Güzelkız.com

Aletli Pilates İle Zayıflama


Aletli Pilates İle Zayıflama

İnsanların hayatlarında artık kilo problemi gibi bir gerçek vardır. Bu durumun oluşmasında beslenme dengesizlikleri, psikolojik ve genetik özellikler rol almaktadır. Kilo probleminden kurtulmak adına çeşitli yöntemlere başvuran insanlar artık sonuç alamamaktan yakınmaya başlamıştır. Artık sadece diyet yapmak insanların zayıflamasına yetmemektedir. Bu açıdan diyetin bir takım uygulamalarla takviye edilmesi gerekmektedir. Bu uygulamalardan bazıları ise yüzme, Pilates, koşu gibi aktivitelerdir.

Bu aktivitelerden son 2-3 yıldır en popüler olanı tabi ki pilatestir. Şuan popülaritesi ile gündemde olan pilatesi bilinçli olarak yapan bireylerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu açıdan bakıldığında diyetle beraber uygulandığında muazzam bir kilo verdirici etkiye sahip olan pilates uygulayıcılarına sıkı bir vücut yapısı da vaat etmektedir.

Aletli pilates uygulandığı malzemeler sayesinde vücudunuzun düzgün bir biçim almasını sağlayacaktır. Ayrıca çeşitli hareket uygulamaları sayesinde insan vücuduna esnek bir yapı kazandırmaktadır. Aletli pilatesin bir diğer faydası ise omurga ağrılarına iyi gelmesidir. Vücudun çeşitli bölgelerinin harekete geçirerek ağrı kesici özellik kazanmaktadır. Ayrıca kurallarına göre uygulanan bir aletli pilates nefes düzenlemesi sağlamaktadır.

Pilates 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Düzenli uygulandığı zaman pilates belde 1 ay içerisinde yaklaşık 5 cm incelme sağlamaktadır. Bu hesabı kiloya vurduğumuzda ise 1 ayda yaklaşık olarak 5 kilo vermeniz öngörülmektedir. Ancak bu durum diyete ek olarak pilates yapılmasını kapsamaktadır. Pilates düzenli uygulanmadığı zaman bir etki vermeyeceği gibi sadece yorgunluk hissi yaratacaktır. Düzenli olarak uygulanan pilates sayesinde hem kilo verecek hem de daha sıkı bir vücuda kavuşacaksınız.

Pilates Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Düzenli uygulanan pilates ile birlikte 2 hafta sonunda gözle görülebilir zayıflamayı hissedebileceksiniz. Bu süre zarfında sürekli tartılmamanız sizin faydanıza olacaktır. Pilatesten maksimum verim almak istiyorsanız mutlaka bir diyet ile desteklemeniz gerekmektedir. Uyguladığınız diyeti aksatmadan ve düzenli bir biçimde yerine getirir ve pilatesinizi etkin bir biçimde uygularsanız gözle görülür bir biçimde zayıfladığınızı fark edeceksiniz.

Pilates Kaç Kilo Verdirir?

Aletli olarak uygulayacağınız pilates size 1 ay gibi kısa bir sürede 5 kilo verdirebilmektedir. Çok çeşitli hareketleri içerisinde barındıran aletli pilates vücudun her noktasını çalıştırarak dengeli bir kilo verme süreci geçirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca vücudunuza kazandıracağı sıkılık sayesinde eskisinden daha fazla fit bir görünüme kavuşacaksınız. İnsanlar bu özelliği sayesinde aletli pilatesi zayıflamak amacıyla değil de bu denli fit görüntüye kavuşmak adına da uygulayabilmektedir.

Pilates Kaç Haftada Etkisini Gösterir

Düzenli ve sağlıklı bir biçimde uygulanan aletli pilates etkisini yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde göstermektedir.  Bu süre zarfında bel bölgesinde incelme, basenlerde daralma gözlemlenebilmektedir. Günlük olarak 1 saat uygulayacağınız aletli pilates bu etkileri ortaya çıkarabilecek yetkinlikte olacaktır. Sağlıklı bir diyet programıyla desteklenen aletli pilates uygulaması bu açıdan mutlak sonuç verme eğilimindedir.

Reformer Pilates Yapanların Yorumları

Uyguladıkları diyete ek olarak aletli pilates uygulayan bireyler kilo verme süreçlerinin kısaldığını belirtmektedirler. Aletli pilates uygulayan insanların bu uygulama hakkındaki bir başka yorumları ise vücutlarını daha sıkı bir görünüme kavuşturmuş olmasıdır. Ayrıca kişiye esneklik kazandırması dolayısıyla ağrı kesici özelliğinin olduğu da belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Ürünlerdeki Zararlı Maddeler başlıklı makalemizde paraben içermeyen markalar ve paraben nedir zararları hakkında bilgiler verilmektedir.Aletli Pilates İle Zayıflama Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.