Güzelkız.com

Asil Topuzlar – Her Davetin Vazgeçilmezi!


Asil Topuzlar – Her Davetin Vazgeçilmezi!

Hemen her davetin vazgeçilmezi olan topuzlar, şık ve asil görünmenin anahtarıdır. Giyeceğiniz kıyafetle orantılı olarak çok şık ve estetik bir görüntü yakalamanızı sağlayacaklardır. Bu nedenle doğru topuz modelini, doğru saça uygulamak son derece önemlidir.

Saçlarınıza topuz modellerini uygulamak istediğinizde kuaföre yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem çok kolay hem de çok zarif görünen pek çok topuz modeli keşfedebilirsiniz. Topuz, modası geçmeyen her sezon trend olan bir stildir. Bu nedenle öğrendiğiniz topuz modelini devamlı kullanabilirsiniz.

Salyangoz Topuz

Asil topuz görünümü yakalamak için orta konumlu topuzları tercih eden biri iseniz salyangoz sizin için en ideal topuz modellerinden biridir. Ne çok düşük ne de çok yüksek olduğu için kibar ve zarif bir görüntü yakalamaktadır.

Salyangoz topuz için öncelikle saçlarınızı birkaç kez arka arkaya taramalısınız. Düz olması topuzun görüntüsü için önemlidir. Daha sonra kulaklarınızın hemen yanında bulunan çizgiden şerit halinde sağ ve soldan büyük tutamlar ayırmalısınız. Kalan orta kısmı lastik tokayla sıkıca toplamalı daha sonra kendi çevresinde döndürmelisiniz.

Kendi çevresinde döndükten sonra birkaç tel tokayla tutturmayı unutmamalısınız. Sonrasında önce sol kısımda bıraktığınız saçı topuzun altından dolmalısınız. Alttan yukarı doğru çıkınca tel tokayla tutturmalısınız. Daha sonra sağda bıraktığınız saçı topuzun üst kısmından dolandırmalısınız. Dolamaları sıkıca yapmaya özen göstermelisiniz. Dışarıdan bakıldığında salyangoz kabuğu görüntüsü olacaktır.

Balerin Topuz

Balerin topuz özellikle sert ve şık görünen topuzdan hoşlananlar için idealdir. Yüz hatlarını ve makyajı kusursuz şekilde ortaya koyan balerin topuzu oldukça iddialı bir topuzdur. Bunun yanında yapımı her ne kadar zor diye bilinse de aksine oldukça basittir.

Balerin topuzu için topuz tokası olarak satılan halka, sert tokalara ihtiyacınız olacaktır. Saçlarınızı hiçbiri dışarıda kalmayacak şekilde sıkıca yüksekten toplamalısınız. Daha sonra şekillendirici bir jöleyle at kuyruğu dışındaki tüm saç kısmına ıslaklık kazandırmalısınız. Bu şekilde geriye yatırılmış saç daha uzun süre sabit kalacaktır.

At kuyruğunu, topuz tokasının içerisinden geçirmelisiniz. Daha sonra topuz tokasını dibe bastırmalı kuyruğu açarak tokanın çevresine giydirmelisiniz. Saçlarınızı tokaya giydirdikten sonra kalan kuyruğu tek yönlü şekilde topuzun çevresine dolamalısınız. Tel tokayla tutturduktan sonra şık ve güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

 Düşük Balon Topuz

Herkeste gördüğünüz topuz modellerinden farklı bir şey arıyorsanız düşük topuzları denemelisiniz. Düşük topuzla asalet timsali olarak davetlerde yerinizi alabilirsiniz. Yapımına gelirsek; düşük balon topuz için öncelikle saçlarınızı ense kısmınızda lastik tokayla toplamalısınız. Olabildiğince gevşek toplamaya özen göstermelisiniz. Daha sonra tokanın üzerinden saçı ikiye ayırmalısınız. At kuyruğunu ayırdığınız saçların arasından geçirmelisiniz. İçeri dönük bir model doğacaktır.

Toplama işlemi sonrasında saçı kuyruk kısmından çekerek sıkılaştırmalısınız. Sonrasında tüm kuyruğu tarakla ters yöne tarayarak kabartmalısınız. Kabaran kuyruğu tekrar lastik tokanın içerisinden geçirmelisiniz. Bombeli bir görüntü ortaya çıkacaktır. Olabildiğince dışarı dönük bırakarak altta kalan kuyruğu, topuzun altına tel tokayla gizlemelisiniz. Şık ve zarif bir görüntü doğacaktır.

Lastikli Topuz

Saçlarınızda çanak görüntüsü oluşturan topuz oluşturmak isterseniz lastikli topuzu deneyebilirsiniz. Lastikli topuz için dümdüz yuvarlak bir lastiği başınıza geçirip kulaklarınıza kadar indirmelisiniz. Başınızı sarıp saçlarınızın altında kalması gerekir. Daha sonra tek tek tutam tutam saçlarınızı lastiğin içinden geçirerek aşağı döndürmelisiniz.

Lastik, saçlar tarafından gizlendikten sonra aşağıda biriken kısmı kendi içine doğru rulo yaparak ensenizde bir araya getirmelisiniz. Tel tokayla tutturduktan sonra lastiğe sarılı olan saçların arasına çiçek yerleştirebilirsiniz. Romantik ve asil bir topuzla gözler üzerinizde olacak.

 

Gül Topuz

Dışarıdan bakıldığında gül görüntüsü kazanan, güzel ve sade bir topuz isterseniz evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun içince saçlarınızı düzleştirmeniz gerekmektedir. Düz saç, gül topuzu daha şık gösterecektir.

Düzleştirme işlemi sona erdiğinde saçlarınızı orta çizgisinden itibaren komple ikiye ayırmalısınız. Ortadan ikiye ayrılan tüm saçları elinizde toplamalı ve düğüm atmalısınız. Ayakkabı bağlar gibi saçı tek hamlede bağlamalısınız. Dışarıdan çapraz bir görüntü kazanacaktır. Bağladıktan sonra saçın kalan kısımlarını kendi çevresinde döndürerek topuzu oluşturmalısınız. Sonrasında tel tokayla alttan tutturmanız yeterli olacaktır. Şıklığınıza şıklık katacaktır.

Fiyonk Topuz

Son dönemlerin en popüler topuzlarından biri olan fiyonk topuz hem asil hem de sevimli bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun için önce saçlarınızı yarım şekilde toplamalısınız. Yarım topladıktan sonra lastik tokayla bağlamalısınız. Lastikle bağlamayı yarım bırakıp küçük bir bombe yakalamalısınız. Bombeyi düzeltip ortasından ikiye ayırmalısınız. Her iki kısmın altını tel tokayla tutturduğunuzda fiyonk şeklini alacaktır. Sonrasında ortada kalan kuyruğu ise yukarı taşıyarak lastiğin üstündeki aradan geçirmelisiniz. Dışarıdan fiyonk halini alan saçın alt kısmını da aynı şekilde yapıp çift fiyonklu saç elde edebilirsiniz.

Salaş Topuz

Saçlarınızın hem dağınık hem de derli toplu görünmesini isterseniz salaş topuz tercih edebilirsiniz. Tarzınızla asilliğinizi bir arada kullanabileceğiniz salaş topuz için gerekenler sadece tel tokaya ihtiyacınız olacaktır. Salaş topuz için önce başınızı aşağı eğmelisiniz. Saçlarınızın hepsi aşağı doğru akmalı. Daha sonra tüm saçları elinizle toplayıp tek yöne doğru burmalısınız. Atkuyruğunuz boydan boya burulu olmalı. Sonrasında başınızı kaldırıp burulu kuyruğu kendi çevresinde dolayıp topuzu tamamlamalısınız. Dağınık, düşük ve salaş görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Sivilcelere Kesin Çözüm Var Mıdır? başlıklı makalemizde akne tedavisi, sivilceler için kesin çözüm ve sivilceler kesin çözüm var mıdır hakkında bilgiler verilmektedir.
Asil Topuzlar – Her Davetin Vazgeçilmezi! Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.