Güzelkız.com

Alın Sivilcelerinin Nedenleri ve Etkili Çözümler


Alın Sivilcelerinin Nedenleri ve Etkili Çözümler

Alın Bölgesi Sivilcelerinin Nedenleri ve Etkili Çözümler
Sizde sivilceden müzdaripseniz bunun için korkmanıza gerek yok.Sivilce ile başa çıkmanın yollarını uygulayarak sizde kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yaşam alışkanlıklarınızdan birkaçını değiştirerek sizde sivilcesiz bebek gibi bir yüze sahip olabilirsiniz.Okumaya devam edin, size alın sivilcelerinin nedenlerini ve etkili çözümlerini sunacağız.

Sivilcelerin nedenleri

Başlamadan önce sivilcelerin nereden geldiğini anlamanın önemli olduğunu düşünüyorum.Geleneksel Çin tıbbına göre, yüz ve vücudun farklı bölgelerinde görülen döküntüleri farklı şeyleri ifade eder ve genellikle altta yatan sağlık sorunlarını gösterir.
Çene ve çene çizgisi etrafında sivilceler büyük olasılıkla hormonal iken yanaklarda oluşan döküntüler solunum sistemi sorunları ile ilgili olabilir. Burundaki sivilceler ise kalp ve tansiyon sorunları ile ilgili, ya da diyet ile ilgili olabilir. Alındakiler ise sindirim sistemi ve mesane ile ilişkilidir.
Sivilceyi yok etmede diyet ipuçları da çoğunlukla rol oynar. Bazı gıdaların sivilce eğiliminde olduğunu görmek zor değildir. Akneye neden olan gıdaların garanti bir sınıfı yoktur. Eğer yüzünüze baktığınızda her zaman suçlu hissetmek istiyorsanız çikolata ve pizza yemeye devam edebilirsiniz. Diyet bu konuda önemli bir rol oynar.

Sivilce ve Akne nedir?

Ben sivilce ve aknelerin kısa bir özetini vermek istiyorum.Benim görüşüme göre, onun ne olduğunu anlamadan bu sorun ile baş edemezsiniz. ölü deri, yağ ve bazen diğer yabancı maddeler ile tıkandığında sivilce ve akne oluşumu başlar.
Sivilceler çok derinde ya da yüzeye yakın yerlerde meydana gelebilir ve siyah nokta ya da küçük ağrısız diken olarak tezahür olabilir. Tıkanmış gözeneklerde akne bakteri ile enfekte olursa, bu iltihaplı olacak olacak demektir. Bu kırmızı renkte olan akne sişer ve potansiyel olarak da acı verir.
Çoğu zaman alındaki sivilceler iltihaplı ve ağrılı hale gelir. Seninkiler de bu durumda ise bu türü tedavi etmek çok daha kolaydır .

Sivilcenin Gerçek Nedenleri

1. Hijyen
Tıkanmış gözeneklere katkıda bulunabilir kirliliklerin çeşitleri vardır. Yanlış yüz temizleme ve yağlı yüz veya yıkanmamış çarşaf gibi kirli şeyler ile sık sık temas sivilcelere yol açabilir.Tıkalı gözeneklerde akne bakterilerinin çoğalmasına neden olur.
2. Ölü cilt
Cildimizde hücreler çoğalıp yüzeye yükselirken onlar bazen pul pul dökülme neden olur. Bunlar ölü cilt hücreleridir. Herhangi bir nedenle, cilt hücreleriniz çok hızlı ölür ya da tamamen yok olur. Neredeyse tıkanmış gözeneklerde alında akne olması garantilidir.
3. Aşırı Yağ
Ne olursa olsun yüzdeki aşırı yağ sivilce ve aknelerin en önemli nedenlerindendir. Kkesinlikle gözeneklerinizi tıkar .Bu kullandıınızürünlerden de kaynaklı olabilir.
4. Aşırı Kakül kullanma
Kakül süper sevimli saç modeli olmakla birlikte, onların altındaki cildin gözenekleri tıkanabilir.Eğer saçınız hızlı şekilde yağlanıyorsa bu cildinize yani alın kısmınıza da etki eder Kaküllerde kullandığınız ürünleri de bir etkisi olabilir.
5. Komedojen Saç Ürünleri
Bazı saç ürünleri linoleik asit, balmumu ve son derece komedojen olarak değerlendirilen diğer maddeler açısından zengin yağ içeren ürünlerdir. Özellikle saç serumları, köpükleri bu maddeleri içerir. Bunun için bu ürünleri kullanmayı en aza indirmelisiniz.Ya da sivilce ve akneye neden olmayan ürünler kullanmalısınız.
6. Şapka, yastık kılıfı, ve kasklar
Sizin şapkanız ya da yastık kılıfınız temiz görünebilir, ama onlar düzenli olarak alın ile temas halinde oldukları için kir ve mikroplar kolayca girer. Bunlar tıkanmış gözeneklere ve iltihaba neden olabilirler.
7. Hormonlar
Hormonlarla ilgili olarak sivilcelerin çene ve çene çizgisi üzerinde görünmesini ihtimali daha fazla olmakla birlikte, bu her zaman böyle değildir. Androjen hormonunun aşırı üretimi daha kolay gözenekleri tıkar ve sebum üretimini artırabilir.
8. Kepek
Kepek ölü deri gözeneklerini tıkar ve akne faktörüne neden olur. Bu nedenle akne ve kepek genellikle birlikte görünen iki semptomdur.Kepek genellikle sebum üretimine neden olur.
9. Stres, uyku eksikliği, ve kötü diyet
Genellikle bu üç faktör akne oluşumuna neden olur. Biz stresli olduğumuzda yeterli uyku almak çok daha zor hale gelir ve bu durumda sağlıklı besin seçimleri yapmak zordur. Birlikte ve ayrı ayrı tüm bunları, vücutta genel bir dengesizliğe neden olur.
Bu alın da dahil olmak üzere, olağan dışı sivilce ve aknelere neden olur. Bozuk uyku , kötü yeme ve stresli sivilcenin nedenleri arasında sayılabilir.

İlgili: Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları

Akne ve sivilceleri önlemenin yolları

Yani şimdi biz alın sivilcelerinin nedenlerin bilmekle çözüme daha hızlı ulaşabiliriz.Çözümler olsa da herkese uyan çözümler değildir. Eğer olası nedeni belirledikten sonra çözümlerin size uygun olup olmadığını da iyi belirlemelisiniz.
1-Temizlik
Cildinizi şerit ve hücre ölümüne neden olmayacak yumuşak bir temizleyici ile temizleyin. Gözenek tıkayıcı aşırı yağ ve inflamatuar bakteriler üzerinde etkili olan ürünleri kullanın. Temizleyicinin düşük pH değerine olduğuna emin olun. Her sabah ve her gece yoğun egzersiz sonrası yüzünü yıkayın. Hado Labo Tokyo Nemlendirici Yüz Temizleyici harika bir seçimdir.
2. Nemlendirici Sağlıklı hücreler
Hızla ölen ve gözenekleri tıkayan cilt hücrelerini engelleyerek cildinizi güçlü tutmak önemlidir. Nemlendirici hidratlar cildi korur ve güçlendirir.Herhangi bir komedojen maddeler içermeyen bir nemlendirici seçin.
3. Pul pul Düzenli Dökülme
Pul pul dökülme saç foliküllerini tıkar ve alında sivilce oluşumuna neden olur. Ölü cilt hücrelerini uzak tutmalısınız. Döküntüleriniz iltihaplı değilse, kahverengi şeker ile karı üzüm çekirdeğini karıştırarak yüzünüz için bir maske oluşturabilir ve bununla yüzünüzü fırçalayabilirsiniz. Bunu iki ya da üç kez bir hafta kullanın .
Akne iltihaplı ise kimyasal ürünler pul pul dökülmeye daha çok neden olacaktır. Size daha fazla tahriş ve bakteri yayması muhtemeldir.Ayrıca, üreyen aknelerdeki bakterileri önleyen ürünler kullanmalısınız.
4. Yıkama
Alına temas eden her şeyin temiz ve bakterilerden arındırılmış olması gerekir. Çok daha düzenli çarşaflarınızı değiştirip yıkamanız gerekir. Yattığınız yastığın bir tarafını gece boyunca çevirmelisiniz ve sonra da bunu değiştirerek yıkamalısınız.
Ayrıca düzenli olarak kullandığınız şapkaları yıkayın ve bir bisikletçi iseniz, kaskınızı takmadan önce alkol sprey ile kask içini sterilize etmelisiniz.
5. Sizin Saç Ürünleri Reconsider
Eğer saç mumları ya da serumları kullanıyorsanız, bunlar alnınıza temas edebilir başınızın üstüne onları çok yakın uygulamaktan kaçının. Alternatif olarak komedojen maddeler içermez ürünlere geçin.
Cilt üzerinde kalan herhangi bir sülfatlar tıkanmış gözeneklere ve tahrişe neden olabilir. Şampuanınızı sülfat içermeyen maddelerden seçtiğinize emin olun. Sülfat bazlı şampuanlar saçınızı çok kurutacaktır. size teşekkür edecektir. Ayrıca kepek var ise bir anti-kepek şampuanına geçin.
6. Derin Temizleyici
Bir veya iki kez haftada bir derin temizlik maskesi yapmak size yardımcı olacaktır. Ancak kapsamlı bir parçası olarak cildi rutin olarak akne temizlemek için gereken süreyi hızlandırabilirsiniz..
Elma sirkesini eşit miktarda bentonit kille bir kaşık karıştırarak kendi cilt temizleme ve yumuşatma kil maskenizi oluşturabilirsiniz. Ekstra olarak anti-inflamatuar zerdeçal uçucu yağ bir damla ekleyebilirsiniz. Sonradan cildinizi nemlendirin.
7. Doğal akne savaşını deneyin
İçinde doğal anti-bakteriyel uçucu yağlar içeren ürünler deneyin. Nemlendiriciyi bir bezelye büyüklüğünde sıkın .Çay ağacı yağı veya lavanta yağı bir damla karıştırın ve alnınıza sürün. Çay ağacı yağı ve lavanta yağının yanı sıra çok sayıda diğer uçucu yağlar bu sinir bozucu alın döküntülerini için etkili tedaviler içerir.
8. Güçlü çözümler
Önceki çözümler işe yaramazsa sizin biraz daha güçlü gitmeniz gerekebilir. Alnınızdaki sivilceler iltihaplı ve ağrılı ise bu iki kat doğrudur. Benzoil peroksit tüm akne bakterileri öldürmenin yanı sıra cildin yeniden güçlenmesine yardımcı olacaktır.
Bu ürünler oldukça sert ve cildi kurutma eğiliminde olabilir.Bu yüzden bunları denemek ilk şey olmamalıdır. Birkaç etkin anti-akne maddeleri denemek için sık sık gereklidir. Dermalogica’nın Özel Takas Booster aynı zamanda herhangi bir kuruluk veya tahriş hafifletmek için nergis ve papatya özü içeren% 5 benzoil peroksit ile mükemmel bir tedavi yöntemidir.
9. Stresi önleyin.
Eğer aknenin stresle bağlantılı olabileceğini düşünüyorsanız, kesinlikle bir adım geri atın ve rahatlayın. İş yerinizdeki görevlerinizden bazılarını devredebilirsiniz. Uykunuzu daha düzenli almalı ve yoga yapmak için kendinize zaman ayırmalısınız. Hemen rahatlamış hissedeceksiniz .
10. Sağlıklı beslenme
Daha önce de söylediğim gibi, sivilceye neden olan büyülü bir gıda yoktur. Aynı şekilde, sivilce temizlemek için sihirli yiyecek de mevcut değildir. Ancak, sebze, sağlıklı yağlar ve yağsız protein açısından zengin, sağlıklı ve dengeli beslenme, kesinlikle cildinizde de sağlığınız üzerinde de genel olarak harika bir etkiye sahip olacaktır.
11. Sivilceyi tetikleyen ürünleri tüketmeyin.
Çoğumuz için doğru olmasa da, bazı insanlar belirli gıdaların alın sivilcelerini tetiklediğini inanır. Eğer sizde bu durumdan şüpheleniyorsanız, birkaç hafta diyetinizden belli bir gıdayı ortadan kaldırın, ve ne olduğunu görün. ortak suçlularından bazıları süt, şeker ve gluten olabilir.
12. Hiçbir şey yardımcı olmazsa bir doktora görünün .
Akne sadece kozmetik bir sorun değildir; Gerçek bir tıbbi meseledir aynı zamanda. Sivilce acı ve iltihaplı ise, bu özellikle doğrudur. Akne kontrolsüz giderse ciltte ciddi enfeksiyonlara yol açabilir ve ek sağlık problemlerine neden olabilir.
Mükemmel cilt bakımı rutini, hijyen ve yaşam tarzı alışkanlıklarınız olmasına rağmen alın döküntüleriniz hala temizlenmiş değilse profesyonel birini görme zamanı. Bir doktor altta yatan sorunları size söyleyecektir. Doğum kontrolü önerebilir bu durumda bir hormon dengesizliği olup olmadığını belirlemek mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cildin Sırrı Gliserin ile Gülsuyun'da Saklı! başlıklı makalemizde cilt bakımı, gliserin ve gliserin ile cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.
Alın Sivilcelerinin Nedenleri ve Etkili Çözümler YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Biraz mango. Yüzüne sürtün. Birkaç dakika tutun. Ardından durulayın. [Oku: Alın Sivilcelerinin Nedenleri ve Etkili Çözümler] […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.