri Nelerdir? başlıklı makalemizde b12, b12 eksikliği olarak yorgunluk ve b12 eksikliğinin belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.
Aşk Hayatınıza Olumlu Etki Edecek İpuçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.