Güzelkız.com

Aloe Vera ile Yapılabilecek Bakımlar


Aloe Vera ile Yapılabilecek Bakımlar

A

Doğal çözüm arayanlar için evdeki malzemelerle yapabileceğiniz her cilt tipine uygun dokuz adet aloe vera cilt maskesi hazırlanış tarifleri aşağıdadır.

Aloe Vera ile Hazırlanan Dokuz Jel Maske ;

1.Kuru Ciltler İçin Aloe Vera Jel Maskesi

4 yemek kaşığı aloe vera jelini ( 2 yaprak ) bir blender’ın içerisine koyun, daha sonra 2 yemek kaşığı yoğurt ve 6 yemek kaşığı salatalık suyu koyarak tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız cilt maskesini cildinize sürün 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Maskeyi hafta da üç kez uygulayabilirsiniz.

2.Yağlı, Sivilceli (Akneli) Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Blender’ın içerisine 1 yumurta, 3 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jeli , 1 tatlı kaşığı ölçüsünde bal ve 2 yemek kaşığı ölçüsünde arpa unu ekleyin. Malzemeleri güzelce karıştırıp, cildinize sürün. 15-20 dakika bekleme süresi  sonunda cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 seans kullanabilirsiniz.

3.Karma Cilt Tipi  İçin Aloe Vera Maskesi

Blender kabının içerisine 4 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı ölçüsünde Hindistan cevizi yağı ve yarım limonun suyunu ekleyip malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın, 15-20 dakika bekleme süresi sonundasoğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 seans uygulayabilirsiniz.

4.Hassas Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Blender kabının içerisine 4 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı ölçüsünde bal ve 1 tatlı kaşığı ölçüsünde zeytinyağını ekleyip güzelce karıştırın. Hazırlanan maskeyi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleme süresi sonunda ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 seans uygulayabilirsiniz.

5.Tüm Cilt Tipleri İçin Aloe Vera Maskesi

İki adet aloe vera yaprağının jelini çıkarın ve bir kabın içerisine koyun. Jelin üzerine yarım limon suyunu ilave edin, bir dakika boyunca karıştırın. Maskeyi cildinize sürün 15 dakika bekleme süresi sonunda ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildiniz fazla hassas değilse bu maskeyi haftada iki seans uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi saçınıza da uygulayabilirsiniz. Maskeyi saçınıza uyguladıktan 20 dakika bekleme süresi sonunda soğuk suyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

6.Siyah Nokta Önleyici Aloe Vera Maskesi

Yarım salatalığı soyup ve dilimleyin, ardından blenderdan geçirin. Üzerine 2 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jeli, 1 yemek kaşığı ölçüsünde bal, 2 yemek kaşığı ölçüsünde yoğurt ve yarım limon suyu ekleyin, ardından 2 yemek kaşığı ölçüsünde  kil  ilave edip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırlanan maskeyi cildinize tabaka halinde sürün. 15 dakika bekleme süresi sonunda soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 seans uygulayabilirsiniz.

7.Kırışıklık Önleyici Aloe Vera Maskesi

Bir yumurta beyazı ve 3 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jelini bir kaba alın, tüm malzemeleri karıştırın. Hazırlanan maskeyi cildinize uygulayın, cildinizde gerilme hissedene kadar maskenin kurumasını bekleyin. Sonrasında cildinizi soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 seans kullanabilirsiniz.

8.Ferahlatıcı Aloe Vera Maskesi

Bir orta boy salatalığı soyup, çekirdeklerini çıkartın. Bir kabın içerisine 3 adet nane yaprağı, 3 adet fesleğen yaprağını, 4 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera , 1 tatlı kaşığı ölçüsünde balı ve salatalığı ekleyin, güzelce karıştırın. Diğer kasede çırptığınız yumurta beyazını ilave ettikten sonra, bütün malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın. 20 dakika bekleme süresi sonunda soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 seans kullanabilirsiniz.

9.Lekeli Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

2 yemek kaşığı ölçüsünde gül suyunu , 4 yemek kaşığı ölçüsünde aloe vera jelini bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırlanan maskeyi cildinize uygulayın. 20-30 dakika bekleme süresi sonunda soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada üç seans uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güneşin Zararlı Etkilerinden Nasıl Korunursunuz başlıklı makalemizde cilt ve güneşi, evde güneş koruyucu ve saç ve güneş hakkında bilgiler verilmektedir.Aloe Vera ile Yapılabilecek Bakımlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.