Güzelkız.com

Allık Nasıl Seçilir ve Uygulanır


Allık Nasıl Seçilir ve Uygulanır

Her zaman kadınlığı vurgulamak için kırmızı yanakları belirginleştirmek gereklidir.Bununla birlikte, makyaj sanatı eğilimlerine baktığınızda geleneksel kırmızı yanaklar her zaman çekici bulunmuştur.Daha pembemsi ve gerçekten uygulanabilir bir allık ile harika görünebilirsiniz. Hatta kahverengi tonları da sizin için ideal olabilir.
Bir allık seçimi söz konusu olduğunda, genel makyaj içerisinde seçimi en zor parça olabilir. Soluk her cilt tipi için koyu veya soluk arasında değişen allıklar vardır. Orta gölgeli tonlar içinde allıklar vardır.
Cildinizin tonunu bilerek allık seçmek kilit unsurdur. Eğer makyaj yaparken kusursuz bir yüzeye sahip olmak istiyorsanız tonları deneyerek cildiniz ile eşleşeni bulmalısınız. böylece en azından hangi tonlara sahip olduğunuzdan emin olursunuz.
Cildinizin tonu için doğru allık seçiminin yanı sıra, cildinizi kış mevsiminde vurgulanması gereken allığı seçmelisiniz ve güz mevsimindeki değişiklikler içinde uygun bir allık seçmelisiniz.Her sezon için uygun allık ve gölgeyi seçmeniz gerekecektir.Doğru allığı seçmek için ve ikincisi nasıl uygulanacağını takip etmek için makyaj ipuçları aşağıdadır.

Allık Nasıl Seçilir

Her şeyden önce cilt tonunuz ile eşleşen allık seçtiğinizden emin olun. Bu tonu bulduğunuzda, görevin yarısını tamamladığınızı düşünebilirsiniz.
Sonraki adım ise allık türünü seçmektir. Piyasada sunulan çeşitliliğe bakınca bunu gerçekten zor. Hepsi mükemmel gibi görünüyor krem allık, sıvı ve toz olanlar vardır. Bir allık uygulamada acemiyseniz geleneksel toz allığı seçin kullanımı daha iyi ve kolaydır . Örneğin, bir toz allığın ideal bir seçim olduğunu görmek için temel tozu uyguladıktan sonra sadece elmacık kemiklerine toz allığı biraz uygulayın. Harika ve tanımlanmış elmacık kemikleri oluşturmak için geniş bir fırça kullanın.

allik-nasil-secilir-ve-uygulanir-2016-17

allik-nasil-secilir-ve-uygulanir-2016-17

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi
Bir toz allık uygulayarak kolayca uygulama prosedüründe çok beceri gerektiren bir kreme geçebilirsiniz. Hepimiz cildimiz için bir temel seçerken yağlı cilt ve koyu cilde göre seçmeliyiz. Kuru cilt, normal, nemlendirici krem temellerini gerektirir. Bu gerekli desteği cildinize sağlar.Etkili bir şekilde nem içeren bir krem allık uyguladığınızda Kuru cilt için ideal bir seçimdir. Bir krem allık uygulayarak temel uygulamadan önce elmacık kemikleri üzerine bunun küçük bir miktarını kullandığınızdan emin olun. Parmak uçlarınızla veya özel kozmetik sünger ile çalışın. Böyle yaparak, makyaj için ideal bir üs oluşturursunuz. ilgili: Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır
Ancak, kuru cilt tipleri için uygun olan sadece krem allık değildir, aynı zamanda dinlenmiş cilt tipleri için de uygundur. Çalışmaya çok uygundur ve size mükemmel ve tanımlanmış elmacık kemikleri verir.

allik-nasil-secilir-ve-uygulanir-2016-17

allik-nasil-secilir-ve-uygulanir-2016-17

Sıvı ürünlerin bir krem allığın aksine bir nemlendiricden yoksun olduğunu ve kuru eğiliminde olduğunu unutmayın. Önce temel kullanarak uygulayın. Uygulamadan sonra allığı sürün. Ve genel olarak, akılda bu küçük hileleri tutun. Eğer allığın canlı olmasını istiyorsanız, kesinlikle kuruluşundan sonra uygulayın ve doğru karışımı yapın. İnce bir görünüm için kapatıcı altına allık uygulamalısınız. Kapatıcı altında allığı kalın bir tabaka şeklinde uygulamak zorunda değilsiniz ve sonuç büyüleyici olacaktır emin olun.
Bir allık uygularken, ilk ve en bilinen yolu doğal olmasıdır. Eğer gülümserseniz elmacık kemikleriniz tanımlanacak ve tam fırçayı nereye uygulamanız gerektiğini göreceksiniz. Uygulamak için sünger veya bir fırça kullanabilirsiniz. Bir fırça yardımıyla elmacık kemikleriniz üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bir sünger ile dairesel hareketlerle de uygulayabilirsiniz. Bunların her birini deneyin ve çalışmak için hangisinin uygun olduğuna bir göz atın.

cilt tipine göre allık seçimi

cilt tipine göre allık seçimi

Yüz şekline göre allık uygulama

Yuvarlak ve keskin çeneli yüzler farklı yaklaşımlar gerektirir çünkü doğru allık uygulaması için, ayrıca, yüzünüzün şeklini de öğrenmeniz gerekir. Çıkıntılı çene için elmacık kemiklerinin ters yönünde uygulanması gerekir. yuvarlak yüz içinse bir allığın, elmacık kemikleri arasından uygulanması gerektiğini bilmelisiniz. Elmacık kemikleri altından allık sürmeyin ya da aşağıya doğru sürmeyin.Aksi takdirde yüz aşağıya düşmüş gibi görünür.

Cilt Tonuna Göre Allık Seçimi

Allık rengine gelince, pembe şeftali ve bej-pembemsi arasında seçim yapmak zorundasınız.Şeftali olanları, gül pembe koyu cilt bej-pembe allığın yanı sıra mükemmel şampanya tonları gölgeler gerektirir. Tüm cilt renkleri için bu renkler iyi gider. Hafif cilt tonlarında ise soluk pembe allık mükemmel olacaktır.
Doğru allık uygulamak çarpıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Makyajda ki her öge yüzünüzde onurlu bir yere sahiptir unutmayın. Son dokunuş için bir allık kullanarak kullanarak bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.Yanaklar, özellikle soğuk havalarda, seksi ve doğal görünecektir.

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.Allık Nasıl Seçilir ve Uygulanır YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Bakınız:Allık Nasıl Seçilir ve Uygulanır […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.